- Podcasty
- Mluvte o penězích!

Poslechněte si podcast: Jak podpořit dívky v podnikání? Zbavte je strachu i předsudků!
Touží po vlastním byznysu, ale často zůstanou jen u snů. Ženy se podle průzkumů o podnikání zajímají stejně jako muži, přesto tvoří jen třetinu podnikatelů. Proč se mnohé z nich nikdy neodváží? A co můžeme udělat proto, aby to bylo jinak?
Mluvte o penězích!
Podcast Mluvte o penězích! přináší svěží rozhovory se ženami o financích. Moderátorka Míša Raková společně s hosty probírají témata od rodinných rozpočtů, přes majetek v manželství až po investice. Poslouchejte praktické tipy, jak lépe zvládat peníze na ProŽeny.cz. A mluvte o penězích!
Jak ušetřit na jídle? Základem je plánování, říká finanční specialistka
Utrácíte za potraviny víc, než byste chtěli? Nejste sami! Rodinný rozpočet zatěžují nejen vysoké ceny, ale i neefektivní nákupní návyky. Finanční specialistka a instagramová influencerka Jarka Popelka, která stojí za projektem Zatraceně dobré rady, v podcastu radí, jak jednoduše ušetřit i několik tisíc měsíčně.
Daňové přiznání bez stresu: Co se letos změnilo a proč se na to neptat na finančním úřadě
Blíží se další dva termíny pro podání daňového přiznání – a s nimi opět řada otázek. Kdo musí přiznání podat, jaké změny letos platí a kdy si raději najmout daňového poradce? Na tyto a další dotazy odpovídá účetní specialistka Lucie Ziebová v další epizodě podcastu Mluvte o penězích!
Móda, která šetří peníze: Vytvořte si funkční šatník!
Kolik kousků oblečení opravdu nosíte? A kolik jich jen visí ve skříni jako tichá výčitka? Módní stylistka Kristýna Hrabalová radí, jak si vybudovat šatník, který nejen sluší, ale ani nezatíží váš rozpočet.
Ženy v technologiích: Proč je jich tak málo a jak se dají prolomit bariéry a uspět
Technologické obory zůstávají v Česku doménou mužů – přestože v nich ženy dosahují stejně dobrých výsledků. Proč se do IT, startupů nebo vědy u nás pouští stále tak málo žen a jak se to může změnit? O tom v podcastu Mluvte o penězích! hovoříme s Markétou Filipenskou z Jihomoravského inovačního centra.
Ženy v Česku berou o 18 % méně než muži. Máte podezření na nerovnost ve vaší firmě? Něco udělat můžete
Česko si v žebříčku genderové rovnosti opět pohoršilo a aktuálně je na 104. místě ze 146 zemí. Platová nerovnost mezi muži a ženami je třetí nejvyšší v EU: ženy v průměru vydělávají o 18 % méně než muži, což se pak promítá i do nižších důchodů. Proč se situace nezlepšuje – a jak ji změnit? Poslechněte si nový díl podcastu Mluvte o penězích!
Jak doopravdy žije digitální nomád? Není to levné, prozradila Martina, která cestuje a pracuje po celém světě
Práce na dálku, notebook, káva s výhledem na oceán a žádná kancelář. Zní to jako sen? Strategická copywriterka Martina Honsová ho už řadu let skutečně žije. V podcastu Mluvte o penězích! sdílí své zkušenosti s digitálním nomádstvím – od svobody, kterou jí tento životní styl přináší, až po těžkosti a výzvy, které se s ním pojí.
Jak být v klidu, i když se něco stane? Pojištění může být vaše záchranná síť
Téměř polovina lidí v Česku nemá podle aktuálních průzkumů životní pojištění - v případě úrazu či nemoci jim tak hrozí vážný finanční výpadek, který může ovlivnit i život jejich blízkých. I ta největší rizika lze přitom pokrýt už za tisícovku měsíčně. Na co si dát pozor radí v podcastu finanční poradce a lektor David Ječmenka.
Jak na pojištění majetku? Nesnažte se ušetřit za každou cenu, radí expert. Může to být hodně drahé!
Pojištění domácnosti, nemovitosti či vozidel je pro většinu lidí standard. Jenže si při snaze uspořit často nastaví příliš nízké limity pojistného plnění nebo opomenou důležitá připojištění. Jak připomíná expert David Ječmenka, cenové rozdíly pojistek se přitom často pohybují jen v řádech desítek nebo stovek korun ročně: „Malá změna vás tak může ochránit i před desetimilionovými škodami!“
Život s mazlíčkem: Myslete na výběr plemene i finanční rezervu, radí autorka Pejskária
Pořízení zvířecího kamaráda může být jedním z nejkrásnějších rozhodnutí v životě - zároveň s sebou ale nese řadu nečekaných situací a nákladů: „Jedná se o citovou a finanční investici, která často trvá šestnáct i sedmnáct let. Rozhodně tedy radím nic neuspěchat a dělat si řádný průzkum trhu,“ říká Tereza Černá, autorka blogu a podcastu Pejskárium.