Zprávy ČRo Olomouc
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: O olomoucké vysokoškolské koleje je největší zájem za poslední roky. Jak studenti situaci řeší?

Největší zájem o ubytování za posledních několik let. Tak to letos vypadá na vysokoškolských kolejích olomoucké univerzity. Už loni byl převis zájemců asi 20 procent, letos bude číslo pravděpodobně ještě vyšší. Lůžka na kolejích už jsou jen pro jednotlivce, a to v případě, že někdo ze studentů svou rezervaci zruší.

02:01

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 04:39

Žalobce v kauze Vidkun žádá přísnější kvalifikaci i tresty, obhajoba zproštění

Žalobce v olomoucké kauze Vidkun navrhl v úterý u olomouckého krajského soudu obžalovaným přísnější právní kvalifikaci. Podle něj šlo v případu o masivní únik informací z trestních řízení.

Dnes 02:16

Zástupci přerovské Charity chystají investici do azylového domu pro lidi bez domova

V Přerově by mohl lidem bez domova v příštím roce začít sloužit nový azylový dům za 35 milionů korun. Podobné zařízení ve městě chybí. Budova by měla stát v Kojetínské ulici, v ghettu nedaleko vlakového nádraží, kde žijí sociálně nepřizpůsobiví. Desítky z nich se stavbou nesouhlasí a sepsali kvůli tomu petici.

Včera 01:45

Vyšší bezpečnost slibovali před volbami obyvatelům Přerova mnozí tamní politici. Splnili slib?

Vyšší bezpečnost slibovali obyvatelům Přerova mnozí tamní politici před komunálními volbami. Rok po nich ulice hlídají zmodernizované kamery a kromě vyhlášky, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti, ve městě platí taky nová zakazující ve vybraných lokalitách žebrání.

Včera 01:53

Mora v repríze čtvrtfinále nestačila na Pardubice. Ale máme na čem stavět, řekl trenér Tomajko

Olomoučtí hokejisté nenavázali na výhru v minulém utkání, v Pardubicích prohráli ve čtvrtém extraligovém kole 1:3. Dynamo mělo aktivní vstup do zápasu a dokázalo se dvakrát prosadit a právě úvodních zhruba 18 minut výrazně ovlivnilo celé utkání. Hanáci jen dotahovali náskok soupeře, a i když v závěru měli velký tlak, na víc než jeden gól to nestačilo.

Včera 02:09

Hlavní průtah Olomoucí je uzavřen, oprava potrvá do poloviny listopadu. Kudy vedou objížďky?

Uzavírka ulic Foerstrova, Pražská a Albertova v příštích týdnech výrazně zasáhne do dopravy v Olomouci. Až do poloviny listopadu tam budou silničáři rekonstruovat povrch cesty. Objížďka vede přes dálniční obchvat. A komplikace se nevyhnou ani cestujícím v hromadné dopravě.

Před dvěma dny 01:59

Olomoučtí fotbalisté na hřišti Bohemians vedli, vítěznou sérii přesto neprodloužili

Fotbalisté Olomouce dvakrát vedli, přesto v devátém ligovém kole prohráli s domácími Bohemians 2:3. Fanoušci viděli v zaplněném Ďolíčku několik krásných gólů. A ta vůbec nejhezčí trefa byla zároveň tou vítěznou.

Před třemi dny 02:05

Mora zvládla přetahovanou s Energií. Zápas nahoru dolů se šťastným koncem pro nás, těšilo Navrátila

Hokejisté Olomouce vybojovali druhé extraligové vítězství díky vydařenému závěru zápasu. Karlovy Vary porazili 4:3.

Před třemi dny 06:42

Domácí mistrovství Evropy chci vyhrát, hlásí baseballista Schneider. Kdy bude národní tým na Hané?

Možná si ještě pamatujete baseballovou horečku, kterou vyvolala historická účast české reprezentace na Světovém poháru v Japonsku letos v březnu. Další pokračování chtějí napsat čeští baseballisté na domácím mistrovství Evropy.

Před čtyřmi dny 00:37

Vedení přerovského Muzea Komenského nechá opravit depozitáře na Horním náměstí

V Přerově začíná rekonstrukce historického domu číslo 35 na Horním náměstí. Budovu z 15. století využívá tamní Muzeum Komenského jako depozitář a badatelnu.

Před čtyřmi dny 02:04

Univerzita Palackého otevřela nové inovační centrum Envelopa Hub, stálo 222 milionů korun

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) ve čtvrtek otevřela centrum moderních technologií s názvem Envelopa Hub. Její prostory poslouží k těsnější spolupráci mezi institucemi a firmami, k rychlejšímu uvádění výsledků výzkumu do praxe i k popularizaci vědy.