eCanis.cz
23. říjen 2022

Poslechněte si podcast: O mistrovství světa kníračů s Veronikou Staniovou!

Mistrovství světa ISPU neboli kníračů propukne již 26. října 2022. Pokud jste fanoušky tohoto plemene, tak pro vás bude tento podcast jistě velmi přínosným. Dozvíte se, co vše stojí za pořádáním tak velké soutěže. Budete blíže seznámeni s některými našimi reprezentanty. A uděláte si také lepší představu o tom, co vše čeká nejen na závodníky, ale také na návštěvníky. O všech těchto tématech si naše šéfredaktorka Iveta Panýrková povídá právě s Veronikou Staniovou, která je nejen hlavní organizátorkou MS ISPU, ale také hlavní výcvikářkou Klubu chovatelů kníračů. Přejeme příjemný poslech! Webové stránky MS ISPU: https://www.ispu-wm.com/ [https://www.ispu-wm.com/] Český web MS kníračů: https://ispuwm2022.webnode.cz [https://ispuwm2022.webnode.cz/] Webové stránky KCHK: http://kchk.cz [http://kchk.cz/] https://www.facebook.com/ISPUWorldChampionship/ [https://www.facebook.com/ISPUWorldChampionship/] ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ [https://www.instagram.com/ecanis_media/] ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html [https://www.ecanis.cz/shop.html] ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis [https://www.facebook.com/psicasopis] ⊱WEB: www.ecanis.cz [http://www.ecanis.cz/] Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz.

42:36

eCanis.cz

Vydává: eCanis

eCanis je moderní kynologický a navzájem provázaný internetový portál s řadou odborných článků, rozhovorů a seriálů z pejskařského prostředí. Naleznete u nás také databázi plemen, chovatelských stanic, podrobně zpracovaný výkladový kynologický slovník a kalendář akcí. Pravidlem je, že zveřejňujeme minimálně jeden nový článek denně. Provozujeme rovněž online přenosy z akcí. Obsah magazínu, registrace chovatelské stanice, základní inzerce apod. jsou pro všechny naše čtenáře ZDARMA!

Web

Před třemi dny 26:42

Dermatologie: Otázky a odpovědi

Bavil by vás i tak trochu jiný podcast, než jste u nás obvykle zvyklí? Tak právě takový jsme si pro vás tentokrát připravili! Tento díl by se dal totiž nadneseně nazvat něco jako „Nad dopisy diváků“. Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis totiž tlumočí vámi zaslané dotazy z oblasti dermatologie MVDr. Haně Prausové z veterinární laboratoře Labvet. Dobře poslouchejte, užijte si tu spoustu informací, a pokud by vás samotné také něco zajímalo, napište nám. Rádi pro vás časem natočíme pokračování!

Před 2 týdny 35:37

První setkání s veterinářem

Jedete si za krátko pro štěňátko nebo ho už dokonce máte doma a stojíte před otázkou, co všechno byste pro něj měli nebo neměli udělat po zdravotní stránce? A víte, jak si vybrat dobrého veterináře, kterému se následně svěříte do péče? Co všechno by váš čtyřnohý drobeček měl mít „za sebou“ již od chovatele a které úkony a ošetření budou naopak na vás samotných? Tušíte třeba, jaký je rozdíl mezi očkovacím průkazem a europasem? A slyšeli jste už někdy o tom, že vakcinace proti vzteklině je platná jen v případě, pokud je pes řádně očipovaný? To jsou jen některé z dotazů, které v této epizodě podcastu pokládá za redakci eCanis Michaela Weidnerová Bc. Vladimíře Tiché z pražského Labvetu. Určitě si tedy udělejte čas a poslechněte si ji celou…

6. listopad 2023 43:55

Jak nemít doma tyrana

Znáte ve svém okolí někoho, kdo svého psa absolutně nezvládá a je pro něj i pro ostatní spíš pohromou než příjemným parťákem pro život? Máte pocit, že v takové dvojici neurčuje směr majitel, ale úplně někdo jiný? Jak takové problematické chování vůbec vzniká, co za něj lze vlastně označit a hlavně co neopominout hned na začátku, aby to nebyl i váš případ? Pokud byste se chtěli takto nastavenému společnému „soužití“ obloukem vyhnout, určitě si nezapomeňte poslechnout tuto epizodu podcastu, ve které MVDr. Hana Prausová (Labvet.cz) a Michaela Weidnerová (ecanis.cz) probírají toto téma s Romanou Kuchařovou (pejskarina.cz).  Doufáme, že se vám tyto užitečné rady budou hodit i v praxi.

22. říjen 2023 33:15

Socializaci není radno zanedbat

Jistě se shodneme na tom, že období socializace je pro štěně i jeho majitele nesmírně důležité. Je to podobné, jako když stavíme dům, jak pevné a kvalitní budou jeho základy, taková pak bude celá hotová stavba. U psa budujeme podobné základy již v jeho útlém věku a podle toho pak také bude vypadat naše následné společné soužití. A patří sem nejenom různé dovednosti, návyk na různá prostředí a podněty, cizí osoby, malé děti nebo zvířata, ale také na celkovou manipulaci například u veterináře, na cvičišti, či na výstavě. A nejenom o tom si v tomto podcastu společně povídají Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet.

8. říjen 2023 24:39

Alergie a jak na ně

Nejrůznější alergie a s tím související potíže trápí v dnešní době nejenom řadu lidí, ale bohužel se nevyhýbají ani našim čtyřnohým mazlíčkům. Možná vás tedy budou zajímat bližší informace o jejich léčbě, konkrétních medikamentech, způsobu použití a také případných nežádoucích účincích na organismus zvířete. Určitě budete souhlasit, že vždy je lepší být dobře připravený, než třeba později nemile zaskočený. Otázky na toto téma pokládá Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis MVDr. Haně Prausové z pražské veterinární laboratoře Labvet. Příjemný poslech vám všem!

24. září 2023 26:20

Jak vychovávat štěně

Pořízení štěněte je jistě velkou událostí pro každou rodinu, a tak se určitě shodneme na tom, že je nesmírně důležitý správný přístup a adekvátní výchova hned od samotného začátku. Máte však představu o tom, na co všechno bychom měli myslet po příchodu té malé chlupaté kuličky k nám domů, co a jak nejdříve naučit, na co dávat velký pozor a co v žádném případě nezanedbat? To jsou některé z „všetečných“ otázek, které Romaně Kuchařové z portálu pejskarina.cz pokládaly MVDr. Hana Prausová za veterinární laboratoř Labvet a Michaela Weidnerová za kynologický magazín eCanis. Více se dozvíte právě v tomto dílu našeho společného podcastu.

10. září 2023 27:23

Kulhání není jenom borelióza – 2. díl

Již podruhé s ortopedem MVDr. Janem Čučkou z kladenské kliniky Zvířecí doktor! Tentokrát opět probíráme další „neduhy“ pohybového aparátu psa. Slyšeli jste už někdy o osteochondróze ramenního kloubu (OCD), či o luxaci patelly nebo vůbec netušíte, o čem je řeč? A máte představu o tom, kterých plemen se tato problematika týká a jakou kvalitu života může mít, či nemít postižený jedinec? Je řešením třeba operace? Tyto a další otázky pokládají panu doktorovi Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis a MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet. Určitě si tedy tuto epizodu nenechte ujít!

10. září 2023 27:22

Čipování, očkování a kontrola vrhu

Plánujete stát se chovatelem nebo jste už nějaké vrhy dokonce odchovali? A zajímalo by vás všechno, co se točí kolem označování štěňátek mikročipem a také jejich očkování? Jak to celé funguje, co vás může potkat, na co nezapomenout a proč je třeba dobré nechat si od veterináře vystavit i potvrzení o zdravotním stavu svého odchovu, rozebírá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že se vám získané informace budou hodit i v praxi.

30. červenec 2023 26:30

Nebezpečí českých luhů a hájů

Máte představu o tom, co všechno si můžete domů „přinést“ z českých luhů a hájů za „poklady“? Nejsou to jen blechy a klíšťata, ale pěknou paseku umí nadělat i nešikovně zapíchnutá osina v kožíšku nebo bakterie ze znečištěných vodních toků. A nesmíme zapomenout ani na přehřátí organismu, či rizika, která s sebou nese plavání v přírodě. To vše jsou otázky, které pokládá za redakci eCanis Michaela Weidnerová Bc. Vladimíře Tiché z veterinární laboratoře Labvet. Doufáme, že i tato epizoda našeho společného podcastu vám pomůže lépe si užít léto ve společnosti vašeho čtyřnohého parťáka.

23. červenec 2023 18:15

Vodítko není sprosté slovo

Také se občas zamýšlíte nad tím, zda svého psa nechat v parku nebo v lese běhat na volno, nebo kdy ho naopak už raději připnout na vodítko? To je v té naší kynologické bublině hodně a často probírané téma a z našeho pohledu i téma velmi důležité. My jsme tedy nelenili a požádali o pohled na věc pražského trenéra psů Kubu Slavíka, a to už je samo o sobě příslibem toho, že se seznámíte nejen s jeho názorem na problematiku jako takovou, ale pochopitelně se u toho i pořádně zasmějete. Za naši redakci pokládá všetečné otázky Míša Weidnerová a vám přejeme příjemný poslech.