Vinohradská 12
12. říjen 2021

Poslechněte si podcast: O hradním mlžení s etikem a právníkem

Prezident Miloš Zeman dál zůstává v intenzivní péči lékařů v nemocnici a otázky o jeho zdravotním stavu zůstávají bez odpovědi. Co všechno má veřejnost právo o jeho kondici vědět? A jak vážnou komplikací je jeho hospitalizace z hlediska povolebních jednání? Lenka Kabrhelová mluví s etikem a filozofem Davidem Černým a ústavním právníkem Janem Wintrem.

31:05

Vinohradská 12

Vydává: Český rozhlas

Nestíháte sledovat nové události? Noviny a sociální sítě jsou plné jmen a fotek a vy nevíte proč? Zpravodajský podcast Českého rozhlasu Vinohradská 12 vysvětlí aktuální témata v souvislostech. Najdete také na našem zpravodajském webu iRozhlas.cz, v mobilní aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Web

Včera 22:40

Strach na VŠE. Co dál se Ševčíkem?

Sága školy vysoké ekonomické. Její Národohospodářská fakulta má novou děkanku, ale spory stále stejné. Jaký vliv zůstal po odvolání Miroslavu Ševčíkovi? A je pro fakultu ve stávající podobě na VŠE budoucnost? Téma pro Víta Kubanta, redaktora serveru iRozhlas.cz. Ptá se Matěj Skalický.

Před dvěma dny 20:07

Velký návrat koní Převalského

Cesta dlouhá, ale úspěšná. Letěli jsme s koňmi Převalského do Kazachstánu. Pražská zoo je navrací do volné přírody. Velká věc, velká výprava, velký příběh. A Karolína Burdová, vědecká reportérka Českého rozhlasu, ve Vinohradské 12. Ptá se Matěj Skalický.

Před pěti dny 20:09

FF UK: Tři hodiny před střelbou

UPOZORNĚNÍ: Tato epizoda se věnuje případu střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Hodinu a půl před tím, než došlo k masové střelbě na FF UK, byl už střelec v budově. Pravděpodobně se ukrýval přímo ve 4. patře. Policisté se s ním minuli o pár minut. Ve Vinohradská 12 přinášíme časovou osu událostí z 21. prosince 2023. Provází Matěj Skalický.

Před šesti dny 23:58

Abolice prezidenta Zemana

Abolice prezidenta Zemana. Koho měly vyvázat z trestního stíhání a co na jejich odtajnění říká bývalý pán Hradu dnes? Tomáš Pika z webu iRozhlas.cz přinesl do studia Vinohradské 12 důležité dokumenty. O BIS, o vrbětické zprávě i o dotacích v Mynářových Osvětimanech. Ptá se Matěj Skalický.

Před týdnem 23:06

Přitvrdí Netanjahu v Gaze?

Štval ho Netanjahu, tak se zvedl a odešel. Benny Ganc. Spolu s ním končí celý válečný kabinet. Je to problém? Neposílí teď hlas radikálů? A nemůže být Ganc příštím izraelským premiérem? Otázky pro Evu Taterovou z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd. Ptá se Matěj Skalický.

Před týdnem 22:36

Volby lídrů. Proč uspěli Turek s Konečnou

Filip Turek. Největší překvapení eurovoleb. Kde se vzala jeho podpora? Jaké strany okradl o hlasy? A jak to, že tak výrazně uspěla s koalicí Stačilo! Kateřina Konečná, když KSČM nedostala do Sněmovny? Velké momenty eurovoleb a dnešní Vinohradská 12 s Michalem Kormaňákem z agentury Ipsos. Ptá se Matěj Skalický.

Před týdnem 21:10

Kokain a zbraň. Hunter Biden vinen

Třikrát vinen, rozhodla porota v kauze Huntera Bidena, syna amerického prezidenta. Koupil si zbraň a nepřiznal drogovou závislost. Může to zkomplikovat kampaň jeho otce před prezidentskými volbami? Téma pro Jakuba Lepše, amerikanistu z University of New York in Prague. Ptá se Matěj Skalický.

Před týdnem 20:14

Pobodání na hranici. Polsko čelí hybridní válce

Pobodaný voják na polsko-běloruském pomezí. Konflikt s migrantem, který skončil smrtí. Východní hranice NATO jako horké a přehlížené pásmo sporů a hybridní války. O co tu Putinovi jde? Téma pro Andrease Papadopulose, zpravodaje České televize. Ptá se Matěj Skalický.

Před týdnem 22:59

Boj o českého eurokomisaře

Jedni nevyužili potenciál, druzí pohořeli. Přesto mají vybrat příštího českého eurokomisaře. Vloží se do nominací Pirátů a Starostů ODS? Anebo dokonce hnutí ANO? Boj o Evropskou komisi začal a komentář ve Vinohradské 12 nabízí politický analytik Lukáš Jelínek. Ptá se Matěj Skalický.

Před 2 týdny 23:28

Žhář v pražském depu: ruská stopa

Měl zapálit autobusy v pražském depu, dva dny na to ho chytla policie. Muž je ve vazbě a obviněný z terorismu. Proč? Protože vláda má indicie, že v tom mělo prsty Rusko. Podrobnosti zná Zdislava Pokorná, investigativní reportérka českého Deníku N. Ptá se Matěj Skalický.