Loono
Epizoda 6212. květen 2021

Poslechněte si podcast: O genomovém testování v rámci rakoviny prsu s prof. MUDr. Petrou Tesařovou, CSc.

Každý rok je rakovina prsu diagnostikována sedmi tisícům českých žen. Jedna čtvrtina z nich na rakovinu prsu umírá. V současnosti se ale čím dál tím více rozvíjí principy individualizované léčby a terapie - jedním z takových vyšetření je genomové testování. S paní profesorkou MUDr. Petrou Tesařovou, CSc. si dnes právě o něm bude Štěpánka Dostálová povídat. 

41:07

Loono

Vydává: Loono

Podcast o prevenci a inovacích v medicíně. Naše moderátorky a studentky medicíny Michaela a Štěpánka si každý týden povídají s lékaři, studenty medicíny a technologickými nadšenci, kterým stejně jako nám leží na srdci lidské zdraví. Sledujte nás na instagramu @loonopodcast (https://www.instagram.com/loonopodcast/) .

Web

Epizoda 120Před šesti dny 38:12

Biologická léčba jako budoucnost v léčbě atopického ekzému. O jejich výhodách a nevýhodách s MUDr. Janou Čadovou

Dnešní díl byla naším hostem paní MUDr. Jana Čadová. Co je atopický pochod? Jak častý je v Česku atopický ekzém a u koho se vyskytuje nejčastěji?  Jak se atopický ekzém projevuje? Co nám může dopomoci k léčbě?

Epizoda 119Před týdnem 45:03

Běháním ke zdraví s RUNCZECH trenérem. Jaké jsou nejčastější chyby běžců?

Jak správně při běhu dýchat? Jak začít běhat jako začátečník? Jaká je správná běžecká technika? Jakou obuv si pro běh vybrat? Jaká je správná strava před během? Proč lidé začínají běhat, ale moc dlouho jim to nevydrží?

Epizoda 118Před 2 týdny 44:41

Když si nebudeme čistit zuby, tak o ně přijdeme, říká Mgr. Markéta Marušanová

Proč běžné bělící pasty nemůžou nikdy fungovat? Co je dentální hygiena? Jak si správně čistit zuby? Přispěje nám pojišťovna na návštěvu dentální hygienistky? V dnešním podcastu hovoří Mgr. Markéta Marušanová o dentální hygieně a správné péči o zuby.

Epizoda 117Před 3 týdny 41:37

O rakovině prsu, kterou Anna Julie Slováčková porazila díky prevenci a její bojovnosti.

Jak reagovala Anička Slováčková na zprávu, že onemocněla rakovinou prsu? A jak rakovinu porazila? Co by po své zkušenosti vzkázala ostatním?  V dnešním podcastu hovoří Anna Julie Slováčková - zpěvačka, herečka, ambasadorka aplikace Preventivka a také žena, která porazila rakovinu prsu.

Epizoda 1163. listopad 2022 32:10

Chřipka se projevuje náhlým onemocněním, takže tvrzení "leze na mě chřipka" je nesmysl. Říká pan MUDr. Vojtěch Mucha.

Jaké jsou projevy chřipky? Jaká je inkubační doba chřipky? Jaký je rozdíl mezi chřipkou a COVID-19? Jak dlouho je člověk nevýkonný po onemocnění chřipkou? Jak dlouho je člověk infekční? V dnešním podcastu hovoří pan MUDr. Vojtěch Mucha ze sdružení Mladých praktiků o chřipce. 

Epizoda 11527. říjen 2022 37:58

Letošní rok pocítí chřipku daleko více lidí, a proto je dobré se proti ní naočkovat, říká pan doc. MUDr. Ondřej Beran, Ph.D.

Můžeme se naočkovat proti chřipce a COVID-19 zároveň? Proč se chřipka vyskytuje na podzim a v zimě? Kdo by se měl očkovat proti chřipce? V jaké části roku se očkuje proti chřipce? 👉🏻 V dnešní speciální epizodě se Lenka Kadlecová ptala pana doc. MUDr. Ondřeje Berana, Ph.D. na otázky ohledně očkování proti chřipce.   💛Podpořte naši tvorbu na Darujme a zapojte se do naší mise. I díky vám můžeme prevencí zachránit další životy. ➡️ Darujme https://www.darujme.cz/projekt/1200879 [https://www.darujme.cz/projekt/1200879]

Epizoda 11419. říjen 2022 43:39

Na preventivní prohlídky k praktikovi chodí v Česku jen každý čtvrtý. Preventivka umožní Čechům mít zdraví v kapse.

Jak vznikala aplikace Preventivka a proč jsme se vůbec pustili do projektu vývoje mobilní aplikace? Na které preventivní prohlídky chodí Češi nejméně? Jak začít s digitálním projektem či transformací do digitálu a co je klíčové pro úspěch? 👉🏻 V dnešní speciální epizodě si naše zakladatelka Kateřina Šédová povídala s Janou Tomas Sedláčkovou, členkou správní rady Nadace PPF a zakladatelkou komunity Česko.Digital [http://%C4%8Cesko.Digital], Evou Pavlíkovou. 💛Podpořte naši tvorbu na Darujme a zapojte se do naší mise. I díky vám můžeme prevencí zachránit další životy. ➡️ Darujme https://www.darujme.cz/projekt/1200879 [https://www.darujme.cz/projekt/1200879]Naše sociální sítě: 📱 INSTAGRAM https://www.instagram.com/loonocz/ [https://www.instagram.com/loonocz/] 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@loonocz [https://www.tiktok.com/@loonocz]Hosté 👩 Jana Tomas Sedláčková https://twitter.com/jana_sedlackova [https://twitter.com/jana_sedlackova] 👩 Eva Pavlíková https://twitter.com/evapavlikova [https://twitter.com/evapavlikova]

Epizoda 11322. září 2022 40:42

Selhání srdce je často horší diagnóza než rakovina, pacienti si to neuvědomují

Selhání srdce je často horší diagnóza než třeba rakovina prsu, pacienti si to ale většinou neuvědomují, protože je srdce "nebolí". Úmrtnost pacientů s chronickým selháním srdce do pěti let je ale přitom vysoká. Co se stane, když srdce začne selhávat? Co dělat, pokud mám tuto diagnózu? A pokud jsem zdravý/á, jak této diagnóze předejít? Poslouchej nový Loono podcast s doc. MUDr. Františkem Bednářem PHd., který má 20 let praxe v kardiologii. Dnes naposledy s moderátorkou Michaelou Kríkovou. 

Epizoda 1128. září 2022 29:30

Končící moderátorka MUDr. Michaela Kríková o podcastech, balancu medicíny a práce a státnicích

"Dnes s Michaelou Kríkovou" jedna z vět, které jsi mohl/a slyšet každý druhý týden v našich Loono podcastech. Michaela Kríková společně se Štěpánkou Dostálovou  působily jako vynikající moderátorky podcastů a vyzpovídaly celou řadu lékařů a profesionálů z oblasti medicíny. Teď, s koncem studia medicíny, jdou pracovat na full time ve svém oboru, takže v podcastech je nahrazují nové moderátorky. A jedna z nich v dnešním díle vyzpovídala právě Míšu, která nám vypráví o svém studiu, balancu práce a školy, natáčení podcastů a státnicích. Poslechni si inspirativní rozhovor s Míšou, která zanechala v #loonopodcast kus sebe! 

Epizoda 11125. srpen 2022 28:27

Co dělat pro zdravý žlučník? O rakovině žlučníku z pohledu onkologa, MUDr. Marián Liberko

Je ti povědomá silná bolest pod pravým žebrem, která často následuje po jídle? Může se jednat právě o žlučník, orgán hruškovitého tvaru, který je uložen v pravém podžebří. Slouží ke skladování žluči, která se tvoří v játrech. I ten může onemocnět - žlučovými kameny, zánětem nebo rakovinou. Právě o tom si bude dnes nová moderátorka Kristýna Martináková povídat s MUDr. Mariánem Liberko.