20. prosinec 2020

Poslechněte si podcast: O fotbale, olympijských hrách a čtyřech desetiletích v ČTK s Ladislavem Josefem, šéfem četkařských sporťáků

Šest olympiád, stovky fotbalových zápasů, 35.000 zpráv podepsaných zkratkou –jo-. To je 40 let Ladislava Josefa v ČTK. Jeden z nejzkušenějších a nejrespektovanějších novinářů v české sportovní žurnalistice končí svou profesní kariéru. Poslechněte si speciální vydání Četkastu, ve kterém vzpomíná na své psaní, mistrovství ve Wembley nebo olympijské Nagano.

32:26

Četkast Pro Business

Vydává: Protext ČTK

Rozhovory s komerčními partnery služby Protext ČTK, s řediteli a manažery, pracovníky marketingových oddělení a tiskovými mluvčími. Četkast Pro Business vytvářejí novináři, kteří hledají zajímavosti v zákulisí firem a institucí a ukazují jinou tvář hlavních osobností byznysu, vědy nebo politiky. Rozhovory Četkast Pro Business nejsou součástí zpravodajského a publicistického obsahu podcastu Četkast, který čerpá ze zpravodajského servisu ČTK.

Web

16. červen 2022 27:09

Zátopkova štafeta, instalace z vlajek i umělá inteligence doprovodí české předsednictví

Běh pro diplomaty, venkovní instalace z vlajek, umělá inteligence i ukrajinští umělci budou na programu kulturní části českého předsednictví EU. O chystaných kulturních akcích má největší přehled ředitelka Českého centra Brusel Jitka Pánek Jurková. V podcastovém speciálu mluvila také o tom, jak těžké je přibližovat českou kulturu multilingvnímu a multikulturnímu Bruselu nebo jakou roli mají umělci v diplomacii.

30. květen 2022 19:25

Zajíček: Budu rád, když uřídíme předsednictví s noblesou

O tom, jak moc tentokrát Evropě „osladíme“ předsednictví v Radě EU, o přípravách českých diplomatů v Bruselu, ale také o hlavních prioritách českého předsednictví jsme si povídali s velvyslancem Jaroslavem Zajíčkem, zástupcem stálé představitelky České republiky při EU a stálým představitelem Česka ve Výboru stálých zástupců.

14. duben 2022 23:50

O podnikání v arabském světě i vlivu války na ceny zlata s Alešem Brixem z České mincovny

O velmi úspěšné účasti na světové výstavě EXPO v Dubaji, ale také o vlivu pandemie a současného válečného konfliktu na trh se zlatem a zlatými mincemi s obchodním ředitelem České mincovny Alešem Brixem.

2. březen 2022 28:37

Šnajdr z EuroClean: Lákala nás představa lidí, kteří se napijí pitné vody z pouštního vzduchu

Jak dlouho trvá, než z horkého pouštního vzduchu vznikne pitná voda? Co tvoří koktejl chemických prvků, který je třeba přidat do destilované vody, aby se dala pít? A jak důležitá je čistá voda v pivovarnictví nebo vinařství? O významu pitné vody, o různých způsobech úpravy vody a o účasti na světové výstavě EXPO 2020, kde byla voda důležitým tématem, jsme si povídali s majitelem a jednatelem společnosti EuroClean Jaromírem Šnajdrem.

16. únor 2022 19:19

Smoljak: V diskusích politiků s občany zní často slovo „frustrace“

Konference o budoucnosti Evropy, české předsednictví i posílení role veřejnoprávních médií jsou hlavní témata rozhovoru se senátorem a předsedou senátního výboru pro záležitosti EU Davidem Smoljakem.

13. prosinec 2021 26:15

Nový šéf BVV Moravec: Veletrhy musí jít naproti mladším generacím

O nových výzvách na novém postu se v Četkastu Pro Business rozvyprávěl nový generální ředitel Veletrhů Brno Tomáš Moravec. Tradiční výstavní areál chce otevřít mladší generaci, podporovat hodlá aktivity typu e-sport a e-gaming, potenciál vidí i v pronájmech výstavních hal a prostor třetím stranám. Řeč přišla i na rozšiřování zahraničních vystavovatelů nebo redukování počtu zaměstnanců.

9. listopad 2021 20:48

Siemens na MSV v Brně představuje nejnovější technologie, třeba digitální dvojče

Nejnovější technologie a řešení pro průmyslovou digitalizaci jako digitální dvojče, edge, cloudová řešení nebo využití umělé inteligence představuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně společnost Siemens. S ředitelem obchodní jednotky Motion Control Tomášem Dubou jsme se přímo na veletrhu bavili také o tom, jak Siemens podporuje vzdělávání a rozšiřování digitálních kompetencí. Expozice Siemens je v Brně součástí Digitální továrny 2.0 v pavilonu F.

20. červen 2021 30:45

O chytrých domech i spolupráci s umělci s Cyrilem Svozilem z Fenix Group

O chytrých domech a chytrých sítích, o elektrické, ale i solární energii nebo o moderním umění a účasti na světové výstavě EXPO 2020 v Četkastu Pro Business s předsedou představenstva a zakladatelem firmy Fenix Group Cyrilem Svozilem. Jesenická firma Fenix Group podniká v oblasti topných systémů a za 30 let své existence se vypracovala mezi světovou špičku. Své produkty vyvážíte do více než 70 zemí světa. Nyní se chystáte do Dubaje, na světovou výstavu EXPO 2020.

1. červen 2021 36:29

Respilon vyrábí z nanovláken samočistící ochranné masky i sítě do oken, co nepropustí kouř či smog

V čem jsou ochranné masky z nanovláken lepší než klasické respirátory? Jak fungují samosterilizační respirátory? A jaké mýty kolují kolem roušek? O ochranných maskách z nanovláken, o jejich výrobě v Česku i zahraničí, ale také o budoucnosti nanovláken s výkonnou ředitelkou firmy Respilon Janou Zimovou.

5. květen 2021 27:45

O očkování, protilátkách i imunitě po nemoci covid-19 s odborníky, co vystoupí na konferenci Učené společnosti ČR

Jak dlouho vydrží imunita po prodělání nemoci covid-19 a jak dlouho po očkování? A jsou všechny v Česku dostupné vakcíny stejně účinné? Ptali jsme se prof. Jiřiny Bartůňkové, přednostky Ústavu imunologie 2. LF UK a fakultní nemocnice Motol a předsedy České vakcinologické společnosti prof. Romana Chlíbka z Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. Oba vystoupí na konferenci Učené společnosti ČR 11. května.