eCanis.cz
17. červenec 2022

Poslechněte si podcast: O flyballu a EFC se Zuzanou Pecháčkovou

Říká vám něco kynologická disciplína s názvem flyball? Jedná se o velice akční sport, který je hlavně o týmové práci. A právě Mistrovství Evropy ve flyballu proběhlo před pár dny (14. – 18. 7. 2022) v České republice a my u toho nesměli chybět! Nejenže jsme viděli skvělé výkony, ale také se nám podařilo si na chvilku „uloupit“ ředitelku celého turnaje paní Zuzanu Pecháčkovou a vyzpovídat ji nejen na téma, jaké to je pořádat tak velký turnaj, ale také si společně popovídat, v čem to celé vlastně spočívá. Tak si to užijte a třeba při poslouchání zjistíte, že něco takového by bylo parádní zábavou právě pro vás i vašeho psa. Webové stránky Mistrovství Evropy ve flyballu: https://www.efc2022.eu [https://www.efc2022.eu/] Webové stránky Flyball clubu ČR: https://flyball.cz [https://flyball.cz/] ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ [https://www.instagram.com/ecanis_media/] ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html [https://www.ecanis.cz/shop.html] ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis [https://www.facebook.com/psicasopis] ⊱WEB: www.ecanis.cz [http://www.ecanis.cz/] ⊱Pinterest Pokud byste chtěli jednorázově, či pravidelně přispívat na naši tvorbu, můžete tak učinit na tento účet: 2201352044/2010. Pro spolupráci nás kontaktujte na e-mailu: redakce@ecanis.cz. LIKE, COMMENT, SUBSCRIBE! – VYJÁDŘETE SVŮJ NÁZOR, PROSÍM :-), JE TO PRO NÁS DŮLEŽITÉ :-)!

14:30

eCanis.cz

Vydává: eCanis

eCanis je moderní kynologický a navzájem provázaný internetový portál s řadou odborných článků, rozhovorů a seriálů z pejskařského prostředí. Naleznete u nás také databázi plemen, chovatelských stanic, podrobně zpracovaný výkladový kynologický slovník a kalendář akcí. Pravidlem je, že zveřejňujeme minimálně jeden nový článek denně. Provozujeme rovněž online přenosy z akcí. Obsah magazínu, registrace chovatelské stanice, základní inzerce apod. jsou pro všechny naše čtenáře ZDARMA!

Web

Před týdnem 54:11

Když oči mají 4 nohy

Slyšeli jste už někdy o Nadačním fondu Mathilda, který založila a až do konce svého života byla i jeho patronkou hraběnka Mathilda Nostitzová? Pokud ne, pak vězte, že má za úkol především pomáhat lidem s těžkým zrakovým postižením a to i prostřednictvím speciálně vycvičených vodících psů. A právě o jejich chovu, předvýchově, ale i o samotném tréninku a dalších podrobnostech, jako je např. možnost pomoci od kohokoliv „z venku“, si s vedoucí výcviku Ing. Hanou Jasenovcovou povídá MVDr. Hana Prausová a Michaela Weidnerová.

23. duben 2023 32:30

Co se děje v těle feny po krytí?

Máte za sebou úspěšné krytí a zajímalo by vás, co bude dál, na co dávat pozor a kterým aktivitám se raději obloukem vyhnout a proč? A věděli jste, že samotná fenka je schopná svou psychikou dokonce ovlivnit, zda zabřezne, či nikoliv? To je jistě téma, které bude zajímat každého zodpovědného chovatele, toho stávajícího nebo třeba i budoucího. Na otázky Michaely Weidnerové z kynologického magazínu eCanis trpělivě odpovídá Bc. Vladimíra Tichá z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že se vám získané informace budou v praxi hodit.

16. duben 2023 23:54

Jak se žije s mini prasátkem v jedné domácnosti?

Dovedli byste si představit, že si do bytu 2+KK jako mazlíčka pořídíte prasátko o hmotnosti něco mezi šedesáti a sto dvaceti kilogramy živé váhy? Zajímalo by vás, jak se takové zvíře vychovává, krmí, kde spí, co od něj můžete očekávat a vůbec co všechno souvisí s jeho držením? Povídání Ivety Panýrkové s Helenou Neroušovou a Kristýnou Hubertovou je nejen nabité spoustu někdy až dost těžko uvěřitelných informací, ale i třeba veselých zážitků a historek. Nakonec zkuste se vžít do situace, kdy na vás na procházce v lese z křoví vykoukne chrochtající Hubert, který se tam mimochodem také venčí. V tom okamžiku jistě nezapochybujete ani na vteřinu o tom, že je to divočák…

16. duben 2023 17:29

Je libo do misky cvrčka?

Víte, že krmení s obsahem hmyzího proteinu je momentálně celkem trendy a celá řada firem se zabývá jeho výrobou? Mezi první z nich ale rozhodně patří společnost Farm Fresh, která vsadila na cvrčky a dodává na trh jednak granule, ale také konzervy pro kočky a v plánu je samozřejmě tento sortiment dále rozšiřovat. Pokud vás tedy zajímá, jaké jsou výhody tohoto typu stravy a pro kterou cílovou skupinu je určená, pak si nezapomeňte poslechnout tento díl podcastu, ve kterém Michaela Weidnerová zpovídá manažera marketingu pana Tomáše Zatloukala.

15. duben 2023 11:30

Jak se nakupuje v Tameru?

České firmě Tamer jsme už před dvěma lety jeden podcast věnovali, a tak nebylo natáčení pro obě strany žádnou velkou neznámou. Míša Weidnerová si opět popovídala se spolumajitelem Pepou Kunáškem o všem, co se u nich za tu dobu změnilo, jak postupně rozšiřují svůj sortiment a které další novinky můžeme v nabídce nalézt. Řeč byla nejen o materiálu a barvách, ale nakoukli jsme tak trochu i pod pokličku plánů do budoucna. A abychom to celé trochu okořenili, nechybí ani špetka toho pověstného humoru. Přejeme tedy příjemný poslech!

9. duben 2023 45:51

Paní Tichá vzpomíná a vypravuje

Paní Vladimíru Tichou asi není třeba příliš dlouho představovat, neboť má na naší kynologické scéně řadu let nezastupitelné místo. Je mimo jiné dlouholetou zaměstnankyní a někdejší spolumajitelkou veterinární laboratoře Labvet, tiskovou mluvčí ČMKU, hlavní poradkyní chovu klubu chovatelů teriérů, úspěšnou chovatelkou lakeland teriérů, mezinárodní rozhodčí pro exteriér psů, autorkou řady článků a několika knih, podcasterkou, ale především báječným člověkem, vždy ochotným nezištně se podělit o své zkušenosti a znalosti s ostatními. Ku příležitosti významného životního jubilea, které oslavila v březnu 2023, se více rozpovídala o tom, jak se dostala ke psům a jak se celkově na kynologii dívá. Za kynologický magazín eCanis ji zpovídá Michaela Weidnerová.

26. březen 2023 19:35

Když slinivka špatně pracuje

Asi se shodneme na tom, že bez slinivky se dost dobře nedá žít, a je jedno, zda se jedná o člověka nebo o jiného savce. Proto bychom tomuto veledůležitému orgánu měli věnovat dostatečnou pozornost a při jakýchkoliv pochybnostech o jeho funkci neprodleně navštívit v našem případě lékaře a jedná-li se o zvíře, pak samozřejmě svého veterináře. V této epizodě podcastu se seznámíme s problémem zvaným chronická nedostatečnost slinivky břišní, jejími projevy a dalšími nezbytnými souvislostmi. Na otázky Michaely Weidnerové z kynologického magazínu eCanis trpělivě odpovídá MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet. Přejeme příjemný poslech!

12. březen 2023 18:30

Tetanus není legrace

Slyšeli jste už někdy o tom, jak nebezpečný může být tetanus nejenom pro člověka, ale i pro psa nebo kočku? A víte, jak a kde se váš čtyřnohý přítel může nakazit, jaké jsou projevy této nemoci a zda je vůbec nějaká šance na kompletní vyléčení? Nejenom o tom, ale i o prevenci a dalších otázkách, které s tématem přímo souvisí, si v tomto dílu společného podcastu povídají MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet a Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis. Tak si to nenechte ujít!

26. únor 2023 46:58

Psí kluci nejen v reprodukci

Pořídili jste si nadějného pejska a rádi byste z něj v budoucnu měli šikovného plemeníka, ovšem v záležitostech toho se týkajících se zatím moc neorientujete nebo si některé věci naopak rádi zopakujete? Velmi rádi bychom vám v tomto díle našeho podcastu tuto problematiku podrobněji přiblížili. Pokud tedy budete mít štěstí a váš pes splní všechny podmínky chovnosti dané chovatelským klubem vašeho plemene, jistě se vám budou hodit odpovědi Bc. Vladimíry Tiché z veterinární laboratoře Labvet na „všetečné“ otázky Michaely Weidnerové z kynologického magazínu eCanis. Přejeme příjemný poslech!

5. únor 2023 42:07

Máme doma štěně a co dál?

Souhlasíte s tím, že pořízení štěněte je jistě velkou událostí v každé rodině a je třeba se na takový krok dobře připravit a nic zásadního nezanedbat? Pak vás bude jistě zajímat, co vše byste měli mít už předem doma nachystané, jak strávit první společné dny, jak o nového člena domácnosti správně pečovat, co, kdy a jak jej začít učit, čeho se naopak vyvarovat a hlavně jak z něj vychovat toho nejlepšího parťáka pod sluncem. Vše, co s tímto tématem úzce souvisí, probírá Michaela Weidnerová z redakce eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že vám získané informace určitě pomohou do začátku vaší společné cesty.