Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: O emocích a vnímání koní. Jak přemýšlí a řeší různé problémy

Koně jsou podle dostupných výzkumů schopni dvou forem myšlení – konkrétního a názorného. S lidmi záměrně komunikují a žádají o pomoc, když problém sami nedokážou vyřešit. Jsou schopni číst řeč těla člověka, avšak to se naučí až během života.

11:49

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Dnes 07:14

Opatrný z MS v Herningu: I s chybou jsem do jednoho shození od prvního

Aleš Opatrný je po honebním skákání při mistrovství světa v Herningu na průběžném 37. místě. Jen kvůli chybě ve dvojskoku má 3,92 trestného bodu. „Pozitivní je, že i s tou chybou jsem do jednoho shození od prvního,“ uvedl v aktuálním rozhovoru.

Dnes 08:29

Herning 2022: Přes půl parkuru jsem jel bez třmenu, prozradil Tretera

Čeští parkuroví reprezentanti mají za sebou úvodní start při mistrovství světa v dánském Herningu. Vladimír Tretera měl při honebním skákání po šesté překážce menší komplikaci, jelikož mu praskl třmen. Podrobnosti prozradil v aktuálním rozhovoru.

Dnes 19:44

Přesedl jsem do loďky, všude okolo ticho. Podcast o povodni v Chuchli

Psal se 13. srpen 2002 a na Prahu se valila tisíciletá povodeň. Závodiště ve Velké Chuchli zmizelo pod hladinou během pár hodin, voda zatopila stáje i tribunu. V podcastu EquiRadia vzpomínají na dvacet let staré události Jiří Zlámaný a Václav Luka.

Včera 09:31

Carison je pan kůň. Jsem vděčná, že ho mohu jezdit, uvedla Bielíková

Před deseti lety se stala na Ptýrově ženskou mistryní České republiky s Calerim. Letos si Nikola Bielíková zopakovala triumf na martinickém kolbišti v sedle Carisona v nejnáročnější kategorii jednotlivců. „Je to úžasný pocit,“ uvedla v rozhovoru.

Před dvěma dny 05:01

Využívala jsem toho, že Kailik umí cválat z kopce dolů, říká Škábová

S poměrně velkým náskokem vybojovala první místo při mistrovství České republiky ve vytrvalost Lucie Škábová, která absolvovala v domácím prostředí severočeského Slavošova a okolních obcí 120 kilometrů dlouhou trasu s dvanáctiletým valachem Kailikem.

Před dvěma dny 09:27

Oaks ve Varech pro Vignettu. Kvalifikaci v Pardubicích vyhrál Player

Na závodišti v Karlových Varech sledoval Martin Cáp dění při čtvrtém klasickém dostihu sezony Oaks, kde se v neděli dařilo českému chovu. V sobotu se běžela další kvalifikace na Velkou pardubickou. Na EquiRadiu přinášíme podrobnosti z obou mítinků.

Před dvěma dny 03:21

Van Paesschen: Vzorem je Pessoa. Jsem rád, že jsem s ním mohl trénovat

Syn slavných rodičů a nynější člen týmu Prague Lions Constant van Paesschen vzpomíná na své začátky i na to, kdo byl jeho největší vzor. Osmadvacetiletý skokan měl cestu určenou už tím, do jaké rodiny se narodil.

Před šesti dny 09:33

Ve Varech se poběží klasické Oaks. Kvalifikace na Velkou v Pardubicích

S Martinem Cápem vám pro tento dostihový víkend na EquiRadiu přiblížíme dva klasické mítinky. I tato neděle bude patřit dění v Karlových Varech, kde je připraven klasický dostih sezony Oaks. Sobota bude ve znamení kvalifikace na Velkou pardubickou.

Před šesti dny 22:30

Lýdia Suková: Situace byla nepřehledná. Je potřeba vytvořit metodiku

Rozsáhlý požár v okolí Hřenska je už lokalizován, ale poslední červencový týden byl velmi dramatický. Evakuováno muselo být i několik koní z postižených stájí. O mimořádné akci i chybějící funkční metodice do budoucna hovoří veterinářka Lýdia Suková.

Před týdnem 22:14

Mistrovské Martinice 2022 od A do Z. Pojďte si je užít, zve Suchánek

Ať už se do Martinic chystáte na parkurové mistrovství ČR jezdců do 25 let, žen, jednotlivců a oblastních družstev jako účastník, či jako divák, anebo budete vše sledovat jen na dálku, vše podstatné o akci se dozvíte z následujícího příspěvku.