Svět zvířat
9. duben 2022

Poslechněte si podcast: O dění a novinkách v děčínské zoo s Alenou Houškovou a Petrem Haberlandem

S kým by tisková mluvčí děčínské zoo Alena Houšková měnila jídelníček? Komu se tu říká Elvis a které zvíře má nejraději ošetřovatel Petr Haberland?

21:34

Svět zvířat

Vydává: Český rozhlas

Žádné zvíře není tak malé, aby nám nemohlo být největším přítelem a žádné není tak velké, aby se nevešlo do našeho srdce…

Web

Včera 28:23

Ing. Ilona Pšenková, Ph.D. - ředitelka ZOO Ústí nad Labem - téma: Restart UL

ZOO - nová koncepce

Před týdnem 25:00

Fotografování a ochrana přírody očima terénní zooložky a fotografky

Lucie Čižmářová pracuje jako terénní zooložka a fotografka. Svými fotografiemi nejen v rámci projektu Ukradená divočina burcuje lidi, aby nepodporovali nelegální obchod se zvířaty.

Před 2 týdny 25:11

Veterinární poradna. Na dotazy posluchačů odpovídá MVDr. Jan Křeček

Proč se pejsek bojí mezi lidmi a co se s tím dá dělat? Jakými alergiemi mohou naši domácí mazlíčci trpět? Existuje nějaká rehabilitace pro psa s neurologickým problémem?

Před 3 týdny 25:36

Jana Kymrová poradí, jak se správě starat o srst psích mazlíčků a jak ji upravovat

Jak ošetřovat psí srst, kdy ji stříhat a proč nevolit šampon určený lidem? Jak pečovat o drápky našich čtyřnohých kamarádů a proč není textilní náhubek vhodný na delší nošení?

29. říjen 2022 25:06

O ptácích žijících kolem Ohře s ornitologem

Dnes si povídáme s Miroslavem Bažantem, ornitologem Oblastního muzea v Lounech. Řeč je samozřejmě o ptácích, zejména o těch, kteří žijí v pánvi kolem Ohře.

22. říjen 2022 24:17

Hosty Světa zvířat dnes budou František Příbrský a Tomáš Ouhel

Osudy ústecké ZOO. Proč bylo nutné odstěhovat návštěvnicky atraktivní druhy - slony a orangutany, jaká je současnost a jaké plány a vize do budoucna? Ptejte se i vy na to, co vás zajímá. Telefon do studia je 475 212 212. Své dotazy můžete psát na email: host@sever.rozhlas.cz

15. říjen 2022 24:04

Morčata a jejich chov. Rady a tipy od dlouholeté chovatelky

S dlouholetou chovatelkou morčat v chovné stanici Albis Lenkou Jeřábkovou se bavíme nejen o tom, jak by měl vypadat ideální jídelníček pro morčata.

8. říjen 2022 24:54

Veterinární poradna s Lubomírem Vojtkem

Víte, že i mezi psy a kočkami může existovat dárcovství krve? A víte, že textilní náhubek na suchý zip, který psovi znemožní mít otevřenou tlamičku, je pro něj hodně nepříjemný? Nemůže se totiž ochlazovat vyplazeným jazykem.

24. září 2022 25:54

Víte, kolik druhů hmyzu žije v Českém Středohoří?

Jen motýlů je tady zhruba 2. 300 druhů. A proč se jeden brouk jmenuje páchník, i když nepáchne? Čemu se věnuje evropský projekt LIFE České Středohoří? A jak rogalisté na Rané zachránili motýla okáče skalního? O tom všem si s pracovníkem Správy Chráněné krajinné oblasti České Středohoří Pavlem Moravcem povídala Slávka Brádlová.

17. září 2022 25:46

Nahlédnutí do Psího domova v Řepnici

Hostem Světa zvířat byla tentokrát paní Miluše Maskulanisová, která se stará o útulek Psí domov v Řepnici. Jak psi přežili letošní letní vedra a jak se naopak útulek chystá na zimu?