- Podcasty
- O čem se mluví

Poslechněte si podcast: Kyberšmejdi vědí, jak nás napálit. Naučte se, jak jim nenaletět
Antivirová společnost Avast upozornila na to, že Česko patří k zemím, na které se vykutálení kyberšmejdi zaměřují nejčastěji. Ještě horší je ale situace na Slovensku. Naši východní sousedé totiž celému žebříčku vévodí.
O čem se mluví
Na aktuální regionální téma se zajímavým hostem, který má co říct.
Ústecká univerzita přišla s patentovaným výzkumem na odstraňování léčiv z odpadních vod
Vyfukováním cigaretového kouře do mýdlové vody zlato nevznikne, konstatoval kdysi mistr slepých uliček Jára Cimrman. My jsme si k mikrofonu pozvali vědce, kteří jsou na poli objevů a patentů mnohem úspěšnější. Našimi hosty totiž jsou inženýr Michal Pácal z Centra technologií a znalostí ústecké univerzity Jana Evangelisty Purkyně a docent Josef Trögl, vedoucí týmu, který vedl projekt odstraňování léčiv z odpadních vod.
S hejtmanem Ústeckého kraje o zdravotnictví, dopravě i turismu
Už 25 let mají kraje své místo v české porevoluční samosprávě. Právě tomuto výročí se věnuje naše povídání s Richardem Brabcem, hejtmanem Ústeckého kraje za hnutí ANO.
O Tyršův most v Děčíně se město řádně stará, je ale prostě starý a přetěžovaný
Na začátku května byl úplně uzavřen Tyršův most v Děčíně. Pro řidiče to bylo hodně nepříjemné překvapení. Regionální tisk situaci popisoval negativně i pozitivně. Jak to s Tyršovým mostem vypadá v současnosti si povídáme s Ondřejem Smíškem, náměstkem děčínského primátora pro rozvoj města a IT za Sdružení nezávislých kandidátů.
Doprava v Ústí nad Labem funguje i během rekonstrukce Benešova mostu bez větších problémů
V Ústí nad Labem začala 26. dubna dlouho očekávaná uzavírka Benešova Mostu. Důvodem je rekonstrukce, která má skončit zhruba za dva roky. Řidiči očekávali dopravní kolaps, ale zdá se, že žádný vážnější problém nenastal. O dopravních opatřeních, průběhu rekonstrukce nebo provizorní lávce pro pěší si povídáme s krajským radním pro oblast investic a majetku Jiřím Fedoriškou z hnutí ANO.
V kraji chybí učitelé. Pomoci by mohla dlouhodobá dotace pro pedagogickou fakultu
Vysoké školy v Ústeckém, Libereckém, Plzeňském a Karlovarském kraji by měly podle ministra školství Mikuláše Beka z hnutí STAN v novém akademickém roce navýšit počet přijímaných studentů o sedm procent. Podíl vysokoškolsky vzdělaných mladých lidí je v těchto krajích totiž nižší než 25 procent. Školy na to dostanou navíc 75 milionů korun.
V Česku rostou výskyty žloutenky typu A. V Ústeckém kraji zatím hygienici evidují téměř 40 případů
Od začátku roku 2025 zaznamenali hygienici 320 lidí nakažených žloutenkou typu A. To je polovina všech loňských případů. Šíření této nemoci tedy jednoznačně zrychluje.
Jak obyvatele Střekova ovlivní rekonstrukce Benešova mostu? Odpovídá střekovský starosta
Obyvatelům ústeckého Střekova se od 26. dubna zásadně zkomplikuje život. Na cesty do centra města jim totiž zůstane jediný most. Na Střekově žije 10 000 obyvatel, kteří i do centra Ústí prostě musí. O tom, co pro obvod znamená rekonstrukce Benešova mostu, si povídáme se starostou městského obvodu Střekov Pavlem Peterkou za ANO.
Rekonstrukce Benešova mostu se blíží. Lidé by měli po dobu oprav víc využívat MHD
V sobotu 26. dubna začne rekonstrukce Benešova mostu v Ústí nad Labem. Svým způsobem začala už stavbou provizorní pěší lávky, ale její samotné uvedení do provozu termín opravy mostu oddálilo. Jak moc se doprava v Ústí zkomplikuje? Nejen o tom si povídáme s Tomášem Riegerem z ODS, radním pro dopravu a silniční hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje.
Podbořany jsou dobré pro život, i když to tak ze statistik nevypadá, hájí město jeho starosta
Podbořany, město se zhruba 6500 obyvateli v západních Čechách, se v žebříčku indexu prosperity českých mikroregionů propadlo na konec. Stalo se tak oficiálně nejhorším místem k životu v České republice.
Léky na hubnutí se musí brát pod dozorem lékařů, upozorňuje diabetoložka
O zázračných lécích na hubnutí se mluví už delší dobu. Fotky dříve korpulentních, dnes štíhlých celebrit plní stránky časopisů. Ozempic, saxenda, mysimba – prý fungují tak, že člověk po nich ztratí chuť na jídlo, a tak zhubne. Údajně ale ztratí chuť i na další příjemné věci v životě. O užívání takových léčiv si povídáme s vedoucí lékařkou Diabetologického centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem MUDr. Lucií Radovnickou.