Pod Zlatou Lampou
17. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Nový král střední třídy smartphonů?

Pobavíme se o novém modelu, který má šanci zaujmout ve střední třídě. Je to nová Motorola Edge30 Neo, kterou jsme oba testovali a tak se podělíme o naše zkušenosti a povíme si, proč si myslíme, že to bude možná nový král střední třídy.

23:08

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Před čtyřmi dny 47:45

Potřebuje Xiaomi Leicu?

Xiaomi a Leica nebo také vivo a ZEISS. To jsou nová partnertsví. Pomáhají fotomobilům skutečně lépe fotit? V čem spolupráce spočívají? A co říkáme na focení do formátu RAW na mobilech? Nejen o tom bude dnešní díl. A tentokrát zase ve třech.

Před týdnem 14:13

Minipodcast - hudební novinky od Applu a Spotify

A krom hudebních novinek to bude dnes také o 260W rychlonabíjení a o podpoře Apple iMessage ve Windows. Představíme si tedy přepracovanou podobu domovské obrazovky Spotify a novou službu Apple Music Classical.

Před 2 týdny 52:35

To nejlepší z veletrhu MWC

Probrali jsme to nejzajímavější z největšího veletrhu MWC, který se konal minulý týden a věnuje se primárně mobilním telefonům. Podívali jsme se na nové ohebné telefony, které míří i na náš trh. Mezi novinky patří také ultra rychlé dobíjení nebo koncepční telefony s vodním chlazením nebo s rolovacím displejem. A tentokrát zase ve třech.

Před 3 týdny 28:04

Když chcete ovládnout domácnost hlasem

Podívali jsme se na téma chytrých reproduktorů. Dávají nám smysl? Jak dobře fungují hlasové asistentky v nich a jaké s nimi máme zkušenosti? Jaký koupit první chytrý reproduktor? Nejen na tyto otázky si dnes odpovíme.

20. únor 2023 14:48

Minipodcast - chystá se S23 FE, iPhone 15 Pro a Privacy Sandbox

Další týden uběhl jako voda a my tu máme pravidelné shrnutí novinek ze světa mobilních telefonů v podobě minipodcastu. Tentokrát si povíme něco o novém ceníku Tesco Mobile nebo o podobě iPhone 15 Pro. Řeč bude také o novém Privacy Sandboxu na Androidu a také o tom, že se nejspíš chystá Galaxy S23 FE.

13. únor 2023 40:18

Jaký je nový Samsung Galaxy S23 v praxi?

Testujeme nový Samsung Galaxy S23 a tak se s vámi podělíme o naše dojmy a zkušenosti. Povíme si, jaké novinky nová generace top modelů od Samsungu přináší a podrobně si všechny prodiskutujeme.

6. únor 2023 14:48

Minipodcast - S23 představena a pozor na lákavé nabídky

Dnes si v minipodcastu povíme o dvou pozitivních a dvou méně pozitivních novinkách. Vodafone totiž zdražuje o 9 procent své tarify a druhá nepříjemná se pak týká neomezeného tarifu s podezřelou cenou. Také si shrneme novinky od Samsungu a nakonec také jaké ohebné telefony brzy dorazí.

30. leden 2023 28:01

mPlatby budou opět bezpečné

Na začátku října jsme začali řešit systém mPlateb společnosti O2, který oproti konkurenčním operátorům nevyžadoval žádné ověření platby a ve výsledku tedy platili předplatné, o kterém mnozí ani nevěděli třeba i na týdenní bázi. Přemek se tomu ale usilovně věnoval a i na základě jeho práce O2 tyto platby brzy změní.

23. leden 2023 17:45

Minipodcast - Apple novinky a Twitter omezuje API

Pravidelné shrnutí toho nej ze světa mobilních zařízení. Tentokrát nás Apple zaujal představením nového chytrého reproduktoru HomePod, který se zase tolik neliší od první generace a mimo to chystá vydání iOS 16.3, který odemkne nové funkce HomePodu mini. Twitter pak omezuje aplikace typu Tweetbot a také se chystá lepší správa eSIM v Androidu.

16. leden 2023 26:58

Satelit v mobilu, rýsuje se nový trend?

Satelitní komunikace v mobilních telefonech bude možná letos velký trend. Vloni Apple uvedl toto řešení pro vaši záchranu, letos Qualcomm představil však ještě pokročilejší komunikaci. Jak se toho chopí ostatní výrobci? Co to pro nás znamená? Ohrozí to české operátory?