Máme hosty
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Novoměstská filharmonie proniká do Pardubic. Muziku doprovodí sametové dokumenty

Mladý orchestr z Nového Města nad Metují se v krajském městě představí poprvé. V Sukově síni Domu hudby zazní 17. listopadu symfonické básně z cyklu Má vlast a Slovanské tance. K večeru se připojí i Post Bellum.

08:35

Máme hosty

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do soboty zveme do ranního vysílání zajímavé hosty.

Web

Dnes 09:00

Chrudimská Besta si na mistrovství světa vytančila triumf

Taneční klub Besta Chrudim funguje už od roku 1991 a za tu dobu nasbíral celou řadu úspěchů. Tím nejčerstvějším je úspěch na mistrovství světa ve Slovinku ze začátku letošního prosince. Besta se tak může pochlubit titulem mistrů světa.

Včera 08:56

Bytů přibylo, počet obyvatel ale stagnuje. Radnice ve Svitavách chystá finanční bonus

David Šimek se po posledních komunálních volbách stal opět starostou Svitav a ve staronové funkci zahájil svůj třináctý rok. S jakými vizemi pokračuje v roli starosty?

Před dvěma dny 12:41

Železným mužem po šedesátce? Žádný problém, závodí se i v 80, říká vítěz z Malajsie

Petr Polanský je osminásobným účastníkem náročného závodu Ironman na Havaji. Železným mužem je i ve svých 66 letech. Na začátku listopadu to potvrdil v Malajsii, kde zvítězil ve své kategorii v jednom ze závodů.

Před třemi dny 10:24

Cirkulární ekonomika má vzor v přírodě, kde odpad neexistuje. Všechny suroviny kolují v cyklech

Minimalizovat vznik odpadů, a pokud nějaké vzniknou, tak je přeměnit na zdroje, to je základní myšlenka cirkulární ekonomiky, na kterou se teď soustředí i Pardubický podnikatelský inkubátor.

Před týdnem 11:29

Borci z Pardubic to zase dali. Jeden přešel Beskydy v žabkách

Absolvovat dálkový pochod a zároveň podpořit nemocného Honzíka. S takovým cílem odjelo koncem listopadu 15 statečných z řad hráčů amerického fotbalu Stallions Pardubice. Mise se zdařila.

Před týdnem 09:58

Zazářila nejvíc. Maturantka na soutěži designérů uspěla jako jediná středoškolačka

Talentovaná umělkyně slaví velký úspěch. Ella Nová o sobě dala vědět na 24. ročníku mezinárodního festivalu Designblok v Praze. Konkrétně šlo o mezinárodní soutěž Master of Crystal.

Před týdnem 08:46

Jablonský odklepne dražbu pro dobrou věc. Výtěžek poputuje do Horního Jelení

S koncem roku přibývá dobročinných aktivit. Tradiční benefiční večer pořádá SKP-CENTRUM, tedy jeden z největších poskytovatelů sociálních služeb v Pardubickém kraji.

Před týdnem 10:13

Pelka jako popelka. Pěvec klestí cestu dalším kontratenoristům

Nejvyšší mužský hlas, co už zní jako ženský. V naší zemi byste našli jenom jednoho středoškoláka, který jím vládne a umí s ním zpívat. Vojtěch Pelka přitom v civilu mluví úplně normálně.

Před 2 týdny 09:42

Hudba pomáhá. Šňůra koncertů žehlí nepřízeň osudu

Dobrovolníci si každý rok vyberou jednu rodinu s těžkým osudem a snaží se na ni vybrat peníze. Slouží jim k tomu šňůra koncertů. Každá koruna ze vstupného putuje na dobrou věc. Letošní 16. ročník začíná poslední listopadovou sobotu.

Před 2 týdny 08:10

Po třech letech hurá na trhy. V Pardubicích brzy projdou proměnou

I krajské město vyhlíží návrat k tradici. Řada lidí se těší na klasický předvánoční čas nerušený covidem. Adventní trhy potrvají na pardubickém Pernštýnském náměstí od 26. listopadu do 23. prosince.