Epizoda 192Před týdnem

Poslechněte si podcast: Karel Vágner: Kdyby byli lidi jako Gott a Žbirka, nejsou války

Znali se desítky let. Tak dlouho spolu pracovali, ale i hráli fotbal. „Meky byl skvělý záložník,“ říká hudební producent Karel Vágner. To, že je na tom jeho kamarád špatně, věděl.

17:49

Novinky.cz

Vydává: Novinky.cz

Zpravodajský server Novinky.cz připravil pro své čtenáře sérii podcastů. Posluchači se mohou těšit na souhrn bizarních událostí, povídání z cest, politické komentáře a mnohem více.

Web

Epizoda 198Včera 23:36

Kolik si můžete dát vanilkových rohlíčků? Specialistka poradí

Vánoce jsou pro mnohé ekvivalentem obžerství. Mnoho Čechů přitom trpí nadváhou a je důležité, jak tyto svátky z hlediska stravování zvládnou. V podcastu Jiný hrníček si dnes povídáme s nutriční specialistkou Editu Weidenthalerovou.

Epizoda 197Před dvěma dny 05:01

Rusko: „Vše bude stejné. Konce není“

V končícím týdnu v Tatarstánu, části Ruské federace, zakázali vstup do městské hromadné dopravy bez covid certifikátů. Skončilo to kolapsem dopravy, skandály a násilím. Pokus místních úřadů o zabrzdění pandemie touto cestou nevyšel.

Epizoda 196Před čtyřmi dny 27:01

Rapper Řezník: Bagárová nevěděla, do čeho se pouští

Moji fanoušci jsou maniaci, Bagárová mě nemůže urazit, sto tisíc jsem plánoval profetovat, říká kontroverzní rapper Řezník. Zároveň finišuje další film, počítačovou hru a bojuje s blokacemi od Marka Zuckerberga.

Epizoda 194Před šesti dny 04:46

Domovnice mezi špitálem a Lány brzdí výměnu správce

Ten byt nevypadá dobře. Čtyři roky ho spravovala parta zdvojených nespavců ve prospěch svého bosse, který si přál zůstat mimo basu a ve vatě. Místo toho, aby udržovali příbytek v pořádku, hodně ho zadlužili. Nebylo by pro ně výhodné, kdyby obyvatelé bytu reptali, takže těm starším, ale také mladším, leč méně přemýšlivým kupovali barevné televize či hrací automaty. Nakonec většina obyvatel rozhodla, že prolhaných vydřiduchů coby správců má plné zuby, a hlasováním je vyhnala.

Epizoda 189Před šesti dny 53:05

Grónsko je jedna z posledních autentických divočin

Grónsko je destinací pro fajnšmekry, kteří nehledají luxus, ale pravé dobrodružství. Pustá a odlehlá země, kde i v hlavním městě žije jen necelých 20 tisíc lidí, je zcela odlišná od všeho, co patrně v životě navštívíte.

Epizoda 193Před týdnem 04:00

Putinovi je líto dětí. Ale cizích

Prezident Vladimir Putin vystoupil ve čtvrtek na rozšířeném jednání kolegia ruského ministerstva zahraničí. Z projevu, který většinou tvořila mimoreálná tvrzení – například že Rusko je mírumilovný stát – vyčnívaly některé věty, které přece jen nezapadaly do šablony.

Epizoda 191Před týdnem 44:00

S Liborem Boučkem jsem toho nahekal tolik, co s žádným jiným klukem, říká dabér

Jednou by se chtěl stát dvorním dabérem Timothéeho Chalameta a nejlíp se podle něj dabují postelové scény, protože tam není moc co pokazit. Sám si také jednu střihnul s Liborem Boučkem. Herec a dabér Daniel Krejčík se u dabingu pohybuje už přes deset let.

Epizoda 190Před týdnem 15:53

Stanou se benzinky nabíječkami? O nabíjení na čerpacích stanicích s expertem velké sítě

Elektromobilů bude na silnicích čím dál víc a s tím bude třeba i čím dál víc nabíjecích stanic, u nichž budou lidé trávit pár desítek minut - a nebudou chtít jen sedět v autě a očima hypnotizovat displej. Stavět nabíječku u současné čerpacích stanice se tedy jeví jako zajímavý nápad.

Epizoda 188Před 2 týdny 37:13

Richterová: Někteří kandidáti SPOLU na ministry jsou nepřijatelní

Piráti se chystají vymezit proti některým kandidátům partnerské koalice SPOLU na ministry. Některá jména jsou pro ně nepřijatelná. Novinkám to v podcastu Politalk řekla nově zvolená Pirátská místopředsedkyně dolní komory Olga Richterová.