Epizoda 11018. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Čeští dabéři vzpomínají na Pulp Fiction

Některé hlášky ikonického snímku Pulp Fiction už zlidověly. Český Vincent Vega Pavel Trávníček a Jules Winnfield Libor Hruška společně se svým bossem Václavem Vydrou (Marsellus Wallace) vzpomínají na dabing filmu.

24:46

Novinky.cz

Vydává: Novinky.cz

Zpravodajský server Novinky.cz připravil pro své čtenáře sérii podcastů. Posluchači se mohou těšit na souhrn bizarních událostí, povídání z cest, politické komentáře a mnohem více.

Web

Epizoda 338Dnes 59:14

Niedermayer: Shoda na ostřižení od ruského plynu se neblíží

Doufám, že je ČR připravena lépe než tak, že potřebuje dva roky na to, aby nahradila ruskou ropu, říká europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). EU podle něj musí počítat s variantou, že se Rusko ze dne na den rozhodne, že dodávky ropy i plynu zastaví. Co by to znamenalo pro domácnosti a firmy? Kde vidí možná rizika? Bývalý viceguvernér České národní banky Niedermayer byl hostem podcastu PoliTalk.

Epizoda 317Dnes 42:50

Divoká Austrálie žije vlastním životem. Nadchne hlavně přírodou

Klokani, koalové, ale i jedovatí pavouci a hadi. Austrálie má pověst divokého kontinentu, kde je nebezpečné snad každé druhé zvíře. Kdo však najde odvahu se k protinožcům vydat, bude odměněn krásnými plážemi, národními parky a pulzujícími městy. A i taková cesta přes půlku planety jde uskutečnit s omezeným rozpočtem.

Epizoda 335Včera 17:19

Václav Morávek: Vrahům šel naproti

„Věřím v Boha a ve své pistole!“ říkal. S pistolemi v rukou se ke svému Bohu také odebral. Jednadvacátého března uplynulo osmdesát let od chvíle, kdy v divoké přestřelce na pražském Prašném mostě padl Václav Morávek, jeden ze Tří králů českého odboje.

Epizoda 333Včera 46:11

#17 KAŠPÁRKOVÁ: Na Moravě jsme museli být lepší než Pražáci

Šárka Kašpárková je jednou z nejvýznamnějších postav české atletiky. V rámci pořadu Dobojováno se vrací k úspěšné kariéře, kterou ozdobila titulem mistryně světa nebo třeba bronzovou olympijskou medailí. Už čtvrt století je navíc držitelkou českého rekordu v trojskoku. Sedmnáctý díl sportovně-společenského pořadu moderuje Jakub Štěpánek.

Epizoda 336Včera 05:21

Květnová zatáčka po 77 letech

Než se v Rusku objevily vzpomínkové knihy účastníků druhé světové války v řadách Rudé armády Leonida Rabičeva a Nikolaje Nikulina (jehož kniha V první linii vyšla také česky), nerušilo na oficiální úrovni nic mýtus sovětského vojáka osvoboditele. Tyto knihy poprvé popsaly také zvěrstva Rudé armády na územích, na která vstoupila.

Epizoda 334Před dvěma dny 56:22

Proč Američané nepřišli Praze na pomoc

Začátek května je spojen s oslavami osvobození naší vlasti a porážky nacistického Německa. Letos se oslavy na mnoha místech omezují kvůli válce na Ukrajině, kterou napadlo Rusko. V podcastu Zbytečná válka hovoří redaktor Alex Švamberk s Tomášem Jaklem z Vojenského historického ústavu a s bezpečnostním expertem Milanem Mikuleckým o tom, kdo hrál jak velkou roli při osvobození a proč Američané nepřišli Praze na pomoc.

Epizoda 337Před pěti dny 40:47

Skopeček: Inflace ještě poroste. Pět tisíc pro rodiny má udržet sociální smír

Podle místopředsedy Sněmovny Jana Skopečka (ODS) na vrcholu inflace stále nejsme. Pokračující růst cen podle něj posiluje další pumpování peněz do ekonomiky, a to včetně příspěvku na dítě. I tímto krokem chce ale podle něj vláda zachovat sociální smír ve společnosti. Proč odmítá další zvyšování minimální mzdy a další témata rozebral Skopeček v podcastu PoliTalk.

Epizoda 331Před pěti dny 53:30

Nekula: Ukrajině se i přes problémy daří část obilí vyvážet, Evropa se nemá čeho bát

V podcastu Zbytečná válka jsme tentokrát mluvili s ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou (KDU-ČSL) o dopadech války na Ukrajině na ceny potravin, ale i o nekalých praktikách obchodníků a zákonu, který má těmto praktikám zabránit. Odpovědi na mnohá další témata týkající se resortu si můžete poslechnout zde, nebo v podcastových aplikacích.

Epizoda 330Před pěti dny 23:11

Mladí čeští herci si s aktuálním hitem Netflixu užili své, jediné slovo zkoušeli třicetkrát

Seriál Heartstopper (Srdcerváči) z dílny Netflixu se stal doslova přes noc celosvětovým hitem. Pokud seriál sledujete v češtině, pak vám jistě neunikly hlasy herců Jindřicha Žampy a Filipa Vlastníka, které si do pořadu V českém znění pozval dabér Richard Wágner

Epizoda 329Před týdnem 27:12

Mrtvý úhel vs. motorkáři. Z potenciálně nebezpečné situace znají cestu řidiči aut i motorek

Motorkáři po zimě vytáhli své stroje a tím nám, řidičům aut, připomněli poněkud nepříjemný nešvar, kterého se někteří z nich dopouštějí - dokážou se schovat do mrtvého úhlu auta tak šikovně, že o nich nemáme šanci vědět. Nejen o tom debatujeme s Anisem Stitou v nejnovějším díle podcastu Po asfaltu.