Babišem k trvalé debilitě

Novinky.czEpizoda 139
20. září 2021 04:33

Dnes, vážení, probereme jeden názorný příklad, jak může politik toužit po tom, aby se jeho voliči posouvali po škále IQ někam na samý konec, i když původně nemusí vykazovat známky debility.

Novinky.cz

Novinky.cz

Zpravodajský server Novinky.cz připravil pro své čtenáře sérii podcastů. Posluchači se mohou těšit na souhrn bizarních událostí, povídání z cest, politické komentáře a mnohem více.

Web

Další epizody

Dnes
Epizoda 16940:13

Hlas Marge? Jak vhození kačky do forbesu, směje se Lábus

Simpsonovi se drží na televizních obrazovkách už tři desetiletí. V desátém díle podcastu V českém znění se sešli Homer (Vlastimil Zavřel), Marge (Jiří Lábus) a Líza (Ivana Korolová) s dabingovým režisérem Zdeňkem Štěpánem, který je u seriálu od první série.

Dnes
Epizoda 16832:34

Tobruk hájily i československé pouštní krysy

Obklíčený Tobruk se stal dalším symbolem odhodlanosti Britů, kteří se pod vedením Winstona Churchilla odmítli vzdát nacistické Třetí říši. Navzdory tlaku Rommelova Afrikakorpsu se jeho obránci drželi.

Před třemi dny
Epizoda 16630:21

Olga Špátová: Karel Gott je naše rodinné dědictví

Patřila k lidem, kteří měli tu výsadu prožívat poslední dva roky s Karlem Gottem. Olga Špátová (37) ho natáčela na koncertech, doma, i ve chvílích, kdy už věděl, že mu čas nezbývá. Dokument Karel vede žebříček návštěvnosti kin. „Je to veliká radost. Hlavně kvůli Gottovým, Karlovi a Ivance,“ říká v podcastu s tím, že zpěvák do filmu vložil svou energii.

Před třemi dny
Epizoda 16504:28

Když dva dělají totéž, je jenom jeden momentálně zaostalý

Když teď napíšu, že Andrej Babiš je debil, nerozčilujte se prosím a neposílejte na mě hned udání. Jen opakuji hodnocení, které měla osoba pracovně blízká, tedy nikoli mně, ale premiéru Babišovi. Jana Maláčová, hustá ministryně práce a sociálních věcí, s ním musela strávit stovky, ba tisíce hodin, a takto dobře informovaný zdroj už za něco stojí.

Před třemi dny
Epizoda 16723:56

Zdánlivá drobnost stačí, aby byli cyklisté na silnicích ve větším bezpečí

Sychravé počasí a brzké stmívání vášnivého cyklistu neodradí od projížďky či od volby bicyklu místo autobusu či auta. Leckterý však zanedbá zdánlivou drobnost, která mu ale může zachránit život - být náležitě osvětlen.

Před čtyřmi dny
Epizoda 16240:39

Smutná realita Česka: Tři sebevraždy denně

Jak ovlivnilo covidové období psychické problémy u lidí? Kolik z nás se s nimi ročně léčí, či ke kolika sebevraždám v Česku ročně dochází, řešíme v podcastu Jiný hrníček s přednostou Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Martinem Andersem.

Před pěti dny
Epizoda 16404:55

Zatýkání, věznění, pronásledování. Zprávy z Ruska jako před mnoha lety

Před pár dny jsem doposlechl v rámci osvěžování vynikajících životopisných děl audioknihu o Stalinovi od Edvarda Radzinského. Na mém stole leží velká kniha, kompletní vydání Souostroví Gulag Alexandra Solženicyna z Kartuziánského nakladatelství v Brně. Zároveň sleduji aktuální dění v Rusku. Občas se nedá vyhnout podobě dnešních událostí s těmi, které popisují tato díla. Zatýkání, věznění, pronásledování, mučení, toto všechno je realita dnešního Ruska.

Před týdnem
Epizoda 16324:43

Šílená výzva teprve přijde, glosuje volby svérázná bloggerka Rozvedená matka

Na sociálních sítích anonymně glosuje politiku, často ji pro svoje fanoušky spojuje s lechtivými tématy. Svérázná Rozvedená matka má z výsledků voleb dobrý pocit. Ale zatím je to trénink, 20 procent voličů nebude mít ve Sněmovně svého kandidáta, bude to pro novou vládu šílená výzva, říká mimo jiné v dnešním díle.

Před týdnem
Epizoda 16104:32

Nová vláda bude vládou Sisyfů. Pirátští ministři by to tlumili

Jihoamerická telenovela, Dietlův seriál nebo dynamický thriller. Ať už lze události posledních dnů a hodin přirovnat k čemukoliv, jednou, po zmizení všech vášní, odejdou do minulosti. Nevíme sice, po jak dlouhé době, vzhledem k lidem, kterým na pozdržení vzniku nové vlády záleží, ale víme jistě, že ta nová vláda tady bude. A s největší pravděpodobností v ní nebude ANO ani SPD.

Před týdnem
Epizoda 15934:18

Slovinsko nabízí turistům od všeho něco

Slovinsko sice není rozlohou veliké (je menší než Morava), má ale vysoké hory se zimními středisky, kousek mořského pobřeží, sedm michelinských restaurací a krásnou přírodu, kterou začíná objevovat stále více Čechů.