Novinky.cz

Novinky.cz

Zpravodajský server Novinky.cz připravil pro své čtenáře sérii podcastů. Posluchači se mohou těšit na souhrn bizarních událostí, povídání z cest, politické komentáře a mnohem více.

Web

Epizody

Před dvěma dny
Epizoda 16004:32

Putin má pravdu, Rusko je zvláštní a výbojná civilizace

Moje kniha o Rusku Mrazík s pendrekem v ruce vyšla v nakladatelství Prostor před čtrnácti dny a její čtenáři nejčastěji kladou stejnou otázku: Opravdu je situace v ruské společnosti tak beznadějná? Odpovídám, že mi nejnovější vývoj dává za pravdu.

Před šesti dny
Epizoda 15729:58

Kupka: Hraje nám do karet, že PirStan nenominovala na premiéra Rakušana

Piráti přichází s nesmysly, jsem připravený jim zkušenosti z období před rokem 1989 vysvětlovat, říká místopředseda ODS Martin Kupka. Trvá však na společné vládě, lidé podle něj chtějí změnu. Zároveň přiznává, že jeho uskupení hraje do karet, že jako kandidáta na premiéra postavil PirStan kritizovaného šéfa Pirátů Ivana Bartoše, nikoli jeho protějšek ze STAN Víta Rakušana. Středočeská trojka kandidátky Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a starosta Líbeznice byl hostem pořadu PoliTalk.

Před šesti dny
Epizoda 15604:54

Je půlka února 1948

Je půlka února 1948. No ano, provokuju. Ale jen trochu. Pojďme uvažovat. Co se stalo v únoru 1948? Z demokracie, jakkoli nedokonalé mezi roky 1945 a 1948, se stala totalita. Co k tomu vedlo? Zemi začala řídit jako svou partajní buňku strana, která byla rezidenturou Sovětského svazu a opírala se o jeho vojenskou sílu. „Buržoazní elementy“ vyčistila nová moc rychle a za vydatné pomoci „obyčejných slušných občanů“.

Před šesti dny
Epizoda 15834:52

Je elektromobilita příležitost, nebo výmysl pro horních deset tisíc? Příznivec vs. odpůrce aut do zásuvky

Jedna skupina lidí elektromobily vítá jako zářnou a ekologickou budoucnost, druhá je odmítá jako drahý a nepraktický výmysl. V novém dílse podcastu Po asfaltu stavím proti sobě zástupce druhé skupiny a člověka, který jejich výhody vidí někde úplně jinde než v ekologii.

Před týdnem
Epizoda 15219:45

Hugo Schenk: Vrah služek a sňatkový podvodník

Ve druhé polovině 19. století popisovaly kramářské písně a morytáty život vraha, sňatkového podvodníka a zloděje Hugo Schenka, který se vyznačoval elegantním zjevem a gentlemanskou uhlazeností. Spáchal čtyři vraždy, nespočetně podvodů a nakonec dostal trest smrti. Přitom pocházel z takzvaně dobré rodiny.

Před týdnem
Epizoda 15536:55

O vstupu do vlády budeme jednat, jen pokud se umožní referendum o EU a NATO

Premiérovi Andrej Babišovi (ANO) nevěřím, pokud jde o možnou toleranci jednobarevné kabinetu jeho hnutí, chtěli bychom více kontrolních mechanismů, říká předseda KSČM Vojtěch Filip. O vládním angažmá bez vypsání referenda o vystoupení z NATO a EU podle něj nejspíše jednat ani nebudou. Co z období před rokem 1989 nechce opakovat? Filip byl hostem podcastu PoliTalk.

Před týdnem
Epizoda 15404:29

Kreml dál drtí všechny známky nesouhlasu

Tuhle epizodu z nedávných ruských voleb mnoho lidí v Česku nezná. Hlasování proběhlo také částečně, jako experiment, v online formě ve vybraných regionech a hlavním městě. V Moskvě měli voliči možnost tzv. nového hlasování. To znamená, že nejdříve ukázali screenshot své volby svým bossům, aby nepřišli o práci. Pak mohli hlasovat znovu a tentokrát doopravdy.

Před týdnem
Epizoda 12657:26

Zaorálek: Vládní konflikty jsme si kvůli covidu nechávali pro sebe

Hnutí ANO je volatelní partner, i díky nám začalo dělat „sociální“ politiku, míní ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Otevřeně mluví o odlivu voličů, pětiprocentní hranice se však neobává. Lídr kandidátky v Moravskoslezském kraji byl hostem podcastu PoliTalk.

Před týdnem
Epizoda 15342:02

Babiš: Můžeme skončit v opozici, ale doufám, že vyhrajeme

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš nehodlá podpořit referendum o vystoupení z EU a NATO, jak požaduje hnutí SPD. Jako možnou ale nevidí ani spolupráci s Piráty. Ty dokonce nařknul, že asi měli radost z toho, že tu během koronavirové pandemie lidé umírali. Předseda vlády byl hostem podcastu PoliTalk.

Před týdnem
Epizoda 15141:50

Horolezec Holeček: Za špatným krokem čeká už jen tma

Za sebou má množství prvovýstupů, vyznává alpský styl a tvrdí o sobě, že není blázen. Oceňovaný horolezec Marek Holeček zažil před čtyřmi měsíci drama po úspěšném výstupu na nepálskou osmitisícovku. To je ale jen kapka v moři dobrodružství, které od dětství miluje.