Zprávy pro Liberecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Nové zázemí pro dům dětí a mládeže v České Lípě má být v Kounicově domě, město chystá jeho opravu

Českolipská radnice plánuje zahájit rekonstrukci historického Kounicova domu v roce 2024. Město připravuje výběrové řízení na stavební firmu.

01:00

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 01:02

Průjezd centrem České Lípy by měl být v době dopravních špiček plynulejší

Vedení města nechá vyměnit řadič semaforů za modernější variantu, která umožní komunikaci mezi jednotlivými křižovatkami.

Dnes 03:14

Protesty lékařů začaly. Odvolají je, až bude podepsaná nová dohoda s premiérem

Po jednání premiéra Petra Fialy z ODS se zástupci lékařské komory 30. listopadu 2023 to vypadá, že by nemocnice nemusely výrazně omezovat péči. Premiér se s lékaři dohodl na růstu platů pro rok 2024.

Včera 00:59

Výpovědi lékařů z přesčasů akutní péči v nemocnicích v Libereckém kraji neomezí

Ani jedna z nemocnic v Libereckém kraji neomezí od 1. prosince 2023 kvůli protestu lékařů akutní péči. Určité problémy mohou nastat pouze v Městské nemocnici v Jablonci nad Nisou u předem plánovaných zákroků.

Včera 03:21

Rekonstrukce uzavře liberecké Lidové sady. Část programu centrum přechodně přesune

Plesy, koncerty, přednášky, nejrůznější festivaly, to vše už roky v Liberci hostí kulturní centrum Lidové sady. Na jaře 2023 začne plánovaná přestavba objektu, oblíbené „Liďáky“ budou pro veřejnost na rok a půl zavřené.

Před dvěma dny 02:27

Výpovědi v jablonecké MHD. Pokuty nebyly za zpoždění, ale za předčasné odjezdy ze zastávek

Městská hromadná doprava v Jablonci nad Nisou přišla o několik řidičů. Podali výpověď kvůli nespokojenosti s elektronickými terminály pro odbavování cestujících. Měly být údajně poruchové a způsobovat dlouhá zdržení. Případ sleduje redaktor Jiří Jelínek.

Před dvěma dny 02:41

Obyvatelé Tanvaldu si v roce 2024 připlatí za svoz odpadu, teplo i vlastnictví nemovitosti

Energie i roční poplatek za likvidaci odpadu. O tom na přelomu roku jednají téměř všechny radnice. Lidé v Tanvaldu budou mít od ledna 2024 dvojnásobně vyšší cenu za teplo, zvedne se jim daň z nemovitosti a o 300 korun stoupne poplatek za likvidaci odpadu.

Před třemi dny 01:04

Od Nového roku se v Hrádku nad Nisou zvýší daň z nemovitosti i vlastníkům bytů

Hrádek nad Nisou zvýší od 1. ledna 2024 daň z nemovitosti průmyslovým podnikům i vlastníkům bytů a dalších nemovitostí na území města. Pro ty dosud platil nejnižší koeficient 1.

Před třemi dny 02:04

Nábor hrdinů: Zapsat se do registru dárců kostní dřeně není složité, ani bolestivé

Liberecká Krajská vědecká knihovna hostila 27. listopadu 2023 náborovou kampaň dárců kostní dřeně. Zájemci se vstupem do registru stali potenciálními dárci pro kohokoliv na světě, kdo onemocní leukémií, nebo jinou vážnou poruchou krvetvorby.

Před třemi dny 02:59

Ohlédnutí: Neuklizeny sníh, prázdná jídelna. Škola chtěla poukázat na špatně placené zaměstnance

V řadě škol, a nejen tam, se v pondělí 27. listopadu 2023 stávkovalo proti vládním úsporám. Některé školy se k protestům připojily uzavřením, jinde vůbec nestávkovali. V Základní škole Pasířská v Jablonci nad Nisou zvolili jinou formu protestu

Před čtyřmi dny 03:12

Stávka odborů má v kraji velkou podporu hlavně ve školách, středních, základních i mateřských

V Libereckém kraji zůstaly 27. listopadu 2023 tisíce žáků a studentů doma. Řada škol se připojila k výstražné stávce. Kolik jich zůstalo v kraji zavřených, zjišťovala redaktorka Jana Pavlíčková.