Výlety s KČT
3. březen 2021

Poslechněte si podcast: Nové Město na Moravě, Hejkalovo území - perla kraje Vysočina

04:47

Výlety s KČT

Vydává: Youradio Talk

Stručné tipy na výlety po České republice i na turisticky méně známá místa, kde si odpočinete. Připravují Veronika Nováková a Roman Hrůza.

Web

9. červenec 2021 03:39

Objevujeme Kouřim a její okolí

Přinášíme další tip na rodinný výlet malebnou krajinou Kutnohorska a Kolínska, tentokrát do pohádkové Kouřimi, kdysi jednoho z nejvýznamnějších královských měst.  

22. červen 2021 03:50

Velká letní soutěž se značkou BUSHMAN a KČT

Hledáte inspiraci, kam letos oprázdninách vyrazit i se svými malými objeviteli? Vydejte se na výlets Klubem českých turistů zapojte se do soutěže o zajímavé turistické ceny. 

21. červen 2021 02:41

Krkonošemi útulně po hlavním hřebenu

Připraveni na cestu? Za dva dny celkem ujdeme asi 36 kilometrů a také tento výlet je součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který letos turisty provází po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou.  

8. červen 2021 02:26

Krásné a lidmi zapomenuté Rychlebské hory

Připraveni na cestu? Ve dvou dnech tentokrát ujdeme asi 37 kilometrů a tento výlet je také součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který letos turisty provází po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou. My si tentokrát za dva dny projdeme Rychlebské hory. Neprávem opomíjené místo, kde budete mít pocit, že jste na konci světa. 

24. květen 2021 03:07

Dvoudenní putování Bílými Karpatami

Připraveni na cestu? Dnešní tip je pro zkušenější a vytrénované turisty, protože během dvou dní putování ujdeme 45 kilometrů. Tato trasa je také součástí nového projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který provází výletníky po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou. Dnes vás zveme do Bílých Karpat, vystoupáme na Javorník a výlet ukončíme v Bojkovicích. 

14. květen 2021 02:54

Dvoudenní procházka v povodí řeky Dyje

Připraveni na cestu? Ve dvou dnech tentokrát dohromady ujdeme asi 43 kilometrů a také tento výlet je součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který provází po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou. Tentokrát se vypravíme na Znojemsko do povodí mohutné a skotačivé řeky Dyje.

5. květen 2021 03:22

Putování Českou Kanadou

Připraveni na cestu? Dohromady dnes ujdeme asi 23 kilometrů a tento výlet je také součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem” v rámci něhož můžete projít po celé délce hranic Česka severní nebo jižní trasou. Dnešní výlet do České Kanady je součástí dvou etap zmíněné jižní trasy.  

29. duben 2021 03:02

Dvoudenní putování Beskydami pro náročné

Připraveni na cestu? Dnešní výlet bude jen pro zkušené turisty s dobrou fyzickou kondicí. Dbejte také na dobrou předpověď počasí, povede totiž náročným terénem, který není pro začátečníky. Za dva dny dohromady ujdeme asi 50 kilometrů a tento výlet je také součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který turisty provází po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou. My si za dva dny projdeme Beskydy a navštívíme vodní nádrž Šance, Lysou horu i Velký Polom. 

22. duben 2021 03:59

K samému srdci Adršpachu

Dohromady dnes za dva dny ujdeme asi 33 kilometrů a také tento výlet je součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který provází po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou. Dnes stihneme navštívit Polici nad Metují, Teplice nad Metují a Adršpach. 

12. duben 2021 04:42

Žďár nad Sázavou, Hamerským vycházkovým okruhem

Zdravím všechny milovníky turistiky, kteří jsou vybaveni pevnou obuví a funkčním oblečením, dobrou náladou a radostí z pohybu. Dnes vyrazíme na patnáct kilometrů dlouhý okruh Vysočinou a nouze nebude o krátké zastávky u dětmi oblíbených soch, které v přírodě záhadně vyrostly pod rukama známého žďárského umělce Michala Olšiaka. Po cestě napočítáme celkem dvanáct rybníků a chybět nesmí ani mlýn, v tomto případě mlýn Brdíčkův neboli Šlakhamr. Šlak nás z téhle túry ale rozhodně netrefí, tempem půjdeme volným a budeme si plnými doušky užívat poklidně zvlněnou krajinu Vysočiny.