• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Nová tradice? Ve Dvoře Králové nad Labem se konal historicky první městský Ples seniorů

Na historicky první Ples seniorů ve Dvoře Králové nad Labem přišly stovky lidí. Součástí byla také módní přehlídka, při které šaty předváděly klientky domu s pečovatelskou službou, nejstarší je 93 let.

02:24

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 02:06

Veselá kapela z třebechovické ZUŠ patří k vyhlášeným hudebním tělesům s puncem neopakovatelnosti

Základní umělecká škola v Třebechovicích pod Orebem slaví 50 let samostatné existence. Škola je sice starší, ale v počátcích fungovala pouze jako pobočka tehdejší Lidové školy v Týništi nad Orlicí. Půlstoletí samostatnosti teď slaví několika koncerty a doprovodnými akcemi ve městě - například výstavou o historii školy v Třebechovickém muzeu Betlémů.

Včera 00:17

Charita Červený Kostelec vypíše veřejnou sbírku na vybavení domu pro lidi s roztroušenou sklerózou

Charitě Červený Kostelec chybí tři miliony korun na dokončení nového domu pro lidi s roztroušenou sklerózou. Ten dělníci staví ve Dvoře Králové nad Labem - Žirči, v areálu Domova sv. Josefa. Hrubá stavba bude podle zástupců organizace hotová ještě letos, potřebných zhruba 80 milionů korun získala Charita z dotací.

Před dvěma dny 01:57

I z kosení se může stát radost a relaxační aktivita. Správa KRNAP pořádá kurz sečení louky kosou

Některé krkonošské louky jsou tak strmé, že se na ně mechanizace k posečení vysoké trávy nedostane. Je potřeba vzít do ruky kosu, což není jen tak. Musí být správně naklepaná a také se s ní musí umět správně zacházet.

Před dvěma dny 02:36

Hnutí Rozvíjíme Hradec senátora Jana Holáska už není součástí koalice na královéhradecké radnici

Dosavadní koalice ve vedení hradecké radnice skončila. Senátor Jan Holásek z hnutí Rozvíjíme Hradec s ní už nebude spolupracovat. Zbývající koaliční strany a hnutí vypověděly Holáskovu hnutí před měsícem koaliční smlouvu a město budou dál řídit bez něho. Na programu vedení města by se ale nemělo nic měnit.

Před dvěma dny 02:08

Společně proti melanomu. Na 400 lidí si nechalo v Hradci Králové zdarma vyšetřit pigmentové znaménko

Bezplatné vyšetření pigmentového znaménka využily ve čtvrtek 1. června v Hradci Králové téměř čtyři stovky zájemců. U více jak dvanácti procent kontrolovaných osob odhalilo vyšetření podezřelý útvar, průměrný výskyt v celé populaci je přitom pouze sedmiprocentní.

Před dvěma dny 02:28

Sluneční domek v areálu Hvězdárny Úpice na Trutnovsku se mění na pozorovací astronomické centrum

Hvězdárna v podkrkonošské Úpici vylepšuje služby pro návštěvníky. Sluneční domek se mění na pozorovací astronomické centrum. Návštěvníci tak budou moci nově radiově pozorovat Slunce, sledovat případná zemětřesení, a také počasí. Dělníci dokončili poslední stavební práce a hned potom je vystřídali zaměstnanci hvězdárny. Do domku nanosili potřebnou techniku.

Před třemi dny 11:45

Výška šíje, osvalení, upevnění a stavba vemene. To je soutěž „Miss kráva“ při Zemědělském dnu Mžany

Zemědělský den Mžany je vždy takový velký svátek pro zemědělce nejen z našeho kraje. Ochutnáte tam nejlepší české potraviny, porotci v minulých letech vybírali nejkrásnější krávy z klasických českých strakatých plemen, byla k vidění ta nejmodernější zemědělská technika.

Před třemi dny 04:28

Tomáš Jakoubek se jako doktor Brouček coby zdravotní klaun snaží vracet nemocným dětem úsměv a smích

Tomáš Jakoubek dnes při Mezinárodním dni dětí dělá zdravotního klauna pro nemocné děti ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, ale stihl pozdravit a popřát všem hlavně hodně zdraví i v rozhovoru s Pavlou Kindernayovou.

Před třemi dny 02:10

Až 350 domácností z Královéhradeckého kraje by mohlo letos získat dotaci na výměnu starých kotlů

180 tisíc korun na tepelné čerpadlo nebo 130 tisíc na kotel na biomasu mohou letos získat žadatelé v Královéhradeckém kraji z takzvané kotlíkové dotace. Na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za ekologičtější připravil krajský úřad pro nízkopříjmové domácnosti celkem 63 milionů korun.

Před třemi dny 00:20

Změny ve složení koalice na královéhradecké radnici jsou definitivní, hnutí Rozvíjíme Hradec končí

Ani zasedání zastupitelstva města Hradce Králové nic nezměnilo na tom, že původní koalice ve vedení radnice brzy přijde o jednu ze stran. Výpověď koaliční smlouvy, kterou zbylé strany zaslaly hnutí Rozvíjíme Hradec, bude od 2. června platná, říká primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová z HDK.