Nosiči vody
Epizoda 5229. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Mladé pušky v Kataru a Nedvědův konec v Juventusu

Je radost sledovat, jak je fotbal baví, jsou živou vodou turnaje. Mnozí na šampionátu vzývají Messiho či Ronalda, ale Nosiči vody zacílili na borce narozené po roce 2000. Pokud jim nebude patřit tohle MS, tak to příští určitě.

01:05:56

Nosiči vody

Vydává: Seznam Zprávy

Trio Jaromír Bosák, Luděk Mádl a Karel Tvaroh každý týden o českém a světovém fotbalu. Příběhy, výkony, aféry, důležité postavy na hřišti i v zákulisí. Každé úterý na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 61Před čtyřmi dny 01:01:04

Lavička plná hvězd je Trpišovského splněným snem. Ale i rébusem bez konce

Liga je zpět a vedení v tabulce hned získala Slavia. Její základní sestavě se sice Jablonec dokázal efektivně bránit, jenže pak z lavičky přišla další hvězdná parta, která už skóre rozhýbala. Jaká plus a minus skýtá superkádr?

Epizoda 60Před týdnem 59:38

O co Nedvěd přichází kvůli šmouze z aféry kolem účetnictví Juventusu

Získal Zlatý míč. Trofeje sbíral jako hráč, ale i v roli viceprezidenta Juventusu. Zdálo se, že si Pavel Nedvěd bude vybírat mezi kariérou ve vedení UEFA nebo české asociace. Teď na něj ale padl stín aféry kolem účetnictví Juve.

Epizoda 59Před 2 týdny 01:00:22

S miliardovým Mudrykem až do roku 2031. Vyplatí se Chelsea tenhle lup?

Náramně by zapadl do Arsenalu, ale přednost dostala megalomanská nabídka Chelsea. Mykhailo Mudryk se coby posila londýnské Chelsea poprvé představil divákům na Stamford Bridge. Jak se vypořádá s tlakem?

Epizoda 58Před 3 týdny 56:44

Takhle ne! Zoufalí fanoušci Chelsea vzývají Tuchela s Abramovičem

Chelsea se zmítá v krizi. Londýnský klub už dohrál v obou anglických pohárech, v lize je desátý, pohárový duel se Citizens skončil debaklem 0:4. Fanoušci volají po změnách, ale právě těch si klub v poslední době prožil až příliš.

Epizoda 573. leden 2023 01:00:59

Cesty králů: Pelé odešel do fotbalového nebe, Ronaldo do Arábie

Nejlepší fotbalista dneška Lionel Messi slaví v Argentině titul mistra světa, jeho rival Ronaldo zaskočil mnohé svou novou saúdskou adresou. Nejsmutnější zpráva však přišla o fotbalovém králi 20. století: Brazilec Pelé zemřel.

Epizoda 5627. prosinec 2022 59:18

Od Bicana k Messimu. Jednoho krále fotbal nemá, Ligu výjimečných ano

Už to vypadalo, že v argentinském dresu čelí Lionel Messi nějaké temné kletbě. Odčarovat ji ale stačil v pravý čas, v 35 letech se stal mistrem světa. A nastolil tím opětovně věčnou otázku: Kdo je nejlepším fotbalistou historie? S nelehkým hledáním odpovědi Nosičům vypomáhá hostující veterán Jindřich Šídlo.

Epizoda 5520. prosinec 2022 59:32

I Messi měl svou slabinu. Odstranil ji a stal se bohem ve finále snů

Šestatřicet let čekala Argentina na moment, kdy opět opanuje fotbalovou planetu. Stalo se, v dechberoucím katarském finále MS proti Francii. A Lionel Messi na své velkolepé cestě dokráčel k vysněnému cíli.

Epizoda 5413. prosinec 2022 01:11:28

Není lídr jako lídr. Kolem Ronalda se šíří sváry, kolem Modriće klid a jistota

Cest k úspěchu vede víc. V Realu Madrid ti dva kdysi kráčeli po stejné, přesto každý jinak. Cristiano Ronaldo nikdy netajil, že ho žene touha být nejlepším. Naproti tomu Luku Modriće vždy víc blažil úspěch týmu. I na MS v Kataru.

Epizoda 536. prosinec 2022 01:02:05

U Hřebíka by to asi Mbappé schytal. Deschamps ovšem dobře ví, co dělá

Je mnoho cest, jimiž lze ve fotbale dojít k úspěchu. Například Francouzi volí na MS v Kataru jiné zbraně a strategické priority než Brazilci či Angličané. Jakým způsobem favorité hrají a proč, rozebírají Nosiči vody.