Jak to vidí...
23. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Nora Dolanská: Ručník jednou za tři dny, euro, lázně i pro zdravé. To je budoucnost cestovního ruchu

Jak se změní styl cestování? Skupinky cestovatelů budou menší, lidé budou spojovat práci a dovolenou, odhaduje vývoj českého cestovního ruchu Nora Dolanská z Katedry cestovního ruchu Metropolitní univerzity Praha. Za klíčové považuje zavedení eura nebo udržitelnost. V audiozáznamu můžete slyšet i její názory na situaci v lázeňství nebo jaké dopady pro cestovní ruch bude mít inflace, válka na Ukrajině a pandemie koronaviru. Moderuje Zita Senková.

25:30

Jak to vidí...

Vydává: Český rozhlas

Aktuální názory a komentáře nezávislých osobností na dění kolem nás.

Web

Před dvěma dny 25:47

Jiří Hlaváč: Manželé Zátopkovi? Chroničtí optimisté. Zatrpklost do svého života nepustili

V uplynulých dnech si Česká republika připomněla 100. výročí narození manželů Dany a Emila Zátopkových. Na slavný pár atletů ale zavzpomínal i celý sportovní svět. V čem Zátopkovi inspirují dnes? Pedagog Jiří Hlaváč v audiozáznamu ještě připomene osobnost a dílo hudebníka Karla Krautgartnera a prozradí, jaká je odezva publika na festival Dvořákova Praha.

Před třemi dny 25:19

Libor Dvořák: Putin hraje od začátku vabank. Odpor Rusů bude sílit. Umírat teď budou otcové od rodin

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci. Týkat by se měla 300 000 rezervistů a lidí s válečnou zkušeností. Co takový krok reálně znamená? Jak reaguje ruská společnost? Komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák v audiozáznamu ještě vysvětlí, jakou roli v souvislosti s mobilizací hrají referenda o připojení k Ruské federaci na okupovaných územích.

Před čtyřmi dny 24:54

politoložka Vladimíra Dvořáková

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Jan Burda.

Před pěti dny 24:59

ekonomka Ilona Švihlíková

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Jan Burda.

Před šesti dny 25:46

novinář Adam Černý

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Jan Burda.

Před týdnem 27:41

Studentka medicíny Anežka Dašková. Co ji přivedlo k založení spolku O nemocech otevřeně?

Proměnily se v průběhu studia její představy o práci lékaře? Co přivedlo Anežku Daškovou k založení spolku O nemocech otevřeně? Jak do zdravotnictví přivést lidskost? V čem může být chronickému pacientovi užitečný psychoterapeut? Proč by měl být student medicíny nejen vytrvalý, ale i laskavý sám k sobě? Učí se medici, jak komunikovat se svými budoucími pacienty? Jak se hledá naděje?

Před týdnem 26:42

Jana Matesová: Rusové jsou ochotní zajít jakkoli daleko. Řešením ale nejsou vazalské smlouvy

Rusko dál využívá plyn jako hlavní zbraň proti Západu a škrtí jeho dodávky Evropě. Jak si zajistit dostatek energií pro nadcházející zimu a zároveň neprohlubovat závislost na ruských surovinách? Bude někdy Evropa soběstačná? A proč nás čeká boj o Afriku? Ekonomka Jana Matesová v audiozáznamu ještě shrne vývoj poválečného mocenského uspořádání sil a prozradí, zda hrozí recese.

Před týdnem 24:50

advokát Pavel Smutný

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před týdnem 25:20

Jiří Pondělíček

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Před týdnem 25:18

odborník na bezpečnost Jan Ludvík

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.