Epizoda 2916. únor 2022

Poslechněte si podcast: Noční můra Djokoviče. On ji prožíval pět dní, tisíc dalších celé roky

Článek Daniely Kučerové: Zatímco tenista po anabázi na Australian Open rozdává rozhovory a zvažuje, že se nezúčastní dalších turnajů, než by se dal očkovat, v detenčním centru v Melbourne, kde strávil pár dní, dál strádají ti méně šťastní. Někteří i roky.

06:22

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 198Před dvěma dny 02:51

Glosa: Evropo, máš tam epidemii! Ale my máme jiné starosti

Glosa Veroniky Lehovcové Suché: Doba není úplně veselá a poslední, co chceme slyšet, jsou řeči o covidu. Ale kdo je připraven…

Epizoda 196Před dvěma dny 07:28

Nový český plán: jaderná elektrárna do každého kraje

Analýza Václava Dolejšího. Sériově vyráběné malé jaderné reaktory se mají postupně jako zdroj energie dostat do většiny regionů Česka. Nahradí výpadek způsobený odstavováním uhelných elektráren a umožní odstřihnutí od ruského plynu.

Epizoda 195Před třemi dny 08:46

Zakaría Nemrah. Za mužem z kauzy Hlubuček se zjevují „staří“ kmotři

Článek Terezy Šídlové. Kauza Dozimetr se politicky dotýká především hnutí STAN. Zakaría Nemrah, jedna z ústřední postav organizované skupiny, která podle policie ovlivňovala veřejné zakázky v Praze, ale „vystřídal“ hned několik politické partají.

Epizoda 194Před čtyřmi dny 09:34

Fiktivní bydliště a opatrovník. Co nesedí u nesvéprávného vůdce skupiny

Článek Jiřího Pšeničky a Vojtěcha Blažka. O nesvéprávnosti Michala Redla rozhodoval opakovaně plzeňský osud, ačkoliv podnikatel celý život bydlí ve Zlíně. Předsedkyně soudu uvedla, že o přesun do Zlína neúspěšně usilovali v roce 2018.

Epizoda 192Před čtyřmi dny 08:26

„Nenechali jste nás v tom.“ Kde skončily peníze Čechů na pomoc po tornádu

Článek Tomáše Svobody: Lidem zasaženým tornádem poslaly peníze statisíce dárců i stát. Seznam Zprávy zjišťovaly, kde peníze našly své uplatnění. Rok od ničivé bouře se obce na jihu Moravy ještě stále vzpamatovávají z následků.

Epizoda 193Před čtyřmi dny 14:50

Obrácení důstojníka StB. Z lovce disidentů se stal kazatelem

Článek Jiřího Pšeničky: Příběh bývalého příslušníka komunistické tajné policie. V řadách Státní bezpečnosti bojoval Luděk Voigt s ideodiverzními centrálami, nyní je už tři roky laickým kazatelem v metodistické církvi.

Epizoda 190Před pěti dny 06:36

Co mají na Hlubučka? Odposlechy o úplatcích, s penězi ho ale nechytili

Článek Vojtěcha Blažka. Bývalého náměstka pražského primátora Hlubučka (STAN) poslal soud v pátek do vazby. Policie na něj má zatím jen nepřímé důkazy, vyplývá z dosud dostupných informací.

Epizoda 191Před pěti dny 10:45

Fialova vláda přepsala bezpečnostní mapu: Vyměnila šéfy většiny útvarů

Článek Vojtěcha Gavriněva. Změny na vrcholných bezpečnostních a silových postech jméno po jméně. Koho Fialova vláda vyměnila v čele policejních, vojenských složek a tajných služeb? A kdo jsou noví lidé v jejich čele?

Epizoda 189Před týdnem 13:25

Pod čarou: Nejlepší lék na úzkost? Vraždící maniaci s motorovou pilou

Newsletter Matouše Hrdiny: Filmové a literární horory jsou jednou z věcí, které lidé buď milují, nebo nenávidí. Já jejich kouzlu naplno propadl v průběhu pandemie, a nebyl jsem zdaleka jediný. Dnešní Pod čarou je tedy o tom, proč jsme se znovu zamilovali do hororů, a proč může být tenhle žánr nečekaně účinným lékem na řadu duševních problémů i existenciální úzkost.

Epizoda 188Před týdnem 08:57

Smích, který hořkne. Kdyby radši hořelo je laskavým portrétem české malosti

Recenze Víta Schmarze: Malá ves kdesi daleko od Prahy, parta dobrovolných hasičů, Velikonoce, hoaxy a strach z neznámého. Český film se zase jednou potkal s realitou.