Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 36331. srpen 2022

Poslechněte si podcast: NKÚ: Andrej Babiš poslal rozpočet do pekel

Článek Petra Holuba. Minulá vláda dostala od NKÚ za rozpočet 2021 drtivé hodnocení. Upozornění, že se Česko zadlužilo nejvíc ze všech evropských zemí, je pouze signálem, jak úpadek v časech Andrej Babiše hluboko rozvrátil veřejné finance.

05:23

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 586Dnes 10:54

Nový stavební zákon v roce 2024? Čtyři důvody, proč to nevyjde

Článek Petra Holuba. Poslanci na probíhající schůzi opět otevřou Pandořinu skříňku stavebního zákona, návrh vlády přitom rozzlobil vlivné lobby. Proti se postavily stavební firmy, občanské iniciativy i velké radnice, pochyb se nezbavila menší města.

Epizoda 586Dnes 10:44

Američané debatují o smíru. Nedochází jim, že Rusové chtějí válčit dál

Analýza Tomáše Perglera. Na Západě se znovu řeší dilema, zda dál podporovat Kyjev a dodávat Ukrajině zbraně, nebo vsadit na diplomacii a pokusit se dohodnout s Ruskem. Odborníci z východní Evropy ovšem míní, že jde o nepochopení ruského myšlení.

Epizoda 586Dnes 10:33

Krize napříč generacemi. Zdražování mění životy mladým i starým

Článek Vám přinášejí Petr Švihel a Seznam Zprávy. Na všechny dopadlo v Česku během podzimu plnou vahou zdražování. Experti popisují, že už není skupina obyvatel, která by nezchudla. Nejhůře jsou na tom osamělé seniorky.

Epizoda 585Včera 08:04

90 korun za pohotovost je málo, říkají lékaři. „Absolutní nesmysl,“ zní od pacientů

Článek Magdaleny Kulasové. Dříve je lidé platili u lékaře, v lékárně i nemocnici. Dnes už se ale regulační poplatek vybírá jen na pohotovosti. Současných 90 korun nicméně podle České lékařské komory neplní svou funkci, proto uvažují o navýšení.

Epizoda 584Včera 09:24

Kolébka civilizace přední obětí špinavého světa. Bez vody, zahalená v písku

Článek Natálie Sousy. Pátá nejnáchylnější země světa na změnu klimatu, přesto mimo zájem světa. V Iráku se prohlubuje krize způsobená nedostatkem vody a stále větším suchem. Situaci z terénu popisuje pro Seznam Zprávy humanitární pracovník.

Epizoda 583Před dvěma dny 12:11

Pod čarou: Padělky už nejsou tabu. Luxusní značky si za to mohou samy.

Newsletter Matouše Hrdiny: Koupili byste si záměrně padělanou kabelku od luxusní značky? Pokud se vám tahle představa příčí, nejspíš vás dnešní Pod čarou nepotěší. Bude totiž o tom, proč trh s padělky stále roste a proč už falešná móda není zdaleka takové tabu.

Epizoda 582Před třemi dny 17:52

Jak bratři z ODS přišli k obecním bytům: 7 jinak a přece stejně

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Přinášíme příběhy sedmi domů, které patřily městu, ale po privatizaci skončily v rodinném porfoliu předsedy brněnské ODS a náměstka primátorky Roberta Kerndla.

Epizoda 582Před třemi dny 10:45

Příbuzní předsedy ODS v Brně získali městské byty za miliony

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Reportéři Seznam Zpráv prozkoumali a popsali případy téměř desítky městských nemovitostí, které přímo anebo přes prostředníky doputovaly rodině náměstka primátorky Roberta Kerndla.

Epizoda 582Před třemi dny 10:34

Budoucnost peněz? Naopak, miliardové bankroty posílají kryptoměny ke dnu

Analýza Lukáše Voženílka. Hodnota digitálních měn rapidně klesá. Trh postihlo několik bankrotů významných hráčů. Důvěra v odvětví kryptoměn je významně narušená. Kaskáda krachů má navíc pokračovat a celá krize zdaleka nedosáhla finálních rozměrů.

Epizoda 582Před třemi dny 08:59

Středulovi v kampani radí Haškův lobbista

Článek Ondřeje Koutníka a Lukáše Valáška. Seznam Zprávy zjistily, že prezidentskému uchazeči Josefu Středulovi radí lobbista Jan Slánský, spojovaný s některými kauzami bývalého hejtmana Haška. Odborový předák kampaň konzultuje i se spojencem expremiéra Sobotky.