Host Lenky Vahalové
26. březen 2022

Poslechněte si podcast: Nikdy neříkej nikdy. Nenapadlo by mě, jaké písničky budeme s Poetikou dělat, směje se Ondřej Brejška

Nové album Identity vyšlo kapele Poetika v symbolické datum, jejich druhá deska vstoupila na trh 22. 2. 2022. Jak vznikala a kdy se fanoušci dočkají turné? Nejen na to odpovídal zpěvák, textař a producent Ondřej Brejška.

23:44

Host Lenky Vahalové

Vydává: Český rozhlas

Každý týden hodinový rozhovor s osobností.

Web

Před pěti dny 23:43

Slavíme 25 let na scéně a chceme si to užít, těší se členové kapely Divokej Bill na turné i album

Když začínali v šestnácti letech hrát s kapelou v hospodách kolem Úval, jen těžko si dokázali představit, kam se za 25 let dostanou. Pro Divokýho Billa bude rok 2023 ve znamení oslav, co všechno chystají? O tom ve studiu Rádia Praha mluvili Adam Karlík a Roman Procházka.

Před 2 týdny 26:06

Hubnout neznamená hladovět. Učím lidi projíst se ke štíhlosti, říká nutriční terapeutka Lada Nosková

„Snažím se lidi naučit jíst pravidelně, vyváženě a vlastně jíst všechno. Když se pro to člověk rozhodne, tak je to trvale udržitelné,“ ví ze zkušenosti Lada Nosková. Jako nutriční terapeutka se stravou a zdravím zabývá už 20 let.

Před 3 týdny 28:19

Táta dokázal všechny situace zlehčovat, vzpomíná Vanda Hybnerová. Hra Slávy dcery je jím inspirovaná

V aktuálním pracovním diáři Vandy Hybnerové se objevují hned dvě různá představení oslavující pantomimu a klaunství. V jednom si zahraje po boku slavného klauna Slavy Polunina, druhé sama tvoří.

18. únor 2023 18:55

Při natáčení Prince Mamánka zastal Jan Budař pět profesí. Chvílemi to byla strašná dřina, vzpomíná

„Přál jsem si natočit takovou pohádku, která bude mít i hlubší roviny než jenom takovou tu primárně dětskou,“ vypráví Jan Budař. Pohádka Princ Mamánek vznikla nejdříve v podobě knihy, na konci října 2022 se dočkala také premiéry na filmových plátnech. A u diváků slaví úspěch.

11. únor 2023 19:39

Z ordinace na koncert. I po vydání debutového alba zůstává Marcell rozkročen mezi hudbou a medicínou

Vystudoval lékařskou fakultu, věnuje se skládání písní, hudební produkci a vydal svoji první desku. Jak zvládne Marcel Procházka alias Marcell skloubit život hudebníka a lékaře, to se teprve uvidí. Nejen o tom mluvil s Lenkou Vahalovou.

4. únor 2023 25:54

Já bych si vedle sebe do kokpitu nesedl, ale kluci se nebojí, vtipkuje Macík. Na Dakaru dojel druhý

„Všechno fungovalo výborně, nejenom moje posádka, ale úplně celý tým. Pro mě to byl nádherný Dakar, kdy všechno plynulo,“ hodnotí závod pilot Martin Macík.

28. leden 2023 18:51

Vězení v Súdánu je mimořádně zajímavý zážitek, směje se člen Expedice Z101 Tomáš Vaňourek

„Záleží na úhlu, jak se na svět koukáte. Jsem optimista a člověk plný ideálů,“ tvrdí o sobě cestovatel Tomáš Vaňourek. Jeho výpravy kopírují trasy legendárních cest Hanzelky a Zikmunda a dokumentují, jak moc se svět změnil.

21. leden 2023 20:44

Veronika Khek Kubařová: Po StarDance jsem nechtěla o euforii z pohybu přijít. Tanec mi dělá radost

Její profesí je herectví, zářila ale také na parketu soutěže StarDance, kterou se svým tanečním partnerem vyhrála. A občas si odskočí i k moderování, už dvakrát přijala nabídku Českého rozhlasu provést diváky charitativním večerem Světlo pro Světlušku.

18. leden 2023 18:48

Co pomůže vylepšit vzhled každé ženy? Korektor pod oči a tvářenka, neváhá vizážistka Marta Rajohnson

Studovala jazyky, ale nakonec se věnuje líčení. Je příkladem toho, jak se ze zábavy může snadno stát budoucí profese. O zkrášlování lidí, správné péči o pleť a dalších zkušenostech z práce vizážistky mluvila Marta Rajohnson.

14. leden 2023 23:58

Choreografka Anet Antošová: Spolupracovat s Jiřím Kornem je radost, jsme na stejné vlně

Tanec je její život a věnuje se mu naplno, ať už jako profesionální tanečnice, lektorka nebo choreografka nejrůznějších projektů, od muzikálů přes film až po koncertní turné. Jedno takové má zrovna před sebou. Spolu s Jiřím Kornem bude od února objíždět republiku s velkolepou show.