Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 560Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Neznámá kapitola ze života Karla Maye. Autora Vinnetoua zatkli v české stodole

Článek Tomáše Perglera. Ještě 110 let po úmrtí autora oblíbených „mayovek“ se pátrá po detailech z jeho života. Stopy Karla Maye v Čechách hledá třeba bývalý univerzitní profesor a politik z Vídně, který se o svá zjištění podělil s redakcí Seznam Zpráv.

07:46

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 614Dnes 09:46

Král Šumavy se vrací. V televizní sérii je z něj superhrdina třetího odboje

Recenze Martin Šrajera. Nové zpracování příběhu legendárního českého převaděče je napínavou kovbojkou. Filmu Karla Kachyni se ale nevyrovná.

Epizoda 612Dnes 09:18

Komentář: Den, kdy Václav Havel hodil rukavici klausovskému režimu

Komentář Jiřího Leschtiny. „Málokdo včetně Václava Havla před 25 lety ale předvídal, že postkomunistický marasmus bude ve společnosti strašit až do dnešních časů.“

Epizoda 613Dnes 07:16

Putinova válka přiměla vlády posílit obranu. Čeští zbrojaři nestíhají vyrábět

Analýza Jiřího Zatloukala. Zbrojní průmysl v Česku zažívá nebývalou konjunkturu a letos utrží téměř 30 miliard korun. Nestíhá přitom dodávat, o munici či těžkou techniku je enormní zájem.

Epizoda 611Včera 04:53

Brutální zásahy nestačily. Írán začal s popravami demonstrantů

Článek Milana Rokose. Írán popravil prvního účastníka letošních protestů, podle verdiktu zranil příslušníka milic. Lidskoprávní aktivisté ale popisují soudní procesy jako frašku s cílem zastrašit demonstranty v ulicích.

Epizoda 610Včera 12:24

Josef Klíma: Případy, které nenatočím. Nevím si rady

Rok co rok vyslechnu pár příběhů, s nimiž si jako novinář nevím rady. Ti, co je prožili, většinou chtějí zůstat utajeni, řešit není co, protože zapracoval osud, náhoda, karma, lhostejno, jak to chcete nazývat – a přitom se mohly přihodit komukoli z nás, takže by se o nich naopak obecně vědět mělo, říká Josef Klíma.

Epizoda 609Včera 09:12

Komentář: Temná třicátá léta? Zapomeňte. Důchody se hroutí teď

Komentář Martina Čabana. Účet za ignorování potřeby penzijní reformy se postupně psal přes dvě dekády. Teď – kvůli inflaci zhruba o deset let dříve, než poslední generace politiků doufaly – přichází čas platit.

Epizoda 606Včera 06:59

Ruský soud překroutil válečnou historii a „stvořil“ Čechy u Leningradu

Článek Tomáše Perglera a Daryny Dziuby. Ruský soud nedávno nařkl Čechy z podílu na genocidě při obléhání Leningradu. Seznam Zprávy zjistily, že se ruská justice opřela o zkreslený výklad záznamů z výpovědí válečných zajatců.

Epizoda 609Včera 10:53

Nemocnice, radnice a operátoři poslaly do exekuce tisíce českých dětí

Analýza Kateřiny Mahdalové. Seznam Zprávy detailně zmapovaly, kvůli čemu vznikly dětské exekuce. Mezi ty, kdo dluhy po dětech začaly vymáhat exekučně, patří nemocnice, dopravní podniky, mobilní operátoři, ale v mnoha případech i radnice.

Epizoda 609Včera 10:27

Utajený spojenec korupční aféry v Lánech: šéfochranář přistižen na jachtě

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Další zjištění kolem zmanipulovaných zakázek v Lesní správě Lány. Reportéři rozkrývají vztahy a úlohu vlivného ředitele Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko Petra Hůly.

Epizoda 608Před dvěma dny 04:26

Komentář: Kliďte se z cesty, slyší Fischer a Hilšer. Předčasné

Komentář Václava Dolejšího. Všichni za jednoho proti Babišovi? Účinná strategie, ale zatím trochu na sílu.