Hobby magazín speciál
NejnovějšíPřed šesti dny

Poslechněte si podcast: Než si domů pořídíte hada, zkonzultujte to s rodinou. Ne každý je má rád

Možná se to někomu nezdá, ale podle chovatele Jana Zajíčka ze Stříbra, jsou hadi vynikajícími a nenáročnými kamarády, a to nejenom pro alergiky.

05:58

Hobby magazín speciál

Vydává: Český rozhlas

Rady, tipy a nápady z různých oblastí hobby.

Web

Před týdnem 27:08

Nespleťte si přesličku rolní a luční. První je léčivá, druhá jedovatá

Bylinka přeslička má široké využití v lidové medicíně, musíte si ale vybrat tu správnou. Léčivá je přeslička rolní, její název napovídá, kde ji hledat. V lese roste přeslička lesní, v mokřinách přeslička bahenní.

Před 2 týdny 31:15

Pozor, některé stromy nemůžete pokácet bez oznámení

Víte jaké stromy můžete porazit bez povolení a kdy k tomu musíte mít vydaný souhlas? Vysvětluje Jiří Vlček z odboru životního prostředí Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Před 2 týdny 04:16

„Co dům dal“ pečené na plechu můžete v různých variacích jíst celou zimu

Listopad je měsíc kořenových zelenin. A také už jsme rádi, když jsou jídla teplá. Oboje zohlednila autorka květinových kuchařek Jana Vlková při výběru receptu pro nadcházející chladné dny.

Před 3 týdny 28:27

Problém, kam s želvou na zimu, vyřešen: do ledničky

Zimování suchozemské želvy v ledničce je možnost pro chovatele bez zahrady a studeného sklepa. Pokud chováte želvu v bytě a chcete ji zimovat, bude lednice tím správným místem.

Před 3 týdny 05:22

Zázvor jako součást dýňového koření, se sladkým receptem navrch

Dýňové koření si snadno namícháte sami, obsahuje zázvor, hřebíček, nové koření a skořici. Kořenář Jaroslav Dobiáš přidává ještě kardamom a muškátový oříšek.

30. říjen 2022 30:54

Listí, které napadalo od souseda k vám na zahradu, by měl uklidit soused

Zavál vítr spadané listí ze sousedovy zahrady na váš pozemek? Rozrostly se jeho stromy tak, že jsou jejich větve na vaší zahradě? Máte problém s prorostlým živým plotem souseda do vašeho plotu? Nejenom na tyto otázky odpovídá Václav Havlík z plzeňského Sdružení obrany spotřebitelů.

23. říjen 2022 23:44

Jedlá čirůvka fialová za syrova obsahuje látku rozkládající červené krvinky

Při vaření se toxin zničí už při 40 °C a konzumace čirůvky fialové se pak nemusíte obávat. Předseda Mykologického klubu Plzeň Zdeněk Hájek doporučuje houbu pro jistotu tepelně zpracovávat několik minut.

16. říjen 2022 06:37

Zdravé řepné listy a houby v barevném podzimním rizotu

Počasím příjemné říjnové dny můžeme využít k houbaření a také k pozdnímu sběru listů některých plevelů a zeleniny. Oboje se nám bude hodit do rizota podle receptu od autorky květinových kuchařek Jany Vlkové.

16. říjen 2022 33:10

Podzim je nejlepší dobou pro omlazení zahrad, například ovocnými stromky

Představujeme tzv. prostokořenné stromky. Jak je vybírat vybírat, jaké jsou jejich výhody na rozdíl od stromků v balu nebo kontejneru a jak je vysazovat radí plzeňský zahradník Přemysl Písař.