Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 322. leden 2022

Poslechněte si podcast: Neviděl, neslyšel. Zpráva o zneužívání ničí renomé emeritního papeže

Článek Tomáše Perglera: V německé církvi to vře. Zveřejnění posudku o zneužívání dětí a mladistvých v mnichovské arcidiecézi vyvolalo vlnu kritiky hlavně směrem k Benediktovi XVI. Zpráva však zasáhla také blízkého spolupracovníka papeže Františka.

09:25

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 750Dnes 06:12

Těžké dny pro italskou mafii. Její taktika ale dávno není, co bývala

Článek Adama Ryšánka. Dvě velká jména ani ne za měsíc. Policisté v Itálii a Francii dopadli mafiány z nechvalně známých klanů. Oba ale patří do éry, která je dávno pryč. Mafie už si tolik nelibuje ve veřejných vraždách, byť zůstává pro Itálii výzvou.

Epizoda 755Dnes 07:23

Recenze: Pán času John Cale na nové desce vyvolává duchy Nico i Bowieho

Recenze Miloše Hrocha. Hudbu tvoří skoro šedesát let a stejně nepřestává překvapovat. John Cale, jeden ze zakládajících členů Velvet Underground, vydal album, kterým protékají dějiny avantgardy. 1. března ho představí živě v pražském divadle Archa.

Epizoda 754Dnes 08:07

Analýza: Velké srovnání života v Česku. V čem ženy válcují muže a kde „prohrávají“

Analýza Petra Juny. Muži a ženy jsou v České republice zastoupeni poměrně rovnoměrně, půl na půl. Jak ale ukazuje velké statistické srovnání, v mnoha případech jsou mezi oběma skupinami velké rozdíly.

Epizoda 753Dnes 05:00

Vraťme se víc doprava. Část ANO volá po debatě o dalším směřování hnutí

Článek Lucie Stuchlíkové a Jaroslava Gavendy. Ať už se Andrej Babiš rozhodne zůstat poslancem, nebo odejít, část jeho straníků chce řešit další politické směřování hnutí.

Epizoda 743Dnes 08:22

Válka posouvá mocenský střed Evropy směrem na východ

Článek Filipa Harzera. Válka, kterou Rusko rozpoutalo v Evropě, narušila podle západních analytiků tradiční pohled na to, kdo kontinentu dominuje. Střed a východ Evropy však podle expertů oslovených redakcí Seznam Zprávy novou sílu naplno nevyužily.

Epizoda 756Dnes 07:35

Mynář si na sjezdovku „půjčil“ stan z Hradu. Vrátil ho, když se na to přišlo

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Vratislav Mynář využil své dvojrole. Jako vlekař potřeboval na sjezdovku v Osvětimanech party stan. Jako kancléř prezidenta si ho tam nechal dovézt z hradního skladu.

Epizoda 749Včera 08:07

Skokové zdražení benzinu a nafty nehrozí. Dokud teče Družba

Článek Eduarda Klímy. Od neděle platí zákaz dovozu ruských ropných produktů včetně nafty a leteckého paliva do Evropské unie. Nedostatku ani prudkého růstu cen se však zatím bát nemusíme, míní experti.

Epizoda 752Včera 06:07

„Dnes zavřeno.“ Babiše v poslanecké kanceláři měsíce neviděli

Článek Michaely Rambouskové, Petra Juny a Barbory Novotné. Ve středu by se měl Andrej Babiš rozhodnout, jestli bude dál poslancem a nebo svůj mandát složí. Seznam Zprávy zmapovaly jeho poslanecké aktivity během skoro půl druhého roku trvajícího mandátu.

Epizoda 747Včera 09:34

Generál čeká brzy válku Číny s USA. Předčasné strašení se nemusí vyplatit

Článek Daniely Kučerové. Americký čtyřhvězdičkový generál znepokojil svět. „Instinkt“ mu totiž řekl, že do dvou let vypukne čínsko-americká válka. Jiní odborníci však předčasné strašení válkou odsuzují a upozorňují na sebenaplňující se proroctví.

Epizoda 751Včera 05:24

Místo příkazů hra o odměny. Vzniká národní plán boje s dětskou obezitou

Článek Daniely Přádové. Odborníci rýsují celonárodní projekt zaměřený proti dětské obezitě. Opírat se má o moderní technologie a cílit až na 80 tisíc dětí s nadváhou. Situace je podle lékařů urgentní a vyžaduje okamžitou akci.