• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Nevadí jim dýmovnice ani střelba. Pravidelná zkouška policejních koní prověřuje jejich připravenost

Mají nervy z ocele a většinou se s nimi setkáte na fotbalových zápasech nebo demonstracích. Řeč je o policejních koních, kteří jsou pro takové situace speciálně trénovaní. Jednou za dva roky pak musí kůň složit zkoušku a prokázat, že v náročných situacích bez problému obstojí. Na jedné takové zkoušce se byla podívat i naše létající redaktorka Sabina Vosecká.

02:14

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Včera 02:11

Ve věku 83 let zemřela zpěvačka Naďa Urbánková

Ve věku 83 let zemřela v pátek večer zpěvačka a herečka Naďa Urbánková. Na facebooku o tom dnes informovala její dcera Jana Fabiánová. K uctění památky Nadi Urbánkové vysíláme v sobotu krátce po 20. hodině autorský pořad Honzy Macouna - Vzpomínku na Naďu Urbánkovou. A v neděli krátce po 16. a 22. hodině vysíláme Hvězdné návraty - vzpomínkovou reprízu pořadu Patrika Rozehnala věnovanou Nadě Urbánkové.

Včera 00:25

Kvůli větru jsou ve středních Čechách tisíce lidí bez proudu. Silnice sjízdné se zvýšenou opatrností

Ve středních Čechách bylo dnes v 08:00 kvůli větru bez elektrické energie 14.000 domácností, nejvíce na Nymbursku a Kutnohorsku. Na vysokém napětí je 22 poruch. Silnice jsou po ošetření většinou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Před dvěma dny 02:42

Do pražských ulic poprvé vyjela historická tramvaj K2. Cestující bude vozit na linkách 23 a 42

V Praze poprvé vyrazil do ulic tramvajový vůz typu K2, který bude cestující vozit při nostalgických jízdách. Dopravní podnik ho má jenom v jednom exempláři. Historie této konkrétně tramvaje se začala psát před 46 lety. Tramvaj se hned z výroby přesunula do Bratislavy, odtud pak po letech do Brna, kde se z "električky" stala takříkajíc šalina. Teď tramvaj přivítali v Praze, kde vůbec poprvé bude vozit cestující. A na první projížďce byl i náš reportér Tomáš Maleček.

Před dvěma dny 02:32

Poslušně hlásím, že mi ukradli hovínko i s masařkou. To teď opravdu někdo odcizil od sochy Švejka

Stájový pinč, patřící k bronzové soše Švejka před radnicí v Kralupech nad Vltavou, přišel o svůj exkrement. Bronzový psí výkal byl přišroubovaný přímo u sochy psa. A nebyl jen tak ledajaký, seděla na něm pěkně živená masařka. Kde teď tato nedílná součást sochy je, nikdo neví. Město už pátrání vzdalo. Podrobnosti zjišťoval reportér Radek Duchoň.

Před třemi dny 02:00

Začíná dopravní omezení na pražské ulici Evropská. Důvodem je stavba tramvajové trati na Dědinu

Jestli jezdíváte Evropskou ulicí, ať už autem nebo tramvají, musíte ode dneška počítat se zdržením. Dopravní podnik totiž začal s hlavní stavbou tramvajové trati na Dědinu. Omezený je kvůli tomu provoz aut i tramvajových linek.

Před čtyřmi dny 02:18

V automobilovém průmyslu chybí čipy. Škodovka výrobu omezí, kolínská Toyota ji zastavila úplně

Výrobní linky se po včerejší noční směně v kolínské Toyotě zastavily. Kvůli nedostatku dílů budou mít zaměstnaci do konce února volno. Další informace zjišťovala reportérka Zuzana Roudnická.

Před pěti dny 02:02

Situace kolem železničních mostů v Braníku a pod Vyšehradem v Praze prý hrozí dopravním kolapsem

Zástupci Středočeského kraje, Prahy a dopravců podepsali výzvu Správě železnic a ministerstvu dopravy. Požadují v ní co nejrychlejší zahájení opravy Branického mostu v Praze. Zároveň je podle nich nutné začít s rekonstrukcí nebo přestavbou železničního mostu na Výtoni. Podrobnosti zjišťovala Lída Křesťanová.

Před pěti dny 02:25

Chodíte pozdě z práce a nestíháte nakoupit? V Berouně teď můžete využívat automatickou prodejnu

Nonstop a bez obsluhy můžete od pondělí nakupovat v Berouně. Řetězec COOP totiž otevřel v ulici Drašarova automatickou prodejnu. Nakoupíte v ní hlavně potraviny a najdete tu i dětský koutek. U otevření prodejny byl náš reportér Tomáš Maleček.

Před šesti dny 03:01

V pokladně obce Milý zůstalo 700 tisíc. 9 milionů zmizelo za bývalého starosty, obec si musí půjčit

Z pokladny obce Milý na Rakovnicku zmizelo za bývalého starosty devět milionů korun, záležitost prošetřuje policie. Na nesrovnalosti přišlo nové vedení, které nyní nemá na úhradu faktur. Středočeský kraj poskytne obci desetimilionovou půjčku.

Před týdnem 02:18

Nepochopitelné, nelogické a neekonomické, tak komentují lidé nové jízdní řády vlaků na Benešovsku

Cestující z části Benešovska a Příbramska si stěžují na nový jízdní řád, který platí na železnici od poloviny prosince. Vadí jim třeba to, že osobní vlaky ze Sedlčan odpoledne nenavazují v Olbramovicích na rychlíky do Prahy. Míjejí se jen o 4 minuty a lidé tam musí hodinu čekat. S cestujícími natáčela reportérka Věra Hájková.