Nespavci
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Ambientní skladba ke druhému dílu Nespavců

Imaginace, hloubka a příroda, to je téma ambientní skladby, která doprovází příběh Martiny. Uslyšíte zpěv ptáků, bubnující déšť, valící se vody i hluboký a klidný ponor do ticha.

40:22

Nespavci

Vydává: Český rozhlas

Nespavci je autorská podcastová série Magdaleny Hejzlarové o nespavosti a jejích paradoxech. Sama s ní má letitou zkušenost, i proto se v šesti epizodách vypravuje za lidmi, kteří se se spánkovými potížemi také potýkají. Jejich příběhy jsou často spíš o cestě, než o jednoduchém řešení. Pracují, studují, tančí, starají se o děti. Pravidla spánkové hygieny znají i pozpátku a spánek pořád nikde. Všechny je spojuje velká vnitřní síla a odhodlání se svému nespaní postavit čelem.

Web

Včera 22:19

Zhasnu světlo, rozsvítí se mozek. Nejlépe jsem spala po narození dítěte, přiznává socioložka Martina

„U mě to funguje tak, že zhasnu světlo a v tu chvíli se mi rozsvítí mozek,“ popisuje socioložka Martina, jak se u ní projevuje nespavost. Těžce usíná odjakživa, ale současná životní situace je pro ni novou výzvou. Ve dne pečuje o dítě, večer pracuje. Čas přemýšlet přichází až v posteli. Našla však způsob, jak hledat klid.

Před týdnem 40:21

Ambientní skladba k prvnímu dílu Nespavců

Vztah mezi napětím a klidem je hlavním tématem ambientní skladby od Stanislava Abraháma, která doplňuje příběh Jirky, prvního z nespavců. Uslyšíte v ní nádech i výdech, rozbouřené vzdušné proudy, divoké fujary i klidné vánky.

Před týdnem 22:00

Nespavost na volné noze. Naučila mě vážit si času pro sebe, říká herec a tanečník Jirka

„Ty problémy jsem začal mít, když jsem byl na nějaké hranici svých mentálních a možná i fyzických schopností,“ popisuje Jirka, jak se u něj začala projevovat nespavost. Po dokončení DAMU začal pracovat jako herec a tanečník na volné noze. Život bez jistot se snaží skloubit s potřebou uživit čtyřčlennou rodinu a mít pro ni kromě peněz taky čas a energii. Co dělat, když v takhle plném životě spánek vypoví službu? To je téma prvního dílu podcastu Nespavci.

Před 2 týdny 06:23

Šest příběhů o probdělých nocích a cestách za spánkem. Začíná podcastová série Nespavci

„Nejtěžší chvíle nespavosti se odehrávají většinou o samotě v noci. Ve dne se všechno může zdát jiné a lidé o tom sami od sebe nemluví,“ říká Magdalena Hejzlarová, autorka podcastu Nespavci. V šesti dílech vás zavede za šesti inspirativními lidmi, kterým se spánek ze života vytratil, avšak rozhodli se ho znovu najít. Jejich příběhy jsou osobní, mluví stejným dílem o trápení i o tom, co jim z bludného kruhu pomáhá vyjít.