Nerdopolis
22. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Nerdopolis interview: #4 Jakub Pavlovský (Book’s calling) – Baví mě spíš komiksy ze života

Kuba Pavlovský s nadsázkou věnuje svůj život knihám. Žije v jejich obležení, vyzkoušel si práci knihovníka, o knihách píše, knihám věnuje i instagramový a facebookový profil Book’s calling. Také je hlasem knižního podcastu Záložka na rádiu Wave a pracuje také pro nakladatelství Meander. Takže logicky jsem si s ním povídal o jeho vášni, ale i o tom, jak se třeba dostal k tomu, že moderuje vlastní pořad v Českém rozhlase. Taky jsem ale zjišťoval, jaké bylo jeho setkání s Františkem Kotletou. *Pozn.: Během rozhovoru zmiňuji chybně Knihu vrahů od Pavla Renčína, kterou mylně nazývám Klubem sebevrahů, tak pardon :) - Libo-Wan Kenobi Bonusovou část najdete na https://www.pickey.cz/nerdopolis.

40:04

Nerdopolis

Vydává: Nerdopolis

Jedeme na vlnách nerdství. Pravidelně v nepravidelném rytmu přináší Libo-Wan Kenobi rozhovory s hosty nejen nad tématy, která hýbou světem geeků. #GeekAndProud

Web

Včera 37:46

Nerdopolis interview: #14 Adam Pýcha – Když jsem nemocnej nebo mám splín, pouštím Pána Prstenů

Bonusová část je běžně dostupná jen na https://www.pickey.cz/nerdopolis. Druhou část rozhovoru s Adamem tentokrát výjimečně uvolňujeme jako ochutnávku bonusového obsahu i na běžných platformách. Nejen vznik podcastu můžete na Pickey podpořit. V pokračování rozhovoru jsme zavítali do zákoutí Adamovy nerdské duše. Proč se Adam necítí úplně jako nerd, i když vyrostl na Star Wars, Pánovi Prstenů nebo Harrym Potterovi? Zaujal ho nějaký nový fenomén? To i další překvapivá fakta o Adamovi a jeho nerdském vkusu zjistíte ve druhé části našeho rozhovoru. I tentokrát si můžete rozhovor užít včetně videa. Za natáčení ve studiu i s kamerami děkujeme http://castcast.cz/.

Před týdnem 59:28

Nerdopolis interview: #14 Adam Pýcha – Výrobu své druhé knihy jsem si radši zaplatil

Hostem Nerdopolis podcastu byl tentokrát Adam Pýcha, marketingový ředitel Knih Dobrovský, vrchní knižní závislák, a také aktivní spisovatel. Jak Knihy Dobrovský přistupují k fantasy a k žánrovým knihám, proč se Adam rozhodl napsat sci-fi a měl to jako autor pracující v nakladatelství jednodušší? Nejen to se dozvíte v tomto rozhovoru. Druhou část rozhovoru už teď najdete na https://www.pickey.cz/nerdopolis, kde můžete vznik podcastu podpořit. Za natáčení ve studiu i s kamerami děkujeme http://castcast.cz/.

Před 3 týdny 01:03:22

Nerdi mezi námi: #7 Jan ‚JaRon‘ Tomáštík – S kamarády jsme napsali scénář pro 3. sérii SGU

JaRon Tomáštík je fyzikální podjednotka populárního projektu Vědátor. Chcete zjistit, jaké jsou tajné nerdské neřesti JaRona? Jak moc je ujetej na Star Wars a Stargate? To zjistíte v našem rozhovoru. Na https://www.pickey.cz/nerdopolis najdete navíc bonus, kde se bavíme o Battlestar Galactica, ale i o tom, jestli mohou třeba fungovat technologie ze Star Wars.

6. leden 2023 01:01:44

Nerdopolis on the Air: #6 Bilancujeme rok 2022

Jaký byl rok 2022 pro Nerdopolis? A jaký byl rok 2022 z pohledu Nerdopolis? Po roce se u mikrofonu sešel Libo-Wan Kenobi i s Honzíkem Křepelkou, aby zavzpomínali na rok, kdy je smazal dvakrát Facebook a jednou Instagram, ale kdy také Nerdopolis získala 2 nominace na Křišťálové lupy. Chcete se dozvědět více o tom, jak jsme tyhle zásadní události vnímali, rozhodně si poslechněte tenhle nový díl. Kromě toho se dozvíte také víc o tom, jaké seriály a filmy považujeme za ty nejlepší. V bonusu na www.pickey.cz/nerdopolis jsme pokecali ještě o Avatarovi, jen tak pokecali a vtipkovali a mluvili o našich dalších plánech do budoucna.

27. prosinec 2022 44:33

Nerdi mezi námi: #6 Mirka Karásková – Líbil by se mi seriál o založení Bradavic

Mirka je marketingovou manažerkou nakladatelství Epocha. Ke knížkám má blízko, je knihomolka, která právě zkouší psát i vlastní knihu. Na cestu nerdství jí poslal snad sám osud, který jí na plot zničehonic nadělil Harryho Pottera a tajemnou komnatu. Od té doby nejen svět fantastiky zbožňuje. Jaké další fenomény Mirku oslovují, to zjistíte v dalším díle Nerdů mezi námi. A bonus, kde se bavíme nejen o plánech Epochy, si můžete poslechnout na www.pickey.cz/nerdopolis, kde můžete nejen vznik podcastu podpořit.

16. prosinec 2022 01:02:21

Nerdi mezi námi: #5 Michal ‚Radar‘ Vrátný – Těším se na seriál Last of us, Avatara 2 se trochu bojím

Radar je master of Železná koule, jeden z hlasů Koulího podcastu a jak sám říká nadneseně je tělocvikářem pražské kavárny. Radar je ale taky nerd jak sviňa, který mastí DnD s Krotitely draků, který usíná za zvuků audioknihy Pána prstenů, a který se hrozně těší na seriálovou adaptaci Last of Us. Užijte si rozhovor a zjistěte víc o Radarově nerdské stránce. Nenechte si ujít taky bonus na www.pickey.cz/nerdopolis pro předplatitele, ve kterém jsme rozebrali formu hollywoodských herců a ve kterém se dozvíte, proč byste měli mít za vzor hlavně Ondru Vetchýho. Na www.pickey.cz/nerdopolis podpoříte nejen vznik tohoto podcastu.

6. prosinec 2022 01:06:01

Nerdopolis interview: #13 Václav ‚Imf‘ Rybář – Kolují zvěsti, že Bob Iger zkusí část Disneyho prodat

Upozornění! Díky drobným chybám na trase Švýcarsko – ČR došlo k pár malým výpadkům, ale věřím, že poslech nenaruší. Hostem Nerdopolis podcastu byl Vašek ‚Imf‘ Rybář, kterého není třeba filmovým znalcům představovat. Jeho neúnavná práce v redakci MovieZone, ale nejen tam, z něj dělá předního filmového publicistu v ČR. S Imfem jsme rozebrali 4. fázi MCU, co čekat dál, ale taky co znamená Marvel pro Disneyho z byznysového hlediska. Už u Strážců galaxie se prorokoval propadák, ale jede se dál, a to i přes různá škobrtnutí ve 4. fázi. Nakoukli jsme taky ale pod pokličku myšákových dalších možných plánu, když už u Disneyho došlo k velké výměně v čele společnosti, kdy se ke kormidlu vrátil Bob Iger, který vystřídal Boba Chapeka. Jakou strategii Iger zvolí? Jaký odkaz po něm zůstane, proč se musel vrátit a je možné, že Disney něco prodá? Nebo bude celý Disney prodán Applu? A jak do toho všeho zapadá Marvel? To a mnohem víc se dozvíte v tomto novém dílu. A to, na co se Imf těší v 5. a 6. fázi MCU, se dozvíte na www.pickey.cz/nerdopolis, kde si můžete poslechnout skutečně nabitý bonus a podpořit nejen vznik tohoto podcastu.

23. listopad 2022 50:58

Nerdopolis interview: #12 Lukáš Pařík – Princezna zakletá v čase 2 je nejtrikovější český film

Princezna zakletá v čase přinesla před 2 lety závan svěžího větru do žánru pohádek, do kterých přimíchala špetku fantasy. V těžkých covidových časech dělala, co mohla, a i díky vůli tvůrců nakonec vybojovala druhý díl. Ten už fantasy strunu rozehrál naplno. Poslechněte si rozhovor s Lukášem Paříkem, scénáristou, skladatelem i uměleckým režisérem obou filmů, který vás zavede do tajů natáčení obou filmů a prozradí víc o složitostech natáčení takového žánru. Více o Lukášovi, ale i víc detailů z natáčení se dozvíte v bonusu dostupném na www.pickey.cz/nerdopolis, kde můžete podpořit nejen vznik tohoto podcastu.

15. listopad 2022 46:13

Nerdopolis interview #11: Richard Podaný – Překladatel potřebuje jazykový cit a olověný zadek

Richard Podaný je překladatelská legenda překládající z anglického a francouzského jazyka. Richard přeložil třeba českou bibliografii Chucka Palahniuka, ale je to zejména žánrový překladatel, který se zaměřuje na sci-fi a fantasy, včetně některých knih G. R. R. Martina nebo Neila Gaimana, a také překládá komiksy, například Calvina a Hobbse, ale i naturalistické věci jako Punishera. Poslechněte si víc o tom, jaké to je být překladatelem, jak se člověk překladatelem stane a mnoho dalších drobných zajímavostí ze světa Richarda Podaného. Pokud se vám podcast bude líbit, můžete si poslechnout bonusové povídání, které poodkryje další střípky z překladatelské branže i Richardova života na www.pickey.cz/nerdopolis. Zároveň tím podpoříte nejen tvorbu tohoto podcastu.

4. listopad 2022 43:31

Nerdopolis interview #10: Jiří Korčák – První kampaň jsme hráli přes 2 roky a měla přes 400 hodin

Uskupení Na tahu začalo během Covidu hrát dračák. A hráli ho 2 roky, nastreamovali přes 100 epizod, přes 400 hodin času. Finále hráli před živým publikem v kině. Mezitím také zorganizovali párkrát Fest Na tahu a teď rozjíždějí kampaň číslo 2, ze které v tuto chvíli odehráli první epizody. Poslechněte si rozhovor s Jirkou Korčákem, vypravěčem/dungeon masterem, o tom, jak vše začalo, jak to chodí, kdo hraje a proč je dračák obecně bezva. Bonus o Jirkových dalších zálibách najdete na www.pickey.cz/nerdopolis. Kde zároveň můžete nejen vznik podcastu podpořit.