Nerdopolis
26. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Nerdopolis interview: #1 Jiří Pavlovský nejen o nakladatelství CREW - 1. část

Nová nerdí podcastová talk show, aneb s nerdy pro nerdy, bude nepravidelně přinášet rozhovory se super lidma, kteří hýbou nejen nerdským světem. Pozvání do prvního dílu přijal Jirka Pavlovský, spisovatel, publicista a zejména spolumajitel a šéfredaktor Crwe, největšího komiksového nakladatelství v ČR. Přesně tím směrem se taky stočil náš rozhovor, proto si můžete poslechnout přímo od toho nejpovolanějšího, jak nakladatelství vzniklo, jak to je s vydáváním komiksů v ČR a spoustu dalšího povídání nejen o čtení s bublinami. A jelikož Jirka je nadšený vypravěč, který má co říct a nebojí se to říct, tak se nám interview krapet protáhlo. Bude tedy rozdělené do dvou dílů, abyste se měli na co těšit. Moderuje Libor aka Libo-Wan Kenobi

59:14

Nerdopolis

Vydává: Nerdopolis

Jedeme na vlnách nerdství. Pravidelně v nepravidelném rytmu přináší Libo-Wan Kenobi rozhovory s hosty nejen nad tématy, která hýbou světem geeků. #GeekAndProud

Web

Před týdnem 50:58

Nerdopolis interview: #12 Lukáš Pařík – Princezna zakletá v čase 2 je nejtrikovější český film

Princezna zakletá v čase přinesla před 2 lety závan svěžího větru do žánru pohádek, do kterých přimíchala špetku fantasy. V těžkých covidových časech dělala, co mohla, a i díky vůli tvůrců nakonec vybojovala druhý díl. Ten už fantasy strunu rozehrál naplno. Poslechněte si rozhovor s Lukášem Paříkem, scénáristou, skladatelem i uměleckým režisérem obou filmů, který vás zavede do tajů natáčení obou filmů a prozradí víc o složitostech natáčení takového žánru. Více o Lukášovi, ale i víc detailů z natáčení se dozvíte v bonusu dostupném na www.pickey.cz/nerdopolis, kde můžete podpořit nejen vznik tohoto podcastu.

Před 2 týdny 46:13

Nerdopolis interview #11: Richard Podaný – Překladatel potřebuje jazykový cit a olověný zadek

Richard Podaný je překladatelská legenda překládající z anglického a francouzského jazyka. Richard přeložil třeba českou bibliografii Chucka Palahniuka, ale je to zejména žánrový překladatel, který se zaměřuje na sci-fi a fantasy, včetně některých knih G. R. R. Martina nebo Neila Gaimana, a také překládá komiksy, například Calvina a Hobbse, ale i naturalistické věci jako Punishera. Poslechněte si víc o tom, jaké to je být překladatelem, jak se člověk překladatelem stane a mnoho dalších drobných zajímavostí ze světa Richarda Podaného. Pokud se vám podcast bude líbit, můžete si poslechnout bonusové povídání, které poodkryje další střípky z překladatelské branže i Richardova života na www.pickey.cz/nerdopolis. Zároveň tím podpoříte nejen tvorbu tohoto podcastu.

Před 3 týdny 43:31

Nerdopolis interview #10: Jiří Korčák – První kampaň jsme hráli přes 2 roky a měla přes 400 hodin

Uskupení Na tahu začalo během Covidu hrát dračák. A hráli ho 2 roky, nastreamovali přes 100 epizod, přes 400 hodin času. Finále hráli před živým publikem v kině. Mezitím také zorganizovali párkrát Fest Na tahu a teď rozjíždějí kampaň číslo 2, ze které v tuto chvíli odehráli první epizody. Poslechněte si rozhovor s Jirkou Korčákem, vypravěčem/dungeon masterem, o tom, jak vše začalo, jak to chodí, kdo hraje a proč je dračák obecně bezva. Bonus o Jirkových dalších zálibách najdete na www.pickey.cz/nerdopolis. Kde zároveň můžete nejen vznik podcastu podpořit.

25. říjen 2022 47:24

Nerdopolis interview: #9 Terezie ‚Invi‘ Holešínská – Můj sen byl seznámit se s kapitánem Janewayovou

Terezie ‚Invi‘ Holešínská je majitelkou a jednatelkou společnosti Fan Base, která nejen do Čech přiváží na setkání s fanoušky zahraniční celebrity. Jaké to je domluvit návštěvu zahraniční hvězdy, jako například Kate Mulgrew, která ztvárnila kapitán Janewayovou ve Star Treku, se dozvíte v podcastu. Bonusové povídání o komunikaci s agenty i dalších hvězdných plánech Fan Base si můžete poslechnout a podcast podpořit na https://www.pickey.cz/nerdopolis.

14. říjen 2022 41:45

Nerdopolis interview: #8 Jan Strýček – Hrozně jsem chtěl na Batmanův kostým Clooneyho bradavky

Tenhle podcast je o tom, jak si lidi plní sen. Honza Strýček je herec a díky angažmá v alternativním divadle NOD si v hře Osamělost komiksových hrdinů splnil sen zahrát si Batmana. A já si tak zase mohl splnit sen vypovídat Batmana. Zaposlouchejte se do interview o tom, jaké to je Batmana hrát, proč se Honza inspiroval hlavně Christianem Balem, ale chtěl by Clooneyho bradavky na kostýmu, jaktože je ve hře i Hulk a Stormtroopeři a jak do toho všeho zapadá Helena Třeštíková.

4. říjen 2022 59:11

Nerdopolis interview: #7 Filip Štěpánek – Trojka je takovým zrcadlem Millerově 300

Filip Štěpánek je majitel, zakladatel i šéfredaktor malého komiksového nakladatelství Mighty Boys. O jeho vzniku jsme si už v našem podcastu povídali, v historii tenhle díl můžete dohledat. Filip se rozhodl vydat komiks Trojka autora Kierona Gillena. Proč je tento komiks zajímavý? Staví do jiného světla komiksovou legendu 300 od Franka Millera. Je autor zodpovědný za své dílo? Změnila 300 pohled lidí na spartskou kulturu? Myslel jsem si, že se budeme s Filipem bavit o Trojce víc z komiksového hlediska. Ale zabředli jsme do historie, kulturní antropologie i spousty zajímavých diskusí o společnosti a popkultuře. Filip je navíc nezastavitelná síla, tak občas naše debata i uhnula, ale věřím, že vzniklo autentické povídání, které především svědčí o vášni, s jakou se Filip rozhodl pustit na dráhu komiksového nakladatele. Bonus, ve kterém jsme řešili další plány Mighty Boys (včetně zatím nezveřejněných věcí), stejně jako diskusi nad stavem dnešní kultury, kterou Filip nazývá pompézní prázdnotou, najdete na předplatitelském účtu www.pickey.cz/nerdopolis.

16. září 2022 44:38

Nerdi mezi námi: #4 Eliška Vyhnánková – Založila jsem fanstránku Darth Maula, úplně jsem ho žrala

Eliška Vyhnánková je respektovanou odbornicí na marketing na sociálních sítích. Je také spoluautorkou bestselleru Jak na sítě. Než do téhle role dospěla, byla svého času šéfkou dodnes existujícího projektu Czech Star Wars Universe. Přes zakládání fanstránek Obi-Wana pro kamarádku a fanstránky Darth Maula pro sebe se dostala až do čela asi největší SW fanouškovské základny v ČR. Jak se do čela organizace dostala, co funkce šéfa obnášela a jaký je její vztah k Hvězdným válkám, ať už starým, novým, seriálovým, se dozvíte v novém díle Nerdopolis podcastu. Bonus najdete zde: https://www.pickey.cz/nerdopolis

2. září 2022 43:30

Nerdopolis interview: #6 Albrecht Smuten – Kotleta mě oslovil, jestli nechci Pac & Pussy vydat

Do 30. 9. 2022 získejte slevu 35 % z maloobchodní ceny v e-shopu knihkupectví Epocha: https://www.epocha.cz/. Použijte kód NERDOPOLIS35. Tentokrát pozvání k rozhovoru přijal metalista, zakladatel reformované Satanovy církve, kreslíř a tvůrce stripových komiksů Pac & Pussy a Terapie masem Albrecht Smuten. Albrecht své stripy o kočičkách vydával na Facebooku, až ho jednoho dne oslovil Leoš Kyša, známější jako František Kotleta, a nejen on, jestli nechce kočičky vydat knižně a od té doby si získává jeho humor ještě více příznivců. Později začal kreslit i druhý strip, brutálnější a hororovější Terapii masem. O tom všem a mnohem víc se dozvíte v novém dílu Nerdopolis podcastu. Bonus najdete na https://www.pickey.cz/nerdopolis.

23. srpen 2022 41:58

Nerdi mezi námi: #3 Ivan Dachs Hladík – Idris Elba nás v redakci vytrollil

Ivan Dachs Hladík je spisovatel, libretista a novinář pracující v nejčtenějším médiu u nás, v Blesku. Jako autor píšící kulturní rubriky má možnost setkávat se, mluvit, dopisovat si s nejrůznějšími lidmi, včetně světových celebrit. Jaké bylo jeho virtuální setkání s Madsem Mikkelsenem a co si připravil pro redakci Idris Elba? To se dozvíte v novém dílu Nerdopolis podcastu. Bulvární nadpis zvolen záměrně :) Kromě toho je ale Ivan také vášnivý Potterhead, takže jsme si také popovídali o jeho fanouškovství vůči téhle sáze a o tom, kam podle něj tahle franšíza míří. P. S.: Po delší době jsem nahrával s trochu jinou technikou a kvalita je trochu horší, takže za mírné echo se omlouvám a během prvních minut zazní vysoký zvuk. To jsme nešlápli na Ivanova psa, ale při posunu počítače po stole guma na spodku notebooku takto zavrzala. Jen pro dokreslení představy našeho natáčení. - Libo-Wan – Bonus najdete jako obvykle na https://www.pickey.cz/nerdopolis.

12. srpen 2022 41:43

Nerdi mezi námi: #2 Denisa Hrubešová – V životě jsem netetovala nic z Pána Prstenů

Do 18. 8. na https://www.pickey.cz/nerdopolis můžete soutěžit o tetování ZDARMA od Denisy. Denisa Hrubešová je spoluzakladatelka platformy Pickey.cz, na které mohou fanoušci podpořit své oblíbené tvůrce. Jelikož jsme si tam nedávno zařídili Nerdopolis účet, o Pickeym jsme si v krátkosti popovídali. Denisa je ale kromě toho i tatérka, tak se dozvíte, jestli za ní chodí nerdi pro své vysněné kérky a jak napovídá název epizody, je překvapením, že nikdo nechtěl nic z Pána prstenů. A ke zjištění došla také samotná Denisa, která si během našeho povídání uvědomila, že i když si to na začátku nepřipouštěla, tak i ona má svého vnitřního nerda. #GeekAndProud Bonus najdete právě na https://www.pickey.cz/nerdopolis, kde můžou předplatitelé a přispěvatelé soutěžit i o tetování od Denisy, ale jen do 18. 8.