• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
30. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Nepotřebné věci nevyhazujte, odneste je do re-use pointů. Někdo jiný je ocení

Máte doma věci, na které se vám jen práší, ale někdo jiný by je ještě mohl využít? Řešením je re-use point. Hlavní město Praha teď znovu rozšiřuje síť těchto míst a nedávno otevřela další, v pořadí už páté. Najdete ho v areálu sběrného dvora ve Kbelích v Jilemnické ulici.

01:47

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Dnes 02:18

V automobilovém průmyslu chybí čipy. Škodovka výrobu omezí, kolínská Toyota ji zastavila úplně

Výrobní linky se po včerejší noční směně v kolínské Toyotě zastavily. Kvůli nedostatku dílů budou mít zaměstnaci do konce února volno. Další informace zjišťovala reportérka Zuzana Roudnická.

Včera 02:02

Situace kolem železničních mostů v Braníku a pod Vyšehradem v Praze prý hrozí dopravním kolapsem

Zástupci Středočeského kraje, Prahy a dopravců podepsali výzvu Správě železnic a ministerstvu dopravy. Požadují v ní co nejrychlejší zahájení opravy Branického mostu v Praze. Zároveň je podle nich nutné začít s rekonstrukcí nebo přestavbou železničního mostu na Výtoni. Podrobnosti zjišťovala Lída Křesťanová.

Včera 02:25

Chodíte pozdě z práce a nestíháte nakoupit? V Berouně teď můžete využívat automatickou prodejnu

Nonstop a bez obsluhy můžete od pondělí nakupovat v Berouně. Řetězec COOP totiž otevřel v ulici Drašarova automatickou prodejnu. Nakoupíte v ní hlavně potraviny a najdete tu i dětský koutek. U otevření prodejny byl náš reportér Tomáš Maleček.

Před dvěma dny 03:01

V pokladně obce Milý zůstalo 700 tisíc. 9 milionů zmizelo za bývalého starosty, obec si musí půjčit

Z pokladny obce Milý na Rakovnicku zmizelo za bývalého starosty devět milionů korun, záležitost prošetřuje policie. Na nesrovnalosti přišlo nové vedení, které nyní nemá na úhradu faktur. Středočeský kraj poskytne obci desetimilionovou půjčku.

Před šesti dny 02:18

Nepochopitelné, nelogické a neekonomické, tak komentují lidé nové jízdní řády vlaků na Benešovsku

Cestující z části Benešovska a Příbramska si stěžují na nový jízdní řád, který platí na železnici od poloviny prosince. Vadí jim třeba to, že osobní vlaky ze Sedlčan odpoledne nenavazují v Olbramovicích na rychlíky do Prahy. Míjejí se jen o 4 minuty a lidé tam musí hodinu čekat. S cestujícími natáčela reportérka Věra Hájková.

Před týdnem 02:14

Nevadí jim dýmovnice ani střelba. Pravidelná zkouška policejních koní prověřuje jejich připravenost

Mají nervy z ocele a většinou se s nimi setkáte na fotbalových zápasech nebo demonstracích. Řeč je o policejních koních, kteří jsou pro takové situace speciálně trénovaní. Jednou za dva roky pak musí kůň složit zkoušku a prokázat, že v náročných situacích bez problému obstojí. Na jedné takové zkoušce se byla podívat i naše létající redaktorka Sabina Vosecká.

Před týdnem 02:20

V Kralupech nad Vltavou testují třídění polystyrenu. Z rozměrných kusů dokážou vyrobit hutné válečky

Vyhozený polystyren zabírá ve žlutých popelnicích spoustu místa. V Kralupech nad Vltavou se proto rozhodli ho třídit. V technických službách polystyren namelou, slisují a prodávají.

Před týdnem 03:38

Práce strojvedoucího metra není pro lidi s klaustrofobií. Většinu jízdy tráví v temných tunelech

Všichni známe hlášení v pražském metru „Ukončete nástup a výstup, dveře se zavírají“. Soňa Jindrová ale projela linku A z depa v Hostivaři až na Dejvickou a toto hlášení ani jednou neslyšela. Jela totiž přímo v kabině strojvedoucího. Se strojvedoucím Petrem Bernáškem, který vlaky v metru řídí od roku 1986.

Před týdnem 01:25

Nový moderně vybavený denní stacionář v Dobříši už slouží prvním klientům

Domov s pečovatelskou službou města Dobříše otevřel nový denní stacionář pro zdravotně handicapované a seniory za téměř 10,5 mil. Kč. Zrekonstruované a moderně vybavené prostory nabízejí klientům možnost trávit čas aktivně i odpočinkem a k dispozici je pro ně také zimní zahrada s relaxační zónou.

Před týdnem 02:30

Sníh, vítr a mráz provázely závodníky vlašimského běhu, obdiv má každý, kdo doběhl. A taky medaili

Ve Vlašimi na Benešovsku se konal 49. ročník Zimního běhu na Blaník. Na start 24 kilometry dlouhého závodu zasněženou krajinou se postavilo 460 běžkyň a běžců. Doprovázela je i naše reportérka Jolana Nováková.