Zprávy ČRo Olomouc
Před dvěma dny

Poslechněte si podcast: Neosvícené památky nebo omezení osvětlení na hřbitově. V Hranicích dál hledají způsoby, jak ušetřit

Napilno mají v těchto dnech elektrikáři hranické městské firmy Ekoltes. Dostali za úkol upravit několik desítek elektrických rozvaděčů tak, aby po osmé hodině večer nebyly ve městě nasvícené památky nebo třeba zámecká zahrada a hřbitov. Důvodem je snaha vedení radnice ušetřit za elektřinu. Ročně by se mohlo jednat až o 110 tisíc korun.

02:08

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 00:15

Vedení Přerova plánuje opravy 70 parkovacích míst. Použije se při nich ekologicky šetrný materiál

Úředníci přerovského magistrátu připravují rekonstrukci městských parkovišť v lokalitě Jižní čtvrť a v ulicích Jasínkova a Interbrigadistů.

Včera 01:56

Sigma zahájí jaro i s Chytilem. Ze Slavie zatím není náhrada, kterou jsme si podmínili, tvrdí Minář

I s Mojmírem Chytilem v sestavě půjdou fotbalisté Sigmy do sobotního zápasu s pražskou Spartou. Vytáhlý útočník sice míří do Slavie Praha, oba kluby se ale dosud nedohodly. Důvodem je podle olomouckého sportovního ředitele Ladislava Mináře absence herní náhrady, kterou po Slavii Hanáci požadují.

Včera 02:18

Zchátralá budova bývalého kulturního domu v Hlubočkách půjde k zemi. Co na jejím místě vznikne?

Vedení Hluboček na Olomoucku se podařilo získat do vlastnictví obce bývalý kulturní dům v lokalitě Dukla. Budova ale od devadesátých let chátrá a je v dezolátním stavu. Vedení obce plánuje její demolici. Na uvolněné ploše by dělníci měli postavit nový multifunkční dům mimo jiné s ordinacemi lékařů.

Před dvěma dny 01:40

Letošní zima je „ideální“ pro tvorbu děr, tvrdí silničáři. Na výmoly je můžete upozor

Časté střídání teplot a mokré počasí. To jsou podle silničářů hlavní důvody, proč se letos v polovině zimy na silnicích objevilo zatím nadprůměrné množství výmolů. Ne všechny ale pracovníci olomoucké správy silnic hned opraví. Přes zimu vybírají jen ty nejnebezpečnější.

Před dvěma dny 02:14

Bioplynová stanice či fotovoltaické panely. Slatinice by v budoucnu mohly být energeticky soběstačné

Vedení Slatinic na Olomoucku připravuje investice, díky kterým by se mohla snížit závislost obce na dodavatelích energií. Plánuje stavbu bioplynové stanice, umístění fotovoltaických panelů na střechy obecních budov a případně taky vybudování malé přečerpávací elektrárny. Na projekty se samospráva bude snažit získat dotace.

Před dvěma dny 01:44

Vítězná série Mory proti Mladé Boleslavi skončila. Kohouti popáté v sezoně neskórovali

Poprvé v sezóně hokejisté Olomouce nestačili v extralize na Mladou Boleslav. V úterním duelu Hanáci navíc nedokázali skórovat. Na ledě Středočechů prohráli 0:4.

Před čtyřmi dny 02:10

Průjezd Týnem nad Bečvou komplikuje už skoro rok stavba kanalizace. Situace se ale hned tak nezlepší

Jako na tankodromu si připadají řidiči při průjezdu Týnem nad Bečvou na Přerovsku. Silnice v obci jsou kvůli stavbě kanalizace rozkopané už téměř rok. Řidiči ale budou muset být trpěliví, vedení vesnice rozhodlo, že dělníci v ulicích položí i nový vodovod. Dopad to bude mít taky na návštěvníky hradu Helfštýna.

Před čtyřmi dny 02:10

Zhotovitel odřekl zakázku, stavba pořád stojí. V Mohelnici řeší, co dál se stavbou nové knihovny

Místo moderního kulturního střediska jenom oplocený výkop. Tak to vypadá po zhruba roce a půl od zahájení stavby knihovny v centru Mohelnice. Práce na nové budově za desítky milionů korun téměr celý loňský rok stály. Zhotovitel se nakonec rozhodl, že zakázku nedokončí a vedení města tak bude muset najít nového.

Před čtyřmi dny 01:43

Olomoučtí hokejisté zvládli domácí reparát. Plzeň ve vyostřeném duelu přemohli o gól

Zápas chvílemi připomínal boxerský ring než hokej. Co ale bylo pro Hanáky hlavní –⁠ před svými fanoušky dokázili napravit páteční výbuch s Litvínovem (1:8) a porazili Plzeň 3:2.