Omeletky
2. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Nenávidím adrenalinové zážitky, ale nedokáži se jim vyhnout. Omeletky Haliny Pawlowské

Nesnáším adrenalinové zážitky, ale ať dělám, co dělám, tak se jim nedokáži vyhnout, prohlásila Halina Pawlowská. Jako téma Omeletek proto zvolila nebezpečné situace. Ty zažívá na svých cestách. Vašek Šanda doporučí nebezpečný film. Uslyšíte povídku Jana Patery z Plzně, která se stylově jmenuje Úraz. Halina Pawlowská přidá svoji povídku O neutuchající touze být krásnější i recept na pečená rajčátka posypaná parmezánem.

28:59

Omeletky

Vydává: Český rozhlas

Víkendová popoolední show s Halinou Pawlowskou. Pořad, který chutná.

Web

Před pěti dny 25:21

V pubertě jsem fňukala, jak najatá. Omeletky Haliny Pawlowské naplněné sebelítostí

Omeletky jsou dnes naplněné sebelítostí. Listopad moc nemusím. Ještě nemá sváteční atmosféru, je moc brzy tma a zima je před námi. Propadám proto občas pochmurným náladám. V pubertě jsem fňukala, jak najatá. Bála jsem se sama doma, protože mne otec v dětství děsil hrou na sadistického vraha, který se přetvařuje, že je hodný soused v nesnázích a vecpe se k nám do bytu. V Omeletkách ještě uslyšíte povídku Haliny Pawlowské Mužů je dost! Přidá i recept na kuře na paprice.

Před šesti dny 27:27

V Čechách žije 622 Lakomých a 68 Lakotů. Omeletky Haliny Pawlowské o lakomcích

Omeletky jsou dnes naplněné lakotou. Někomu se peníze rozkutálí, někdo jich má tolik, že by s nimi mohl cesty dláždit a někdo má v peněžence pořád jenom průvan. V Čechách žije Lakomých 622 a Lakotů 68 (jaká skromnost!). Ve skutečnosti si ale myslím, že držgrešlí je u nás mnohem víc. Filmy o lakomcích připomene Vašek Šanda. Uslyšíte povídku Jiřího Čutky Sbírám, věci, vás tak rád. A Halina Pawlowská přidá recept na opečené škubánky s kedlubnou.

Před týdnem 30:49

Nejvíc melancholiků žije na severu. Melancholie prý souvisí se zimou. Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky jsou dne naplněné melancholií. Hodně melancholiků žije v severních zemích, protože melancholie prý souvisí se zimou. Zima je i doba mé chronické nespavosti. Kamarádky v Norsku jsem se jednu zeptala: „Ale vy tam nemáte v zimě v noci pořádnou tmu?" Jak vlastně spíte?" Chvilku se na mě koukala a pak řekla: „No jak… normálně zavřeme oči… O melancholii si budeme povídat s Davidem Krausem. Uslyšíte povídku Jany Egersdorfové Po schodoch?

Před týdnem 28:22

„Nevadí! Nasedat, zavelel otec, i když auto ještě nepřijelo“. Omeletky Haliny Pawlowské o autoritě

Dnešní Omeletky jsou o autoritě. Podle Číňanů jsou prý autoritativní lidé ve znamení tygra. To byl i můj otec. Když jsme odjížděli z prázdnin, chodil po domě jako lev v kleci. Maminka namítala: „Ale vždyť nám ještě nepřijelo auto!" A otec zařval „Nevadí! Nasedat!" V Omeletkách ještě uslyšíte povídání s Vaškem Šandou a povídku Jiřího Čutky Nadějný důchodce. Halina Pawlowská přidá svoji povídku Chytré ženy neletí a prozradí recept na kaldoun.

Před 2 týdny 26:52

„Je u vás normální, že si děti hrají s kosou?!“ Omeletky Haliny Pawlowské o zodpovědnosti

Omeletky jsou dnes naplněné zodpovědností. Moje sestřenice mě požádala, abych jí pohlídala dvojčata. Měla jsem pocit, že o nic nejde. Zhruba za pět minut do chalupy vtrhl soused a řval: „To je u vás normální, že si děti hrají s kosou?!“ Dozvíte se, jak to má se zodpovědností herečka Martina Hudečková. Uslyšíte povídku Ireny Balcarové Vzpomínky na léto. Halina Pawlowská přečte svoji povídku Tvářičky červené jako jablíčka a přidá recept na zeleninový krém s bylinkovým pestem.

Před 2 týdny 24:45

„Povinností člověka je … se bavit!“ Omeletky Haliny Pawlowské o křtu knížky Užívej života

Omeletky jsou dnes o lidech, se kterými jsem se potkala na křtu knížky Užívej života. Jejím kmotrem byl herec Vašek Šanda. Byla tam například Iva Hüttnerová. O ní se ví, že je vynikající malířka, ale už se tolik neříká, že je také fascinující zahradnice. S Jitkou Asterovou jsme obě měly velmi společenské tatínky, ten můj vyrážel do společnosti do devadesáti a pan Aster oslavil stovku a tetelil na při svém výročí, protože mu přišla popřát i Helenka Vondráčková.

Před 3 týdny 27:35

„Mám s workoholismem možná malý problém.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Mám s workoholismem možná malý problém. Z přemíry práce jsem nemohla usnout a zašla za kamarádem psychiatrem. V čekárně seděl podivný mužík, něco si pro sebe něco pořád mumlal. Okomentovala jsem to v ordinaci. Kamarád vykoukl na chodbu a zvláštně se na mě podíval: „Víš, Halino, to je pan profesor Stodola. Má hands-free a telefonuje.“ V Omeletkách uslyšíte povídku pana Stacha s názvem Hledání bydlení. Vašek Šanda přidá recept na gratinovanou brokolici s květákem.

Před 3 týdny 24:42

„Voči, zuby, ucho! Nejlepší je kolektivní roztržitost.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky jsou naplněné roztržitostí. Jela jsem s přítelkyní a jejími rodiči na chalupu. Kamarádka zařvala: „Voči!“ a vyřítila se pro brýle. Ujeli jsme pár kilometrů, a tatínek zařval: „Zuby!“ a vraceli jsme se pro umělý chrup. Na dvacátém kilometru babička zařvala: „Ucho!“ a vrátili jsme se pro naslouchátko. V Omeletkách uslyšíte povídku Věry Zikanové Krakenci. O roztržitosti ve filmech bude vyprávět Vašek Šanda a Halina Pawlowská přidá recept na hovězí žebra na víně.

30. říjen 2022 27:12

Kdybych tě neznal, tak bych utek, řekl manžel, když mě viděl v korzetu. Omeletky Haliny Pawlowské

V Omeletkách budeme lehce meditovat o sexu. Jedna z rad zní: Když chcete ozvláštnit vztah, vyzkoušejte něco nového. Jednou jsem manžela chtěla ohromit botami na jehlách, korzetem a černými punčochami, a když mě manžel takhle uviděl na pohovce, řekl: „Kdybych tě neznal, tak bych utek!“ V Omeletkách uslyšíte povídku Terezy Květoňové Kdo šetří, nebude mít za tři, ale přežije zimu. Halina Pawlowská přečte svoji povídku Dá se bez nich žít a přidá recept na máslovou omáčku.

29. říjen 2022 25:05

„Klíče se mi od dětství schovávaly na nejnemožnější místa.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Hledání. Hledat lze cokoli a kdekoli. Já nejčastěji hledám mobil, ponožky, své rukopisy, a klíče, které se mi už od dětství schovávají na ta nejnemožnější místa. Vysvětluji si to tím, že jsem vždy bydlela s rodiči, takže nebylo třeba si odemykat. V Omeletkách se dozvíte se, co hledá Vašek Šanda a uslyšíte povídku Lenky Konečné V garáži je myš. Halina Pawlowská přidá svoji povídku s názvem Velice neuspořádaně o podzimu odporném a krásném. A nabídne recept na cibulačku.