Zprávy pro Liberecký kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Nemocnici v České Lípě chybí dárci krve

Ve spádové oblasti, kde žije asi 100 tisíc lidí, je v registru zapsaných přibližně 1 500 dárců. Na pravidelné odběry je možné docházet jen do 65 let. Mladších dárců přitom přibývá pomaleji, než těch starších ubývá.

02:16

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 02:07

Novým vedoucím evropské skupiny na záchranu ohrožených dravých ptáků je liberecký zoolog Jan Hanel

Zoo Liberec je dlouhodobě úspěšná v odchovu dravců. A bude se podílet na řízení záchranných projektů těchto ptáků i na evropské úrovni.

Včera 02:56

Mimoň chce vyšší daní z nemovitosti odradit podnikatele od přihlašování sídla firmy do jiných měst

Od roku 2024 zůstane pro společnosti se sídlem v Mimoni stávající sazba daně z nemovitosti s indexem 3. Ostatní budou platit nejvyšší zákonnou sazbu, uvedl to starosta města Petr Král z hnutí ANO.

Před dvěma dny 02:06

Poprvé po desítkách let se lidé mohli podívat do renesančního paláce zámku v České Kamenici

Renesanční křídlo zámku v České Kamenici se v sobotu 30. září otevřelo veřejnosti. Jeho prohlídku si nenechaly ujít desítky lidí, budova byla totiž nejméně čtyřicet let nepřístupná.

Před dvěma dny 02:02

U hory Luž vzdali hold obráncům hranice z roku 1938. Připomněli si i boj o tamní celnici

Na hraničním přechodu Dolní Světlá - Waltersdorf na Českolipsku si v sobotu 30. září připomněli předválečné obránce československých hranic. V září 1938, těsně před podpisem Mnichovské dohody, probíhaly v pohraničí těžké boje mezi příslušníky našich ozbrojených sil a nacisty, kteří si nárokovali československé území.

Před dvěma dny 01:50

Krkonošské lyžařské školy zahájily nábor pracovníků na zimní sezónu

Úřady práce, sociální sítě, inzertní portály. Tam všude majitelé a provozovatelé lyžařských škol v Krkonoších hledají instruktory lyžování a další pracovníky na zimní sezónu. Je jich málo a poptávka po výuce ze strany klientů se už rozjíždí.

Před třemi dny 00:49

Na nové zázemí autobusového nádraží v Liberci přispěje městu Liberecký kraj

Liberecký kraj zaplatí městu Liberec 7 milionů korun za úpravu zázemí na autobusovém nádraží. Nyní slouží jako provizorní odjezdová hala stavební buňky. Nově budou moct cestující i řidiči meziměstských autobusů využívat přízemí budovy Uran, kterou město rekonstruuje.

Před třemi dny 02:07

Soutěž liberecké iQLANDIE může dětem pomoct při přijímacích zkouškách na střední školu

Na 200 osmáků a deváťáků se do konce listopadu utká v soutěži Busines Talent libereckého science centra iQLANDIA. Třetí ročník polytechnické soutěže je zaměřený na takzvanou cirkulární ekonomiku.

Před třemi dny 00:40

Na Českolipsku skončí zákaz odběru povrchových vod, na Novoborsku bude platit dál

Lidé na většině Českolipska budou moct od neděle 1. října znovu čerpat vodu z řek a potoků. V sobotu 30. září totiž skončí platnost zákazu odběru povrchových vod ze všech vodních toků a jejich přítoků na území ORP Česká Lípa, vydaného ve druhé polovině července. Omezení ale nadále dál platí v osmnácti obcích správně spadajících pod Nový Bor.

Před čtyřmi dny 01:18

Senát rozdal Stříbrné medaile za pomoc ostatním. Ocenil i spoluzakladatele Jablotronu Dalibora Dědka

Ocenění se při příležitosti svatováclavského svátku předává od roku 2012. Celkem 13 ocenění pro 17 osobností na ceremoniálu, který se konal podvanácté, předal předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS.

Před šesti dny 02:42

Silničáři dokončují výstavbu dvou nových mostů na průtahu Libercem, provoz se tam vrátí v říjnu

Ředitelství silnic a dálnic po roce a půl oprav 23. října 2023 částečně otevře mosty na průtahu Libercem. Průjezdné budou oba, jak na příjezdu od Prahy, tak od Děčína, na každém z nich zatím jeden jízdní pruh.