Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 6098. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Nemocnice, radnice a operátoři poslaly do exekuce tisíce českých dětí

Analýza Kateřiny Mahdalové. Seznam Zprávy detailně zmapovaly, kvůli čemu vznikly dětské exekuce. Mezi ty, kdo dluhy po dětech začaly vymáhat exekučně, patří nemocnice, dopravní podniky, mobilní operátoři, ale v mnoha případech i radnice.

11:09

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 725Dnes 08:55

Záchrana světa a rentgenové oči. Klinika šíří materiály proruské sekty

Článek Vojtěcha Gavriněva. Chodí tam lidé se závažnými zdravotními problémy, často jsou psychicky na dně. A oni je tímto způsobem oslovují, říká návštěvnice centra, které vyšetřuje rakovinu prsu.

Epizoda 717Dnes 06:17

Stát chce přimět Ukrajince k očkování, u Čechů zájem o vakcíny padá

Článek Daniely Přádové. Česko se nově snaží zvýšit proočkovanost mezi ukrajinskými uprchlíky. Dezinformace o vakcínách jsou mezi nimi ale mnohdy ještě silněji rozšířené než mezi Čechy. Některé z falešných zpráv dávají válku za vinu právě očkování.

Epizoda 725Dnes 12:17

Vliv vagnerovců v Africe roste. Motivací je i válka na Ukrajině

Článek napsala Natálie Sousa. Zlato, diamanty, vodka, cukr – výběr surovin, které Prigožinova skupina generuje nebo prodává v Africe, a získává tak finance mimo jiné i na akce na ukrajinské frontě. Vliv vagnerovců tak na kontinentu dále roste.

Epizoda 725Dnes 07:41

Tchaj-wan místo Číny a dobré jméno jinde. Pavel může pomoct byznysu i jako voják

Článek Terezy Šídlové. Nově zvolený prezident Petr Pavel na Hrad přinese jako bývalý voják hlavně bezpečnostní know-how. Na jeho podporu ale čeká i český byznys. Ekonomická diplomacie je tradičně jedním z klíčových úkolů nové hlavy státu.

Epizoda 725Včera 09:39

Zprávy z bojiště: K pádu Bachmutu už nechybí mnoho

Článek Matouše Lázňovského. Ruské síly dále rozvíjejí útok jihozápadně od Bachmutu, aby odřízly město od zásobování. Na jihu pak zahájily novou ofenzivu, zřejmě s cílem vyhnat ukrajinské dělostřelectvo z dostřelu důležité železnice.

Epizoda 724Včera 05:14

Komentář: Volební bubáci aneb Proč strašení válkou nevyšlo

Komentář Nikoly Hořejše, psychologa a analytika projektu České zájmy v EU. Jak dopadlo strašení ve volbách? Podle dat moc nezabralo, i když se Češi bojí mnoha věcí víc než obvykle.

Epizoda 718Včera 04:51

Brexitová blamáž. Britové místo zboží kontrolují jen mazlíčky urpchlíků

Článek Vlasty Macháčové. Když Spojené království odcházelo z EU, vybudovalo na svých hranicích kontrolní stanoviště pro import evropského zboží. Kontroly ale nikdy ani nezačaly a většina těchto zařízení tak zůstává opuštěná.

Epizoda 723Před dvěma dny 14:28

Pod čarou: Neodsuzujme žvanění politiků. Jazyk za nic nemůže

Newsletter Matouše Hrdiny: Při rozborech předvolebních debat věnovala veřejnost i odborníci spoustu pozornosti tomu, jakým jazykem kandidáti mluvili. A ať už volby vyhraje kdokoliv, zase se dočkáme spousty komentářů, jak vyjadřování nového prezidenta přispělo k jeho vítězství, a zda to bylo čestně či naopak proti jakýmsi pravidlům „slušné komunikace“.

Epizoda 722Před třemi dny 05:33

Penzijko funguje, fondy vydělávají. To jen ekonom Münich nepochopil třetí pilíř

Komentář Aleše Poklopa. Penzijní spoření funguje a fondy vydělávají i přes několik slabších let, píše v komentáři šéf asociace penzijních fondů Aleš Poklop. Polemizuje s kritikou ekonoma Münicha, jenž se obul do výnosnosti fondů i poplatků, jež si účtují

Epizoda 719Před třemi dny 04:46

Josef Klíma: Vezměte si dovolenou, soudci…

Komentář Josefa Klímy. Vezměte si dovolenou, soudci… protože až do března za vás bude soudit pan prezident.