Zprávy z Vysočiny
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Nemocnice na Vysočině se chystají na odchod stovek zdravotních sester do důchodu

240 zdravotnic na Vysočině už dosáhlo 60 let a v příštích letech se chystají do penze. Je to skoro každá desátá zdravotní sestra. Kraj ale věří, že se je podaří nahradit. Třeba v Novém Městě na Moravě se chystají, že je na náročnou práci na operačních sálech budou dlouho zaučovat.

02:27

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Dnes 02:01

Pelhřimov chce zakázat jízdu na elektrokoloběžkách na cyklostezce

Je to místo, kam chodí odpočívat lidi z Pelhřimova. Cyklostezku kolem rybníka Stráž využívají běžci, jezdci na in-line bruslích a jezdí tam také lidé na koloběžkách s elektrickým pohonem. Těm chce teď ale radnice kvůli vyšší bezpečnosti vjezd zakázat.

Včera 03:37

Investice do dopravy, sportovní infrastruktury nebo škol – plní politici rok po volbách své sliby?

Investice do dopravy, sportovní infrastruktury nebo škol. To byly nejčastější sliby nových radních ve velkých městech na Vysočině po loňských komunálních volbách. Od těch uplynul přesně rok. Jak se daří sliby plnit?

Včera 03:42

Na změnu zdravotní pojišťovny je čas do konce září. Prozkoumali jsme nabízené benefity

Poslední týden zbývá na letošní změnu zdravotní pojišťovny. Termín pro přechod je do konce září. Při výběru nejvhodnější pojišťovny můžou hrát roli i poskytované výhody.

Před třemi dny 02:12

Po téměř devíti měsících oprav se jihlavské Muzeum Vysočiny znovu otevřelo veřejnosti

Jihlavské muzeum po tři čtvrtě roce oprav znovu otevírá své prostory návštěvníkům. Nově nabízí interaktivní prvky, nové expozice i vlastní mraveniště.

Před čtyřmi dny 02:13

Pelhřimov koupí budovu obchodního domu Vysočina v centru města

Obchodní dům Vysočina je jen dvě minuty chůze od Masarykova náměstí v Pelhřimově. Přestože leží v samotném centru města, je už několik let téměř prázdný a na prodej.

Před čtyřmi dny 02:25

Nové re-use centrum v Jihlavě přijímá od lidí nepoužívané věci

V jihlavském Pístově je další útulek - tentokrát ale na doma už nepotřebné věci. Lidé jim odložením do nově otevřeného re-use centra můžou dát druhou šanci u nových majitelů.

Před pěti dny 02:04

První studenti na Vysočině studují ekologii a životní prostředí

Soukromá škola v Polné vzdělává prvních šest středoškoláků v oboru ekologie a udržitelnost.

Před pěti dny 02:20

Škola v Polničce na Žďársku vedle obědů připravuje dětem i svačiny na velkou přestávku

Zhruba polovině žáků ze základní školy v Polniččce na Žďársku už nechystají svačiny rodiče doma. Stále víc dětí chodí o velké přestávce na svačinu do školní jídelny.

Před šesti dny 03:06

Vysočina chce v příštích letech veřejnou dopravu na vodík

Může to být budoucnost hromadné dopravy. Alespoň vedení Kraje Vysočina na to sází. Vozidla s vodíkovým pohonem by mohla snížit emise v ovzduší.

Před šesti dny 02:04

Z barokního mostu pod zámkem v Náměšti nad Oslavou opadává necelé dva roky po rekonstrukci omítka

Místní v Náměšti nad Oslavou mu přezdívají náš malý Karlův most. Teď ale pozorují, jak z něj začínají na některých místech opadávat kusy omítky. Vedení města jedná s projektantem a stavební firmou o tom, kdo udělal chybu.