Setkání u mikrofonu
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Z Hrádku nad Nisou až do Dallasu. Díky zájmu o roboty se právě tam dostali žáci hrádecké základní

Několik žáků a učitelů ze Základní školy Lidická v Hrádku nad Nisou se na přelomu dubna a května 2023 zúčastnilo světového mistrovství robotů Vex v americkém Dallasu. Za Českou republiku tam byli jediní. O cestě do USA, soutěži robotů i výuce robotiky na hrádecké základní škole vyprávěli v Setkání u mikrofonu.

25:53

Setkání u mikrofonu

Vydává: Český rozhlas

V moderátorském křesle střídají zkušení rozhlasoví matadoři, Halina Pawlowská, Pavel Kudrna, Pavel Petr a Petr Kumpfe s nováčky z řad významných regionálních osobností, herečka Veronika Korytářová, ředitel zoo David Nejedlo, ředitel iQLANDIE Pavel Coufal, či herec Zdeněk Kupka. Podle toho jsou i různorodí hosté a témata, která se v talk show probírají.

Web

Před dvěma dny 21:01

Setkání se zajímavými osobnostmi, nejen z Libereckého kraje

Hosty k mikrofonu si zvou Halina Pawlowská, Petr Urban, Marcela Augustová a Pavel Kudrna.

Před 2 týdny 21:27

Setkání se zajímavými osobnostmi, nejen z Libereckého kraje

Hosty k mikrofonu si zvou Halina Pawlowská, Petr Urban, Marcela Augustová a Pavel Kudrna.

Před 3 týdny 26:58

S terapeutkou: Co znamená krize středního věku a musí si jí projít každý?

Hostem herečky Šaldova divadla a jedné z moderátorek pořadu Setkání u mikrofonu Veroniky Korytářové byla liberecká psychoterapeutka Jitka Marečková. Povídaly si mimo jiné o krizi středního věku.

30. duben 2023 25:52

Setkání se zajímavými osobnostmi, nejen z Libereckého kraje

Hosty k mikrofonu si zvou Halina Pawlowská, Petr Urban, Marcela Augustová a Pavel Kudrna.

23. duben 2023 24:32

Jak se žije šlechticům: Na návštěvě u hraběte Františka Kinského

Pozval vás už někdy někdo na svůj zámek? Redaktor Pavel Petr to štěstí měl a rád se o to podělí. Vstupte s ním do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí hraběte Františka Kinského.

16. duben 2023 24:28

Setkání u mikrofonu jako ze sci-fi. Jablonecký vědec propojuje rostliny s technologiemi

Ředitel iQLANDIE Pavel Coufal, který je také jedním z moderátorů pořadu Setkání u mikrofonu, se zaměřuje hlavně na témata z oblasti vědy a lidského poznání. Jeho hostem tak tentokrát byl jablonecký vědec Michal Seidl, který mimo jiné pěstuje takzvané fytoborgy. Tak říká rostlinám, které jezdí na robotických podvozcích a vydávají zvuky.

9. duben 2023 51:48

V Setkání u mikrofonu po čase opět hostuje moderátorka Halina Pawlowská se svojí talkshow Na větvi s Halinou, do které si většinou zve dvě osobnosti české kulturní scény

Tentokrát budou jejími hosty zpěvačka Hana Křížková a herec a hudebník Ondřej Rychlý.

2. duben 2023 26:09

Je to rytmický, hodně komplexní pohyb, říká o sportovní chůzi Eliška Martínková z Turnova

Sportovní chůze je lehkoatletická disciplína. U nás není tak populární jako jinde ve světě, ale úspěchy v ní slaví i naši sportovci. Jednou z nich je například jednadvacetiletá chodkyně z Turnova Eliška Martínková, sedmá žena z mistrovství Evropy a dvacátá z mistrovství světa, která přijala od Pavla Petra pozvání do pořadu Setkání u mikrofonu.

26. březen 2023 27:13

Jak souvisí bolavá záda s úmrtností supů? I to nám prozradil liberecký zoolog Jan Hanel

Ředitel liberecké zoo David Nejedlo, který je i jedním z moderátorů pořadu Setkání u mikrofonu, si tentokrát pozval svého kolegu, zoologa a kurátora ptačích chovů liberecké zahrady Jana Hanela. Povídali si tak hlavně o tom, proč je mnoho druhů dravých ptáků a mrchožroutů ve volné přírodě ohroženo, a jak zoologické zahrady pomáhají tuto situaci změnit.