Epizoda 1513. leden 2022

Poslechněte si podcast: Nejznámější český hlas pozná úplně každý, tvář si vybaví málokdo

Jeden z nejznámějších televizních hlasů v Česku, herec a dabér Filip Švarc má za sebou již tisíce rolí v průběhu téměř 30 let. Při poslechu jeho hlasu se lidem vybaví známí hollywoodští herci i oblíbené animované postavičky, jako například zebra Marty z Madagaskaru. O svém širokém hlasovém záběru, který pojme 17letého kluka i 60letého pána, se rozmluvil v dalším díle podcastu V Českém znění.

21:29

V českém znění

Vydává: Novinky.cz

Podcast o známých hlasech, neznámých tváří. To je pořad V českém znění doprovázený moderátorem Richardem Wágnerem.

Web

Epizoda 25Před týdnem 35:21

Mladé sestry Novákovy mají společnou vášeň, tatínka ale musely přesvědčovat

Sestry Adéla a Klára Novákovy začaly dabovat už v devíti letech. Kromě rodinného pouta spolu sdílí právě velikou vášeň k dabingu. Hlas Kláry Novákové můžete znát z animovaného filmu Ledové království a Adéla Nováková ho propůjčila postavě z filmu Barbie. Do podcastu V českém znění si sestry pozval dabér Richard Wágner.

Epizoda 24Před 3 týdny 24:12

Milovník krevet z Forresta Gumpa animáky zrovna nemusí

Svůj hlas propůjčil Robertovi De Niro, Jeffovi Bridgesovi, Davidu Lynchovi, spojen je i s Bubbou z Forresta Gumpa. Několik let provázel postavu Hercula Poirota nebo Horatia Caina. Řeč je samozřejmě o Jaromíru Medunovi, který je dalším hostem Richarda Wágnera v podcastu V českém znění.

Epizoda 232. červen 2022 30:45

Věčně vysmátý herec je hlasem mnoha známých reklam, daboval od rána do večera

Herec a dabér Michal Holán patří bezesporu mezi českou dabingovou špičku. Kromě Kobry 11 nebo Šmoulů se stal dvorním dabérem mnoha českých reklam a svého času zvládl i 50 dabingů týdně. Tentokrát si ho do podcastu V českém znění pozval dabér Richard Wágner.

Epizoda 2219. květen 2022 34:21

Tři generace českých Spider-Manů se potkaly na jednom místě

Víte, co spojuje herce Jana Maxiána, Matouše Rumla a Adama Mišíka? Všichni propůjčili hlas legendárnímu Spider-Manovi. O dabingu postavy, která řadu lidí provází už od dětství, si společně povídali s dabérem Richardem Wágnerem (Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství) v pořadu V českém znění.

Epizoda 215. květen 2022 23:11

Mladí čeští herci si s aktuálním hitem Netflixu užili své, jediné slovo zkoušeli třicetkrát

Seriál Heartstopper (Srdcerváči) z dílny Netflixu se stal doslova přes noc celosvětovým hitem. Pokud seriál sledujete v češtině, pak vám jistě neunikly hlasy herců Jindřicha Žampy a Filipa Vlastníka, které si do pořadu V českém znění pozval dabér Richard Wágner

Epizoda 2021. duben 2022 34:51

Český profesor Snape drtil v ruce golfový míček, na výsledku je to znát

Profesor Snape, Kocour v botách nebo Iron Man. Ti všichni mluví na českých obrazovkách hlasem herce Aleše Procházky. Proč mu při ztvárnění přísného profesora Snapea režisér doporučil drtit v ruce golfový míček? A jak je možné, že během dabingu Toma Hankse první půl hodiny netušil, koho dabuje? Podívejte se na další epizodu pořadu V českém znění, nebo si ji poslechněte v audio verzi v přehrávači.

Epizoda 197. duben 2022 19:20

Tímto hlasem zpívaly princezny z pohádek vašeho dětství

Desítky dabingových rolí, primárně pěveckých. Ariel, Kráska a zvíře, Nala ze Lvího krále, Jenny z Forresta Gumpa. Všechny tyto role spojuje jedno: Zpívaly nebo mluvily hlasem Jany Mařasové. Jméno vám možná až tak povědomé není, hlas ale určitě ano. Propůjčila ho totiž všem významným hrdinkám od Disneyho v 90. letech.

Epizoda 1824. únor 2022 21:04

Role zákeřných bab a drben si už česká herečka neodpáře

Její hlas díky hlubokému chrápláku patří k těm nezapomenutelným. Při jeho poslechu se vám hned vybaví například Skinnerova matka ze Simpsonových nebo teta Yetta z Chůvy k pohledání. A pokud se ve filmu mihne role drbny či zákeřné baby, s velkou pravděpodobností ji bude dabovat ona. Sama ale stereotypní role nemá ráda. O dabingových zkušenostech přišla do podcastu V českém znění pohovořit herečka Ludmila Molínová.

Epizoda 1710. únor 2022 30:42

Není to zelená postavička, přesto jeho hlas v reklamách okamžitě poznáte

Hlas českého herce a dabéra Zdeňka Mahdala zřejmě není nutné dlouho představovat. Kromě toho, že jej můžete slyšet v celé řadě reklam, však daboval společně s Magdalénou Reifovou legendární sitcom Chůva k pohledání. I na něj zavzpomínala dvojice v dnešní epizodě podcastu V českém znění.

Epizoda 1627. leden 2022 29:05

Miláčkovi španělských žen dává hlas známá tvář

Herec Jan Šťastný se řadí k těm umělcům, kterého diváci snadno poznají nejen podle tváře, ale i po hlase. Jeho sametový hlas už neodmyslitelně patří například ke španělskému miláčkovi žen Antoniu Banderasovi, ale i mnoha padouchům.