11. leden 2022

Poslechněte si podcast: Nejvíc jsem si užil první mistrovský titul s Plzní, to bylo velké, usmívá se Roman Hubník

Patří do slavné stoperské líhně Sigmy Olomouc, která dala světovému fotbalu jména jako Tomáš Ujfaluši, David Rozehnal nebo aktuálně Tomáš Kalas. A stále na Hané válí.

22:41

Větrník - Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Web

Před týdnem 30:41

S vozíkem život nekončí. A je krásné, když někomu ukážete cestu, říká šéftrenérka para atletiky

„Chtěla jsem vědět, jak mám postupovat, když mi na tělocvik přijde dítě s handicapem.“ Tato věta ji odrazila do světa tělesně postižených sportovců. Mezinárodní technický delegát pro atletiku i para atletiku, mezinárodní rozhodčí, šéftrenérka para atletiky, milovnice cestování doktorka Iva Machová.

Před týdnem 22:22

Charita mi pomáhá dívat se na lidi jinýma očima, říká nositelka ceny Křesadlo Aneta Zavadilová

Získala ji v kategorii sociální služby. Už od svých čtyř let spolupracuje s Charitou Litovel. Během kovidové pandemie, kdy bylo město uzavřeno, organizovala a koordinovala zásobování mnoha lidí. „Šlo hlavně o jídlo a léky pro seniory,“ upřesňuje Aneta Zavadilová.

Před 2 týdny 31:43

V 82 letech cvičí, organizuje zájezdy a raftuje. Život si užívám naplno, usmívá se Jiřina Vepřeková

Dělá lektorku a civičitelku tradičních čínských cvičení, raftaří, organizuje turistické zájezdy a hlavně je to velká velká bojovnice. To je 82letá Jiřina Vepřeková z Olomouce.

Před 2 týdny 28:12

Neposedím, pořád mám potřebu něco dělat, říká s úsměvem klavírista Matyáš Novák

Jeden z našich nejtalentovanějších umělců se připravuje na prestižní klavírní soutěž do španělského Santanderu a na soutěž Ference Liszta v holandském Utrechtu. „Pokud se člověk umístí na prvních třech místech, má zajištěnou kariéru,“ vysvětluje Matyáš Novák.

Před 3 týdny 31:35

Balet je pro desetiletou Esther Kubesovou vášeň, která se stupňuje. Co je jejím snem?

Pro tanec se rozhodla ve dvou letech. Už tenkrát se snažila chodit po obrácených prstech. Estherčiným snem je studovat na konzervatoři, příští rok bude dělat přijímací zkoušky v Praze a Brně. „Vím, co po mě budou chtít, a vím, že se mám pořád co učit,“ říká skromně.

Před 3 týdny 26:38

Věřím, že na Závodě míru v Jeseníkách uděláme dobrý výsledek, říká reprezentant Pavel Bittner

Mladý cyklistický talent z Olomoucka patří k velkým příslibům. Přes covidová omezení posledních let stihl být druhý na Mistrovství Evropy a stříbra si cení.

26. květen 2022 26:47

Hrdina obětuje život za to, čemu věří. Tak jako v roce 1942 parašutisté, říká historik Pavel Kopeček

Atentát na Reinharda Heydricha z 27. května 1942 výrazně ovlivnil úsek dějin, kterými se podrobně zabývá Pavel Kopeček z Katedry společenských věd Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. „Bývá označován za nejvýznamnější čin českého odboje v období druhé světové války,“ vysvětluje.

25. květen 2022 30:28

Zoolog Jiří Šafář byl v Africe divokým slonům na dva metry. Kdyby slonice chtěla, omotá si mě, říká

Být divokým zvířatům takhle na blízko. Je to sen, nebo noční můra milovníka exotických zvířat? První možnost je správná. Alespoň to potvrdil zoolog Jiří Šafář z olomoucké pobočky Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky.

19. květen 2022 29:39

Zkušená sestra se pozná podle toho, že mluví s pacientem, říká držitelka titulu Sestra mého srdce

Komunikace je podle vrchní sestry I. interní kliniky - kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc Dagmar Hetclové tou nejdůležitější zbraní, kterou sestry mají. „Provázejí pacienta onemocněním,“ vysvětluje.

13. květen 2022 32:01

Baráž s Táborem byla hodně náročná, přiznává hokejový trenér Draků Šumperk Lukáš Majer

Působí velmi mladistvým dojmem, u mládeže prošel střídačky mládeže v Prostějově, Kralupech a Českých Budějovicích. Nově se stal hlavním koučem A-týmu Šumperka.