Pochlap se
11. září 2022

Poslechněte si podcast: Největší strach mám ze samoty, přiznává fotbalista Lukáš Vácha

Lukáš Vácha je fotbalista, kapitán rezervního týmu Sparty a bývalý reprezentant, který kvůli vážným zraněním musel přehodnotit celou svou kariéru a rozhodnout se, zda je pro něj důležitější fotbal, nebo zdraví a rodina.

55:49

Pochlap se

Vydává: Český rozhlas

„Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček. V rozhovorech s kluky a muži z různých společenských bublin otevírá otázky dnešní maskulinity. Co vlastně dnes znamená být chlap, kdy kluci brečí a jaké mají vzory?

Web

Před týdnem 44:35

Uráží mě, když lidi posílají mou rodinu domů. Stereotypy ale mizí, říká novinář Viet Tran

Hostem Pochlap se je Viet Tran, známý také jako Vietnamec z Hané. Třicetiletý novinář, reportér a fotograf se narodil v Kroměříži, pracuje pro celostátní televizi a na sociálních sítích často komentuje aktuální dění. Václav Rouček si s ním povídal o vyrůstání na Moravě, novinařině i stereotypech, se kterými se v Česku setkává.

Před 3 týdny 46:56

Zakázal jsem si fňukat a litovat se, říká kuchař Jiří Babica

Kuchař a moderátor, který po vyučení vařil v Německu a u nás se proslavil kulinářským pořadem. Coby otec dvou dětí teď vytváří internetový obsah na kanálu Babicova televize. Václav Rouček si tentokrát do Pochlap se pozval Jiřího Babicu, s kterým se bavil o rodině, emocích, bohémství i jeho legendární hlášce.

13. srpen 2023 36:51

Na vesnici se nechceš skrývat. Vyoutoval jsem se v 16 letech, říká starosta Tetína Matěj Hlavatý

Devětadvacetiletý politik, starosta obce Tetín, na sociálních sítích ho sledují desítky tisíc lidí. Václav Rouček tentokrát v rámci Prague Pride Weeku v Pochlap se přivítal Matěje Hlavatého, se kterým si povídal o tom, jak se v mladém věku dostal k politice, jak prožíval období coming outu a co všechno řeší starosta malé vesnice.

16. červenec 2023 35:20

Lžu tátovi s těžkou demencí, že máma ještě žije. Je to pro něj lepší, říká moderátor Aleš Zbořil

Moderátor, scenárista, herec a otec dvou dětí, který po studiích na JAMU účinkoval v několika televizních pořadech, než ho potkala osudová role – AZ-kvíz. Hostem Pochlap se je Aleš Zbořil, se kterým si Vašek povídal o jeho mládí, 26 letech moderace jednoho pořadu a také o tom, jak aktuálně prožívá náročné období, ve kterém se stará o tatínka trpícího těžkou demencí.

3. červenec 2023 45:36

Chlapecká kapela byla splněný sen. Sláva mi zamotala hlavu, říká herec a zpěvák Braňo Polák

Herec, zpěvák, tanečník, bývalý člen skupiny A-TAK, nyní je známý z muzikálů i díky roli v dnes již kultovním filmu Snowboarďáci. Hostem Pochlap se je Braňo Polák, se kterým Vašek probral, jak vypadal jeho přechod ze slovenské vesnice do Prahy, jak zvládal slávu na přelomu milénia a jak se mu změnil život po padesátce.

18. červen 2023 38:39

Moje obrazy jsou jako balkánská diskotéka, říkám tomu turbofolk, popisuje Jan Vytiska

V malbě používá prvky folkloru i popkulturní symboly, v hudbě byl zpěvákem post-punkové skupiny Johnny the Horse a nyní je členem dua Body of Pain. Hostem nového Pochlap se je malíř a muzikant Jan Vytiska. Václav Rouček s ním probral dětství na Valašsku, významy jeho obrazů, začátky hudební dráhy i momentální výstavu s názvem Rituály prokletých srdcí.

4. červen 2023 40:29

Svět není v dobrý kondici. Dojímají mě lidi, kteří tomu žijí navzdory, říká moderátor Pavel Sladký

Filmový kritik, publicista, otec tří dětí a autor několika pořadů. Hostem nového Pochlap se je Pavel Sladký, který také na Radiu Wave už 17 let moderuje cestovatelský magazín Casablanca. Václav Rouček s ním probírá, jak se proměňuje zobrazování maskulinity ve filmech, co mu přináší podcast o cestování a které věci ho dojímají.

21. květen 2023 42:50

Žiju v uzavřené bublině, poznávat nové lidi mi dělá problém, přiznává NobodyListen

Devětadvacetiletý producent, skladatel a DJ, člen VR/NOBODY, zakladatel Addict, nepravidelné série hudebních parties, coby model fotí pro prestižní značky. Do Pochlap se zavítal Vaškův dlouholetý parťák Jakub NobodyListen Strach. Spolu se bavili o těžkém období během rozchodu, terapii, životě v bublině, ale také o tom, jak s odstupem vnímá kauzu okolo polibku s Jordanem Hajem.

7. květen 2023 45:33

Ježíš by doporučil lidem, aby šli na terapii, říká farář Petr Wagner

V Pochlap se Václav Rouček tentokrát přivítal faráře Církve československé husitské Petra Wagnera. Ten zároveň působí jako zpěvák v rockové kapele Safenat Paneach a na Radiu Wave moderuje pořady Hergot! a Špína. Petr se v rozhovoru otevřel o tom, jak vypadalo jeho dětství v nábožensky založené rodině v osmdesátých letech, o vztahu s otcem a promluvil také o svých zkušenostech s terapií.

23. duben 2023 45:57

Muži moc neumí mluvit o emocích. Je to hrozná škoda, říká herec Vojtěch Vodochodský

Ohnivý kuře, Iveta, Případ Roubal, Král Šumavy nebo Arvéd. To je jen malý výčet tvorby herce Vojtěcha Vodochodského, který byl hostem podcastu Pochlap se. Moderátor Václav Rouček si s ním povídal o jeho vztahu s otcem, tématu toxické maskulinity, ale také o připravovaném filmu Vlny o vysílání Československého rozhlasu v době sovětské okupace.