Myšlení první ligy
10. prosinec 2016

Poslechněte si podcast: „Největší nezdar? Nepodařilo se mi aplikovat lidský přístup zdravotníka k pacientovi,“ říká Czudek

Pro lékaře je smrt denním chlebem. I když jsou ale každý den přítomni lidským tragédiím, musí se zachovat profesionálně. Lidský přístup od zdravotníka v takových situací ale podle onkologa Doc. MUDr. Stanislava Czudka,CSc. chybí. I v tom vidí největší nezdar. O těžkých chvílích, ale také o úspěchu, hovořil s koučem, mentorem a bývalým prezidentem společnosti Microsoft pro Evropu Janem Mühlfeitem na rádiu Zet.

12:15

Myšlení první ligy

Vydává: Rádio Z

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.

Web

Před pěti dny 19:15

Podnikatel Tomáš Řehořek: Rozjet podnikání v estetické medicíně bylo před patnácti lety jednodušší než dnes

„Chtěli jsme se odlišit a být jiní, fungovat tak, abychom byli za nějakou dobu lídry trhu,” říká jednatel Petra Clinic Tomáš Řehořek, který byl hostem podcastu Myšlení první ligy na Rádiu ZET. K estetické medicíně se dostal před 17 lety, když poznal svou ženu Petru. „Kdybych nepotkal svou manželku, osud by mě asi unášel jiným směrem. Možná ekonomickým nebo do korporátu.” 

Před týdnem 21:37

Jsem rád, že dnes už nás hráči oslovují i sami, říká sportovní agent Erik Neuschl

„Náš primární fokus je na fotbal, ale zastupujeme i jiné sportovce, třeba alpské lyžaře či biatlonisty. Před několika lety jsem si dal za cíl dostat agenturu na český a slovenský trh a být doma i v několika dalších zemích. Snažíme se krok za krokem dostávat do zahraničí,” říká sportovní agent Erik Neuschl, který byl hostem Myšlení první ligy na Rádiu ZET. 

Před 2 týdny 20:31

Jsem z neumělecké rodiny, říká režisérka Beata Parkanová

Na oběžnou dráhu okolo zeměkoule by vyslala citát básníka Novalise: „Kam vlastně jdeme? Vždy jen domů.“ „Vzpomenu si na to, když jsem odpojená sama od sebe a nesmyslně sleduju ty pozemské bitvy a věřím v ně,“ říká režisérka a scénáristka Beata Parkanová, která byla hostem pořadu Myšlení první ligy na Rádiu ZET.

Před 3 týdny 18:51

Adam Helcelet: Po ukončení kariéry by mě naplňovala atletická akademie

„Když manželka Denisa (dříve Rosolová) ukončila v roce 2017 kariéru, rozhodli jsme se založit Kemp vítězů, kde Denča chtěla předávat svoje zkušenosti dál. Náš hlavní plán byl probudit v dětech lásku ke sportu. Není to zaměřené čistě jen na atletiku, ale je to dobrá příprava i pro ostatní sporty,” říká desetibojař Adam Sebastian Helcelet, který byl hostem pořadu Myšlení první ligy na Rádiu ZET. 

2. září 2022 20:30

Dnes se na dabing chvátá a tím ztrácí kvalitu, říká dabérka Phoebe ze seriálu Přátelé

Možná jí nepoznáte z televizních obrazovek, ale podle hlasu nepochybně. Její nejvýznamnější prací bylo dabovat Phoebe Bufetovou v kultovním seriálu Přátelé. Stanislava Jachnická byla hostem Myšlení první ligy.

26. srpen 2022 17:57

Baseball mi hned od začátku nešel, říká první český profesionální baseballista Jakub Sládek

„Jako mladý jsem miloval hokej. Myslel jsem si, že ho budu i hrát. Na základní škole ale otevřeli baseballovou třídu. Byl to jeden ze sportů, který mi od začátku nešel. Nesnáším prohry,” říká Jakub Sládek, který byl hostem Myšlení první ligy na Rádiu ZET. V šesti letech si po těžké borelióze prošel astmatem. „Nikoho vůbec nenapadlo, že bych mohl být sportovec.” 

12. srpen 2022 19:07

Moje silná stránka je integrace nových sportů do stávajícího sportovního prostředí, říká Zdeněk Ledvina

„Jsou tu silné svazy fotbalu, hokeje i tenisu, ale pak je tu spousta malých sportů, které mají problém dostat se na sportovní scénu. Zhruba před dvěma lety jsem se dostal k České asociaci esportu, která byla na začátku. Řešili jsme, že chtějí vstoupit do sportovního prostředí a jak jim pomoci. To je moje silná stránka,” říká Zdeněk Ledvina, který byl hostem pořadu Myšlení první ligy na Rádiu ZET. 

5. srpen 2022 18:13

Drze jsem napsala a ono to vyšlo, říká kondiční trenérka Sparty

,,Tatínek chtěl kluka, tak mě k fotbalu vedl odmalička. Maminka mě zkoušela dávat na gymnastiku a jiné sporty, ale fotbal u mě vyhrál. Když jsem dokončila školu, řekla jsem si, že zkusím drze napsat na Spartu, jestli nepotřebují kondičního trenéra, a do pár dní jsem měla odpověď,” říká Pavla Satrapová. 

1. srpen 2022 18:03

Markéta Navrátilová: Po autonehodě jsem sport vzdala

„K foťáku jsem se dostala jak slepá k houslím. Sport jsem po autonehodě vzdala a trénovat jsem nikdy nechtěla. Ležela jsem bezprizorně na gauči a maminka mi přinesla ústřižek z novin s větou, že mě přihlásila na kurz focení, tak jsem začala fotit,” popisuje své začátky sportovní fotografka Navrátilová, která byla na Rádiu ZET hostem podcastu Myšlení první ligy. 

22. červenec 2022 18:14

Pejskaři vedou, výrobu máme i v Asii, říká výkonný ředitel Rejchrt

,,Za dob komunistů byl trendy název zverimex. My potřebovali něco údernějšího, co bude vystihovat to, že jsme nejlepší, proto Super Zoo. Hlad po kvalitní prodejně zvířecích doplňků a krmiva mezi lidmi je. Rozrostli jsme se s prodejem do 6 evropských zemí a vyrábíme v České republice, Evropě i Asii,” říká Luboš Rejchrt, výkonný ředitel Plaček Pet Products.