Quest
17. červen 2022

Poslechněte si podcast: Největší herní svátek letos nikoho neoslnil. Nejočekávanější sci-fi Starfield děsí generičností

Jarda, Šárka a Lukáš se stejně jako široké hráčské publikum těšili na tradiční červnovou výstavu E3. Ta ovšem letos i kvůli obavám z pandemie nepřišla. Místo toho ji zasuploval notně rozdrobený týden plný streamů, kde se objevilo minimum drahých titulů pro střední proud, které letos extrémně ustoupily nezávislé produkci.

50:34

Quest

Vydává: Český rozhlas

Hrajete hry? Nebo jste je třeba kdysi hráli, a teď nevíte, kde s nimi znovu začít? Ať už spadáte do jakékoliv kategorie, pořad Quest si dal za cíl vás jejich světem provést.

Web

Před týdnem 45:19

Když se spojí Jméno růže a Disco Elysium: Detektivní Pentiment není jen oživlou středověkou kronikou

Studio Obsidian v minulých dnech vydalo svou detektivní adventuru Pentiment, která se od zbytku jeho tvorby liší hned v několika ohledech – kupříkladu v ní nejsou žádné souboje, odehrává se v Bavorsku v 16. století a vývojářský tým v ní dává plný průchod svému nadšení do evropské historie.

Před 2 týdny 39:26

Z boha války otcem puberťáka. God of War Ragnarök je opět nabitý severskou mytologií, emocemi i akcí

Když se po letité pauze v roce 2018 vrátila série God of War, stala se okamžitým příkladem toho, jak lze obnovit zašlý lesk herních značek. Čerstvý God of War Ragnarök už sice podobnou revoluci neslibuje, ale pokračuje v nastaveném trendu, což minimálně fanouškům a fanynkám předchozího dílu k dosažení pomyslné laťky nejspíš bude stačit.

Před 3 týdny 48:09

V kampani nového Call of Duty: Modern Warfare II se to hemží kulturní apropriací a stupiditou

Call of Duty: Modern Warfare 2 sice už jednou vyšlo v roce 2009, ale nenechte se zmást. Nový díl, který v podtitulu zaměňuje arabskou číslici za římskou, není žádným remakem, ale naprostou novinkou, která ideologicky na 13 let starou epizodu v mnohém odkazuje. Jinak se ale snaží tvářit čerstvě. Vyjma grafické stránky to ale není žádná sláva.

21. říjen 2022 45:10

Quest: Máte po Prstenech moci chuť na víc Pána prstenů? Ukojit ji může třeba Lord of the Rings Online

Skončila první sezóna seriálu Pán prstenů: Prsteny moci z produkce amerického Amazonu. Názory na něj se různí, spousta diváků a divaček se ale shodne na tom, že po jejím zhlédnutí nemá světa J. R. R. Tolkiena dost, případně si chtějí spravit chuť. Pokud už knižní předlohu znáte nazpaměť stejně jako filmy Petera Jacksona, možná vás potěší fakt, že i herní knihovna Pána prstenů je poměrně bohatá a má co nabídnout příznivcům nejrůznějších žánrů.

14. říjen 2022 49:49

Českou RPG adventuru 1428: Shadows over Silesia mohou hrát i nevidomí, je ale jaksepatří tuhá

Jarda se s Lukášem a Šárkou podělí o své dojmy z hraní 1428: Shadows over Silesia, tuzemské RPG fantasy adventury, která je z větší části dílem jediného vývojáře, Petra Kubíčka alias KUBI Games. Společně pak také přicházejí s doporučeními na méně často zmiňované české hry, které si ale nezaslouží být zapomenuté.

7. říjen 2022 42:49

Quest: Laskavý humor adventury Return to Monkey Island není boomerský, renesanci žánru ale nespustí

Kdo z fanoušků a fanynek adventur by neznal Monkey Island. Když jeho duchovní otec Ron Gilbert na začátku roku oznámil návrat populární pirátské série pod svou taktovkou, setkal se s nadšením pamětníků i poměrně drsnou kritikou zvoleného výtvarného stylu. Výsledek pohladí na duši především nostalgiky, o moc větší ambice ale nakonec nemá.

16. září 2022 49:17

Co se stalo s Marissou Marcel? Immortality Sama Barlowa bourá hranice mezi hrou, filmem a realitou

Ne jeden, ale rovnou tři. Immortality herního designéra Sama Barlowa a jeho studia Half Mermaid se vzletně nazývá trilogií, tvoří ale nerozdělitelný celek jdoucí po stopách fiktivní herečky, která měla všechny předpoklady ke slávě. Za co nejnovější hit na poli interaktivních filmů sbírá nejvyšší hodnocení předních herních kritiků?

9. září 2022 43:01

Nové Saints Row je boomerský dopis pro generaci Z, který se nevyplatí číst

Série Saints Row platí v žánru městských akcí za mladší, barevnější a mnohem šílenější sestru serióznější satiry Grand Theft Auto. V čerstvém srpnovém díle se od svých předchůdců tonálně mermomocí snaží odlišit, podle Šárky je ale výsledkem nezábavný paskvil a skanzen zastaralého herního designu, který si ani v nejmenším není jistý, koho by vlastně chtěl bavit.

2. září 2022 46:13

Pandemická pauza Gamescomu neprospěla. Největší herní veletrh se musel obejít bez velkých pecek

Šárka se vrátila z herního veletrhu Gamescom 2022, který se po tříleté pandemické pauze konal v německém Kolíně nad Rýnem. Ten spolu s ní navštívilo přes čtvrt milionu lidí, ale musel se obejít bez dřívějších vystavovatelských stálic, jakými jsou Sony, Nintendo nebo Activision Blizzard. Prostor vyniknout tak dostaly spíš menší tituly, na které by se jinak nejspíš nedostalo, pochybnosti o budoucnosti velkých herních akcí jsou ale nasnadě.

19. srpen 2022 47:21

Two Point Campus je nejnovějším přírůstkem do žánru netradičních tycoonů, ale ne tím nejlepším

Když Two Point Hospital před několika lety navázal na humorné choroby z legendárního Theme Hospital, málokoho by asi napadlo, že jeho další díl vymění nemocniční prostředí za vysokou školu. Two Point Campus se snaží si z amerického univerzitního klima utahovat podobným způsobem, coby manažerská simulace ale za nemocničním předchůdcem dost pokulhává.