Zprávy z Vysočiny
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Největší bleduliště na Vysočině rozkvetlo

Na Vysočině rozkvétají bledule. Jejich naleziště jsou v regionu poměrně rozsáhlá a lákají mnoho návštěvníků. Vidět je lidé mohou například v přírodní rezervaci Jechovec, v údolí Chlébského potoka nebo u Želetavy na Třebíčsku. Vůbec největší plocha posetá jarními květy je pak v rezervaci Staré Ransko u Ždírce nad Doubravou.

01:59

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Dnes 02:15

V šesti obcích na Vysočině si v sobotu zopakují komunální volby

Po volbách se tam nedohodli a znovu už nikdo z nich nekandiduje. Řeč je o Lhánicích na Třebíčsku, které vedla od podzimu jen starostka.

Včera 02:09

Peníze z krajského příspěvku mají prodloužit sezónu na zámku v Polici

Police na Třebíčsku plánuje rozšíření sezóny na tamním zámku. Turisty tam provádí v červenci a srpnu, obec by ale chtěla památku otvírat i v červnu a případně i září.

Včera 01:30

I přes vysoké teploty se ve Vysočina aréně stále ještě lyžuje

I ve dvaceti stupních se na Vysočině ještě dá lyžovat. Desítky sportovců denně navštěvují třeba běžecké tratě ve Vysočina aréně. Jak to tam teď vypadá a jak dlouho ještě budou k dispozici?

Před dvěma dny 01:52

V Jihlavě vznikla nová hala pro trénink hokejistů

Trénovat hokejové dovednosti nebo si jen tak zabruslit s přáteli bylo v Jihlavě poslední rok téměř nemožné. Teď ale ve městě začala fungovat nová malá hala.

Před dvěma dny 02:27

Obce na Vysočině mají elektromobily čím dál víc v oblibě

První elektromobily začaly obce na Vysočině používat zhruba před pěti lety. Jaké jsou jejich zkušenosti, vydržely u nich, nebo se vrací k fosilním palivům?

Před dvěma dny 02:05

Pelhřimovská nemocnice otevřela dveře studentům gymnázíí

Studenti gymnázií se mohli podívat, jak vypadá práce v pelhřimovské nemocnici. Po odděleních je provedli přímo primáři a vysvětlili jim náplň zaměstnání ve zdravotnictví.

Před třemi dny 02:34

Luxusní ubytování se dá na Vysočině najít i ve staré trafostanici

Alternativní bydlení je v kursu a v České republice se v posledních letech rozvíjí také fenomén tzv. tiny housů.

Před třemi dny 02:05

Žena z Jihlavska našla svůj dům v exekuční dražbě, přestože nemá žádný dluh

Představte si situaci, že nemáte nesplácené dluhy a přesto najdete svůj dům na realitním serveru v exekutorské dražbě. Jeden takový příběh se stal Vysočině.

Před čtyřmi dny 02:19

Pelhřimovská radnice chce na náměstí vrátit tajně pokácené stromy

Před půl stoletím nechali pelhřimovští radní na náměstí pokácet čtveřici vzrostlých lip. Stromy padly k zemi v noci a tajně, vedení města se obávalo hněvu obyvatel. Teď by se stín a šumění listí mohly k lavičkám okolo historické kašny vrátit. V Pelhřimově natáčel redaktor Milan Soldán.

Před čtyřmi dny 02:03

Na zámku v Telči začne turistická sezona později

Zatímco na většině památek v Česku začne za dva týdny turistická sezona, zámek v Telči zůstane na začátku dubna zavřený. Proč? To zjišťoval redaktor František Jirků.