Čistá hra Martina Procházky
23. květen 2023

Poslechněte si podcast: Procházka: Kanaďané mají chování mistrů světa, ale někdy se jim to může vymstít. I na šampionátu

Na světovém šampionátu v Rize a Tampere jde do tuhého. V závěrečném duelu základní skupiny v přímém souboji o druhé místo čeští hokejisté vyzvou Kanadu a už ve čtvrtek startuje vyřazovací fáze turnaje. Jak vidí šance českého týmu Martin Procházka? Věří v bitvě o postup do čtvrtfinále více Slovákům nebo Lotyšům? Jaká je na mistrovství světa situace ohledně českých brankářů? Líbí se Procházkovi formát světového šampionátu? Poslouchejte přímé přenosy z MS v hokeji.

38:14

Čistá hra Martina Procházky

Vydává: Český rozhlas

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa Martin Procházka.

Web

Před třemi dny 43:37

Trenér Gross má nadhled a na lavičce Sparty mu to může s Hořavou fungovat, myslí si Procházka

Ve čtvrtek 14. září odstartoval nový ročník hokejové extraligy a moderátoři Filip Šedivý a Petr Tomášek s Martinem Procházkou v pořadu Čistá hra probírají podobu dresů u jednotlivých klubů, ale také vzpomínají na nejsvéráznější trenéry. Byl Martin Procházka sběratelem hokejových dresů? Myslí si, že bude fungovat spojení kouče Václava Varadi a Pardubic? Poslechněte si celou Čistou hru a užívejte si hokejovou extraligu ve vysílání Radiožurnálu Sport.

Před týdnem 41:17

Vlasák: Naše vize se nemění. I kdybychom měli vyšší rozpočet, tak budeme v Plzni dávat šanci mladým

Dva velcí kamarádi a bývalí spoluhráči se sešli ve studiu Radiožurnálu Sport. V pořadu Čistá hra Martin Procházka totiž promluvil současný sportovní ředitel hokejové Plzně Tomáš Vlasák. Společně zavzpomínali na zisk zlatého hattricku, ale také na souboje Slavie s Kladnem. Jakou vizi má Vlasák se západočeským klubem a co čeká od nadějného hokejisty Adama Benáka? Užijte si celý rozhovor a od čtvrtka 14. září poslouchejte hokejovou extraligu ve vysílání i na internetu.

Před 2 týdny 36:35

Mentální kouč Jelínek: V Tampě hokejový trenér dítěti nenahraje, pokud si neklepne nebo nekřikne

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal hokejový trenér a mentální kouč Marian Jelínek. V pořadu Čistá hra Martina Procházky se bavil o stavu flow nebo o výchově a sportování dětí. Jak by měl fungovat ideální vztah mezi trenérem a rodičem dětí? Zažil Martin Procházka během kariéry práci sportovního psychologa? S jakým hokejovým klubem bude Jelínek v nadcházející sezoně spolupracovat? Pozoruje víc gesta na střídačce nebo dění na ledě? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 3 týdny 43:14

Ke zkušeným hráčům jsem měl respekt. Zkrátil bych komerční přestávky a přidal důraz, říká Procházka

Už za dva a půl týdne odstartuje nový ročník hokejové extraligy. Co Martin Procházka říká na kádr Kladna, který má vysoký věkový průměr? Odsekl někdy šampion z Nagana zkušenějším hráčům, kteří kolem něj byli v kabině? Co mu na současném stylu hokeje chybí a co by vrátil? Přijdou mu změny v extraligových pravidlech před novou sezonou logické? Co mu vadí na dlouhých komerčních přestávkách? Poslechněte si hokejovou talkshow Čistá hra.

22. srpen 2023 42:37

Hokejový agent Hamal: Draisaitl může mít ještě lepší smlouvu. Na Krejčího se vyptávali i Švýcaři

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport a pořadu Čistá hra Martina Procházky přijal hokejový agent Jiří Hamal. Jaká pravidla fungují u vyjednávání s nejlepšími hráči NHL? Dá se v současnosti zajistit výhodná smlouva i bez agenta? Jak vzpomíná na konec hokejové kariéry a začátky v roli agenta? Jaké všechny hráče nyní zastupuje v NHL? Kolik týmů mělo zájem o služby Davida Krejčího před blížící se sezonou? To a mnohem víc nabízí aktuální díl pořadu Čistá hra Martina Procházky.

15. srpen 2023 44:56

Reprezentační kouč hokejistů do 18 let Čermák: Vtloukáme do kluků, že jsou v nejdůležitějším věku

Po úspěchu na Hlinka Gretzky Cupu usedl do křesla ve studiu Radiožurnálu Sport reprezentační trenér výběru do 18 let David Čermák. S Martinem Procházkou a Davidem Nyčem se bavil nejen o úspěšném turnaji, ale i plánech a vizích do budoucnosti nebo o výjimečnosti Adama Benáka. Mluví agenti až moc do práce mladých hokejistů? Poslechněte si celou Čistou hru, kde experti rozebírají ožehavá témata.

8. srpen 2023 28:55

NHL mi asi nebyla souzená, vzpomíná na svou kariéru hokejový agent Vůjtek

Pozvání do Čisté hry Martina Procházky tentokrát přijal Vladimír Vůjtek mladší, bronzový medailista z MS, extraligový mistr ligy se Spartou, hokejista se zkušenostmi z NHL a dnes hokejový agent. Společně s Martinem Procházkou a Jiřím Šlégrem mimo jiné zavzpomínal na utkání s Kanadou na MS v roce 1997 ve Finsku. Jaké hráče Vladimír Vůjtek jako agent zastupuje? A jak vzpomíná na začátky hokejové kariéry?

1. srpen 2023 39:51

Trenér Prospal: Koučovat národní tým by se mi líbilo, ale teď se těším na angažmá v AHL

Další zvučné jméno v Čisté hře Martina Procházky. V úterní hokejové talkshow zavzpomínal na úspěšnou kariéru, ale i smolné okamžiky bývalý útočník a nyní trenér v AHL Václav Prospal. Dvojnásobný světový šampion se těší, že v Rochesteru povede dvojici českých hráčů a také přiznal, že se nevzdává snu zaútočit na Stanley Cup v roli trenéra. Jak Prospal dopadl v hokejovém dotazníku, který připravili Martin Procházka a Filip Šedivý? Užijte si celý rozhovor.

25. červenec 2023 43:21

Reprezentační kustod Zdeněk Šmíd: Na mistrovství světa jsme jeli i čtyřicet hodin bez spánku

Co během letní pauzy dělá reprezentační kustod Zdeněk Šmíd? Musí být kustod pokaždé bavičem v kabině? Jaké extra nároky měl Jaromír Jágr? Jak Otakar Vejvoda vzpomíná na slavnou „Blue Line“? Co ho uchvátilo na Švédsku, kde zůstal několik let, i když parťáci Pavel Patera s Martinem Procházkou už odešli? Náš hokejový expert Martin Procházka se tentokrát spojil hned s dvojicí hostů. Poslechněte si celou Čistou hru.

18. červenec 2023 36:31

Trenér brankářů Orct: Kompletní obměna realizačního týmu reprezentaci pomůže

Hostem úterního pořadu Čistá hra byl majitel bronzové medaile z mistrovství světa v roce 1993 a v současnosti trenér brankářů v Litvínově Zdeňek Orct. S Martinem Procházkou zavzpomínal na společně strávené roky v dresu Kladna, ale také se vrátil k tomu, jak se v reprezentaci rozhoduje o nasazování brankářů do jednotlivých zápasů. Orct byl vyhlášený emotivními výlevy na ledě. Pomáhaly mu k lepším výkonům? Kolik času stráví u videorozboru? Užijte si hokejové léto s Čistou hrou.