Zprávy ČRo Ostrava
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Nejdřív si nic nepřejí, ale pak jsou příjemně překvapení. Ježíškova vnoučata v Krnově

Do pěti desítek domovů seniorů v Moravskoslezském kraji zamíří na Vánoce dárky od Ježíškových vnoučat. Díky dobročinné akci Nadace Českého rozhlasu se dostanou i k těm, kteří jsou sami a nemá je kdo obdarovat. Od pondělka si mohou lidé vybírat, která přání seniorům chtějí splnit. Jde o konkrétní věci, ale taky o jedinečné zážitky. Jako v Domově pro seniory v Krnově.

02:06

Zprávy ČRo Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Moravskoslezském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 01:58

Válka na Ukrajině udělala z ostravského historika manažera humanitární pomoci

Vojtěch Vlček od začátku invaze shání potraviny pro ukrajinské uprchlíky, z katolické fary v ostravské části Stará Bělá vytvořil logistické centrum, kde každý měsíc stovky běženců dostávají krabice naplněné třeba cukrem, pohankou, konzervami a sladkostmi pro děti. V úterý odpoledne za dobrovolnickou práci dostal sedmačtyřicetiletý Vojtěch Vlček ocenění ostravské radnice.

Před dvěma dny 00:16

V Opavě zdraží jízdné v městských autobusech a trolejbusech

V Opavě se od neděle zvýší jízdné v městské hromadné dopravě. Jednorázová jízdenka bude stát 20 korun místo dosavadních patnácti. Dlouhodobé jízdné podraží o 10 procent. Důvodem jsou podle opavské radnice rostoucí náklady na přepravu.

Před dvěma dny 00:15

Dobrovolní hasiči z městského obvodu Ostrava-Jih nabírají nové adepty

Sbor dobrovolných hasičů z městského obvodu Ostrava-Jih nabírá nové dětské zájemce. Podle vedení sboru se děti neučí jen jak pracovat s hadicí, ale i orientaci v přírodě a znalostem ekologie.

Před dvěma dny 02:02

Policisté v Beskydech kontrolovali připravenost řidičů na zimu

Pokuta až 2000 korun na místě hrozí řidičům, kteří vyjedou na sníh na letních pneumatikách. Jak jsou řidiči v Moravskoslezském kraji připraveni na zimu? Nezaskočilo je počasí podobně, jak to někdy vyčítají silničářům? Na to se zaměřili policisté společně s preventisty z BESIPu u Rožnova pod Radhoštěm.

Před třemi dny 01:34

Důl Frenštát v Beskydech začal mizet před očima. Těžká technika bourá první budovy

Začala demolice povrchové části dolu Frenštát v beskydských Trojanovicích. Obě podzemní jámy už jsou téměř zasypané a teď přišla řada na všechny budovy na povrchu. První z nich zmizí do konce roku.

Před třemi dny 01:41

Řidiči převozových sanitek z krnovské nemocnice prochází speciálním výcvikem

První polovina řidičů krnovských sanitek má za sebou kurzy bezpečné jízdy. Pro všechny šoféry svých převozových sanitek je v Ostravě organizuje tamní nemocnice. Měsíčně tam přepraví přes 1500 pacientů.

Před šesti dny 00:15

Správa CHKO Jeseníky varuje před vstupem do Údolí Bílé Opavy

Údolí Bílé Opavy na území Malé Morávky je zavalené sněhem. Správa Chráněné krajinné oblasti Jeseníky proto nedoporučuje výlet na tamní žlutou naučnou stezku. Ta totiž vede náročným terénem a je na ní několik nebezpečných úseků, kde hrozí pád do rokle.

Před týdnem 01:39

Nákladní automobily nad 12 tun ode dneška nesmějí jezdit po silnici I/56 v Beskydech

Každoročně se opakující zimní situace. Silnice I/56 v Beskydech zablokovaná uvízlým kamionem. To se má změnit. V úseku mezi Ostravicí a Bílou totiž ode dneška platí zákaz vjezdu pro kamiony nad 12 tun. A to bez ohledu na počasí až do konce března. Přestože už dříve byla za nepříznivého počasí silnice pro kamiony zavřená, vždy se našli řidiči, kteří se tudy pokusili projet.

Před týdnem 00:17

Po zrušení přísedících odejde z jednacích síní ostravského okresního soudu 170 lidí

Okresní soud v Ostravě vítá rozhodnutí vlády o snížení počtu přísedících. Z jednacích síní by mělo odejít 170 soudců z lidu. Pokud změna projde celým schvalovacím procesem, začne platit od poloviny příštího roku.

Před týdnem 00:15

Nová letecká linka propojí od června letiště v Mošnově s Podgoricou v Černé Hoře

Ostravské Letiště Leoše Janáčka nabídne novou linku do černohorské Podgorici. Spoj bude provozovat Air Montenegro a létat bude jednou týdně. Část kapacity letadel bude vyhrazená cestovním kancelářím.