Pochoutkový rok
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Nedostatek uheráku vedl k výrobě českého salámu Poličan. Oblíbená pochoutka bývala „podpultovkou“

Společnost Pejskar & spol., spol. s r.o. v Polici nad Metují se věnuje výrobě tradičních českých masných výrobků už od roku 1887. Právě tady se ve druhé polovině 70. let minulého století „narodila“ i chlouba Broumovska, Poličan, fermentovaný salám s „českou chutí“. Znárodněný podnik tehdy patřil pod Východočeský průmysl masný.

03:07

Pochoutkový rok

Vydává: Český rozhlas

Kulinární průvodce pro všechny milovníky jídla. Letošní ročník Pochoutkového roku odstartoval vaši oblíbenou soutěž tentokrát na sladko. Pochlubte se osvědčeným rodinným sladkým receptem a vyhrajte nové vybavení do kuchyně v celkové hodnotě 100 000 korun. Přihláška >>

Web

Před šesti dny 07:01

Dokonalý závin od Jany Havlíčkové je jednoduchý, levný, skořicový a říká se mu bramborová taška

Bramborové tašky jsou záviny z bramborového těsta naplněné moučkovým cukrem, dětskou krupičkou a mletou skořicí. Vláčnost pak těstu i náplni dodá sádlo. Budete překvapeni, jak jsou tyto zvláštní záviny vláčné a náplň šťavnatá. A přitom je to rychlý recept z levných surovin.

Před šesti dny 28:39

Poslechněte si: Pochoutkový rok 25. 9. 2022

Další soutěžní recept na sladko: Bramborová taška podle Jany Havlíčkové. Jak vybrat cukrářský sáček radí Josef Maršálek. Dršťky mohou být pochoutkou.

Před šesti dny 01:06

Jaký cukrářský sáček doporučuje profesionální cukrář Josef Maršálek?

Každý, kdo chce své upečené koláče a dorty ozdobit, by měl využít i cukrářský sáček s ozdobnou špičkou. Dorty pak budou vypadat ještě lépe a upečené řezy jako z cukrárny.

Před 2 týdny 08:23

Chuťově rozkošné a vláčné ořechové řezy tety Jarmilky upekla Alena Dušková z Lukavice

Malé dortíčky o velikosti vánočního cukroví vytvořila ze tří placek těsta, spousty vlašských ořechů a marmelády Alena Dušková z Lukavice u Letohradu ve východních Čechách. Nejlepší jsou odleželé třetí den. Zvláční a chutě z náplně prostoupí do těsta.

Před 2 týdny 27:06

Poslechněte si: Pochoutkový rok 11. 9. 2022

Další soutěžní recept na sladko: Ořechové řezy tety Jarmilky od Aleny Duškové. Jak udělat rovný korpus na dort radí Josef Maršálek. O historii Poličanu.

Před 2 týdny 01:22

Dokonalý dort závisí na rovně upečeném korpusu, připravte ho podle Josefa Maršálka

Na nejlepší dortový korpus na světě potřebujeme kvalitní recept a bez toho se nehneme. Dortové korpusy se většinou dělají ze šlehaných hmot, to znamená, že se šlehají celá vejce s cukrem anebo bílky. Do sněhu se potom přidává cukr.

Před 3 týdny 08:20

Nejlepší tvarohový nákyp s jablky jaký znáte, upekla Alena Furová podle 45 let starého receptu

Za Alenou Furovou jsme dorazili do Havlíčkova Brodu. Upekli jsme si s ní lehký jablečný dezert s tvarohem a ořechy. Silná vrstva ořechovo-tvarohového sněhu hezky drží na jablečné vrstvě a díky citronu chutná neskutečně svěže.

Před 3 týdny 28:24

Poslechněte si: Pochoutkový rok 4. 9. 2022

Další soutěžní recept na sladko: Tvarohový nákyp s jablky od Aleny Furové. Jak udělat parádní linecké těsto radí Josef Maršálek. Švestky jsou k vidění už spíš jen v zahradách. Recept na švestkovou nutelu.

Před 3 týdny 01:42

Recept na parádní linecké těsto podle Josefa Maršálka

Linecké těsto patří mezi křehká těsta. Je oblíbené pro svou máslovou chuť. Je to jedno ze základních těsta, které můžeme použít jako základ pro nejrůznější koláče.