Na cestách s Petrem Voldánem
17. duben 2023

Poslechněte si podcast: Nedobrovolné cesty Josefa Čapka. S Pavlou Apostolaki na posledních místech života slavného umělce

Naše další společné rozhlasové cestování bude poněkud netradiční. Navíc trochu smutně zabarvené. S novinářkou a cestovatelkou Pavlou Apostolaki se totiž vydáme po stopách nedobrovolných cest staršího z bratrů Čapků - Josefa, jehož úmrtí v dubnu roku 1945 si připomínáme.

32:36

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

Před týdnem 35:57

Ze školního kabinetu až na vrcholky And za tamní „královnou“ s Ivo Králíčkem a Petrem Voldánem

Doslova tak putujeme v dalším pokračování pořadu Na cestách s Petrem Voldánem. A to s Ivo Králíčkem, který na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové vyučuje biologii i matematiku a působí i na Katedře biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové.

Před 3 týdny 34:01

Nejen o fotografiích migrace milionů pakoní v Africe s „indiánem i lovcem“ Václavem Šilhou

Při poslechu dalšího pokračování pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" budete asi muset víc pustit "na špacír" vaši fantazii a představivost. A nebo se v pravidelné podvečerní pondělní hodince na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové i ČRo Pardubice orientovat podle fotografií u tohoto textu na internetu.

28. srpen 2023 27:08

Z kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové do celého světa! Petr Voldán a Jaroslav Pokorný vzpomínají

To byla cesta, kterou společně podnikli Petr Voldán a Jaroslav Pokorný při příležitosti Dne s Českým rozhlasem Hradec Králové. A připomněli si spolu s věrnými posluchači 100 let rozhlasového vysílání u nás.

21. srpen 2023 39:09

S mořským vlkem Rudolfem Krautschneiderem cestujeme po celém světě a taky jezdíme „prstem po mapě“

Rudolf Krautschneider je samorost. A tak mi připadá skoro příznačné, že kromě vášně pro plachetnice, moře a oceány, ho často můžete potkat v lese. Mořeplavec a dřevorubec je zajímavá kombinace. K té ještě musíme přidat další aktivity - stavitel lodí, spisovatel, ilustrátor, vydavatel.

14. srpen 2023 36:13

Na cestách s Janou Patkovou. V Kambodži odmítla ochutnat pavouky, v Turecku šla za mořskou pěnou

Zveme vás k dalšímu pokračování pořadu Na cestách s Petrem Voldánem - tentokrát se zkušenou cestovatelkou Janou Patkovou, která při putování světem také fotografuje nebo natáčí televizní dokumenty.

7. srpen 2023 35:07

Od baťůžkáře až k rozhlasu aneb Na cestách bez všech iluzí po celém světě s Miroslavem Konvalinou

S Mirkem Konvalinou se známe dlouho. I proto je tentokrát pokračování mého pořadu “Na cestách” trochu jiné. Řekněme občas osobnější, debata o cestování mezi bývalými kolegy, rozhlasovými zahraničními zpravodaji, se nese možná v konkrétnějším a do specifik novinářského cestování zasvěcenějším duchu.

31. červenec 2023 27:22

Partnerství psané historií aneb 960 kilometrů na kolech z Dolní Dobrouče do italského Rovereta

Z okresu Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji do nejsevernějšího italského regionu Trentino, to je trasa, po které budeme tentokrát putovat v pořadu Na cestách s Petrem Voldánem. A nebude to obyčejný výlet. Jak vám potvrdí v rozhovoru Lenka Winklerová a David Jakubec, dva z účastníků cesty mezi partnerskými městy Dolní Dobrouč a Marco, dnes už častí města Rovereto, znamenalo to totiž pro šest nadšenců překonat na kole úctyhodných 960 kilometrů.

24. červenec 2023 38:42

Na cestách s Miroslavem Náplavou: Pořád je co objevovat. Bez knížky a konvice na kávu neudělám krok

Živé vysílaní z budovy Českého rozhlasu Hradec Králové přivedlo k mikrofonu pořadu Na cestách s Petrem Voldánem cestovatelského „srdcaře" Miroslava Náplavu.

17. červenec 2023 30:37

Česko - svahilsko - masajský slovník je dílem Jiřího Rosy, Východočecha se srdcem Afričana

Na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové byl hostem pořadu Na cestách s Petrem Voldánem velvyslanec České Skalice pro Afriku, patron školy v Tanzánii, hudebník, „kioskář" od zámku v Ratibořicích a také muzejník Jiří Rosa.

3. červenec 2023 30:43

S cestovatelským kufříkem v Luhačovicích - nejen po stopách Čapka, Jiráska nebo Jurkoviče

Před letní dovolenkovou sezónou jsme se vydali na cestu skoro už prázdninovou i my. S rozhlasovým mikrofonem putujeme po Luhačovicích. Kam nejezdily jen zmíněné osobnosti s kořeny nebo vazbami na region východních Čech.