12. březen 2022

Poslechněte si podcast: Nedám dopustit na Smetanovu Lhotu, říká jihočeský policejní šéf Luděk Procházka

„Místem mého srdce je sice celý Jihočeský kraj, ale Smetanova Lhota u Čimelic v něm má speciální místo,“ říká brigádní generál Luděk Procházka, který šéfuje už šest let jihočeské policii.

04:20

Místa v srdci

Vydává: Český rozhlas

Jihočeské osobnosti vás nechají nahlédnout na místa, která mají rádi.

Web

Před týdnem 02:54

Napsala čtyři kuchařské knihy a také více než rok byla kuchařkou prezidenta Václava Havla

To všechno je Čirina Košíková. Mirce Nezvalové prozradila, že k jižních Čechám má dlouholetý vztah, ale její srdce patří i jiným místům.

Před 2 týdny 04:01

Místa v srdci Ladislava Zibury

Osobnosti nechávají nahlédnout na oblíbená místa. Cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura sice projel i prošel velký kus světa, přesto má stále rád svá budějovická zastavení. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 04:40

Místa v srdci archeoložky Zuzany Thomové

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Archeoložka Jihočeského muzea Zuzana Thomová se netají tím, že ji láká podzemí, ale ráda má i centrum Českých Budějovic. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

21. květen 2022 04:43

Místa v srdci milovníka vltavínů Milana Prchala

Jihočeské osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Vltavínový guru Milan Prchal, který míval největší sbírku vltavínů v republice, prozradil, že pořád má své lokality, kam chodí. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

14. květen 2022 05:16

Místa v srdci astronoma Miloše Tichého

Jihočeské osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Tentokrát vás asi překvapí, že astronom z kleťské hvězdárny Miloš Tichý se rád vydává do Branišovského lesa. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

7. květen 2022 03:11

Proč by v Budějovicích chtěl žít každý? To vysvětlí sám Zdeněk Svěrák

Představovat předního českého herce a scénáristu Zdeňka Svěráka určitě není potřeba, ale možná nevíte, kde relaxuje a jak si plánuje dovolenou.

30. duben 2022 03:29

Na Doudlebsku je pořád co nacházet

Novinář a spisovatel Jan Štifter se mimo jiné vyzná ze své lásky nejen k Doudlebsku.

23. duben 2022 04:36

Místa v srdci fotografa a vydavatele Milana Bindera

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Fotograf a vydavatel Milan Binder prozradí, proč ho stále lákají především České Budějovice. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

16. duben 2022 02:35

Místa v srdci hudebního skladatele Ondřeje Soukupa

Osobnosti nechávají nahlédnout na oblíbená místa. Hudební skladatel Ondřej Soukup prozradí, že miluje Šumavu, především jedno fascinující místo u vesnice Hojsova stráž. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

9. duben 2022 05:08

Místa v srdci veslaře Václava Vochosky

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Bývalý veslař a olympijský medailista Václav Vochoska z Břilic u Třeboně připomene, že vyznavače sportování na lodi nemusí přitahovat jen místa s vodou. K poslechu zve Mirka Nezvalová.