Dámská jízda
30. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Něco za něco, to není jen slogan

S českobudějovickou kreativní publicistkou Monikou Brýdovou probrouzdáme sociální sítě a i vy možná zjistíte, jak je dnes snadné směnit něco za něco. A Tomáš Nový zase prozradí, proč je občas nutné si život zdravě přiostřit třeba chilli papričkami.

28:01

Dámská jízda

Vydává: Český rozhlas

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

Web

Před dvěma dny 37:42

Tipy na speciální diáře a také pro řidičky, které se vrací za volant

Lišovská rodačka Martina Boledovičová představí speciální diáře i nové knihy, které chystá její nakladatelství Smart Press. Slávka Nejedlá z Písku poradí, jak se třeba po dlouhé pauze vrátit za volant automobilu. K tomu soutěž o charitativní kalendář Esence žen. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Před týdnem 39:17

Jak získat zpět ztracenou sebedůvěru za volantem a kam vyrazit v Písku

Byly jste řidičkami a z nejrůznějších důvodů už si nejste za volantem tak jisté? Slávka Nejedlá z Písku se s takovými ženami potkává často a vrací jim ztracenou sebedůvěru. To ředitel píseckého Prácheňského muzea Jiří Prášek má pár zajímavých tipů, kam ve městě vyrazit. Od paní Jaroslavy se zase dozvíme, že pomáhat můžeme všichni, jen se stačí kolem sebe rozhlédnout. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 2 týdny 39:01

Netradiční adventní kalendáře a další tipy Moniky Brýdové

V magazínu Dámská jízda českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová mimo jiné poradí, jak vyrobit netradiční adventní kalendář. Zalistujeme také knihou Medové perly aneb Proč je náš život sladší, než si myslíme. A chybět nebudou tipy pro dobrou pohodu a zdraví. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 39:19

Nahlédnutí do zákulisí charitativní módní přehlídky na českobudějovické radnici

V magazínu Dámská jízda se podíváme do zákulisí příprav charitativní módní přehlídky na českobudějovické radnici, kde se zároveň křtil i dražil kalendář Esence žen ve prospěch jihočeského Krizového centra pro dítě a rodinu. Pak zalistujeme knihou Dárky aneb Zkuste to doma sami a přidáme tipy pro dobrou pohodu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

1. listopad 2023 35:12

S Evou Kollerovou Střihavkovou o její knize i o tom, jak přísným otcem byl Kamil Střihavka

Hostem magazínu Dámská jízda je Eva Kollerová Střihavková, autorka knihy Dýchej za mě o malířce Augustě Nekolové. Prozradí, jak přísným otcem byl známý zpěvák Kamil Střihavka a co si odnesla do života. Ohlédneme se také za charitativní přehlídkou a křtem kalendáře Esence žen. Přidáme tipy pro dobrou pohodu a zdraví. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

25. říjen 2023 35:26

Setkání s herci Zlatou Adamovskou a Petrem Štěpánkem

Pořad Dámská jízda nabízí setkání s herci Zlatou Adamovskou a Petrem Štěpánkem. Mimo jiné prozradí recept na šťastné manželství a proč se vrací do Horní Vltavice. K tomu přidáme zalistování knihou Líná máma aneb Jak rozvíjet dítě hrou a připomeneme, proč je důležité pečovat o svůj lymfatický systém. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

18. říjen 2023 35:22

Tipy na jedlé vánoční dárky a knihy, jejichž autoři začínali jako blogeři

V Dámské jízdě budeme s českobudějovickou kreativní publicistkou Monikou Brýdovou už v předstihu chystat jedlé vánoční dárky a se šéfkou čtyřdvorské pobočky Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích Václavou Medalovou Hůdovou prolistujeme knihy, jejichž autorky a autoři začínali jako blogeři. K tomu přidáme tipy pro dobrou pohodu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

11. říjen 2023 41:18

Rady a tipy celostní fyzioterapeutky Markéty Strnadové

Markéta Strnadová je celostní fyzioterapeutka. Její poznatky z práce s nejrůznějšími zdravotními problémy ji přivedly k napsání knihy Z lásky k pohybu. V pořadu Dámská jízda zmíní mimo jiné i to, že se u ní můžete zdarma naučit, jak se zbavit bolesti. A díky lunárnímu kalendáři zase získáte tipy, jak svůj organismus posílit konzumací zásaditých potravin. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

4. říjen 2023 41:42

Setkání s cvičitelkou jógy a šéfem jeskyní

Miroslava Hadáčková nejen cvičí jógu a ráda cestuje, ale také se chystá na českobudějovickou akci, která pomůže středisku rané péče. Zapojit se můžete i vy. Jiří Kolařík zase jako kluk objevoval taje jeskyní na Turoldu v Mikulově. Teď jim šéfuje a zve na netradiční podívanou. Rozhovor s oběma přináší magazín Dámská jízda. Navíc zalistujeme knihou Atlas chutí Čech, Moravy a Slezska. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

27. září 2023 35:42

Nechápala, co na té kyselé vodě mají. Pak ale vínu také propadla a šla kvůli němu i znovu studovat

Alžběta Dostálová chtěla už od dětství pracovat v lékárně. Vystudovala tedy fakultu farmacie v Hradci Králové a začala žít svůj sen. Jenže pak potkala bývalého spolužáka ze střední školy Vladimíra a dnes spolu mají dva syny a také vinařství v Mikulově.